ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Home
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA-SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Słoneczka”odbyła się 28 listopada. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym piórem „Słoneczko”.

Więcej…
 
LEKCJA MUZYKI PDF Drukuj Email

27 listopada Pszczółki, Motylki i Kwiatuszki uczestniczyły w lekcji muzycznej. Dzieci poznały zawód muzyka oraz budowę instrumentu dętego - trąbki. Wspólnie słuchały i odgadywały utwory grane przez trębacza, wykonywały ćwiczenia oddechowe oraz zaśpiewały piosenkę do akompaniamentu muzyka.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ -BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

W związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy „Biedroneczki” miały okazję spotkać się z panią Izą – pracownikiem szkolnej biblioteki. Zaproszony gość opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o sposobie funkcjonowania biblioteki. Przedszkolaki poznały też niektóre przygody misia Padingtona, które przybliżyła dzieciom pani bibliotekarka.

Więcej…
 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Więcej…
 
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS- KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

W ramach realizacji w przedszkolu projektu, "Czyste powietrze wokół nas", dzieci kształcą umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu i skutków przebywania w zadymionych miejscach.  Dzieci z grupy Kwiatuszki na zajęciach rozmawiały na temat zanieczyszczeń powietrza. Plakaty przedstawiały różne źródła dymu , dzieci wypowiadały się na temat życia w otoczeniu dymu. Wiedzą, że ma on zły wpływ na zdrowie każdego człowieka, co wyraziły swoimi smutnymi minami.

Więcej…
 
"MISIE" ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MISIA PDF Drukuj Email

20 listopada w grupie „Misie” królował pluszowy miś. Przedszkolaki wraz z rodzicami w sposób uroczysty świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

Nasza uroczystość rozpoczęła się wspólnymi piosenkami i wierszem o „misiu”.

Były zabawy wraz z rodzicami z chustą animacyjną oraz naszymi bohaterami - misiami w roli głównej, następnie wykonywali z misiami różnorodne zadania, były zabawy min, przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Więcej…
 
30 LAT KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA PDF Drukuj Email

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Pod patronatem UNICEF-u  we wszystkich grupach odbyły się zajęcia poruszające tematykę praw dziecka a podsumowaniem było wspólne oglądnięcie filmu pt "Prawa dziecka" , wspólny śpiew piosenki o tychże prawach oraz wspólna fotografia. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko  gdyż ten kolor jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Więcej…
 
"SÓWKI" I "KOTKI" W KINIE PDF Drukuj Email

W dniu 31 października dzieci z grupy "Sówki" oraz z grupy "Kotki" wybrały się razem do kina MOKSIR-u w Chełmku. Dzieci spacerkiem udały się na miejsce gdzie obejrzały kilka bajek np.: Reksio, Plastusiowy Pamiętnik, Miś Uszatek. Sówki oraz Kotki były bardzo zadowolone i zainteresowane z wyjścia do kina i obejrzenia bajek na dużym ekranie. Bardzo dziękujemy za udostępnieni sali kinowej dla najmłodszych przedszkolaków.

Więcej…
 
JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM PDF Drukuj Email

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM

W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w uroczystych obchodach ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Motywem przewodnim dzisiejszego spotkania była piosenka Jesteśmy Polką i Polakiem, do której każda grupa wykonała jeden wagonprzedstawiający polskie miasta a także  małą ojczyznę czyli Chełmek oraz nazwy wszystkich grup naszego przedszkola. 

Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości o symbolach narodowych.

Więcej…
 
ZORRO I KOLEJKOWO- WYCIECZKA AUTOKAROWA "SŁONECZEK" PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „SŁONECZKA” 7 listopada wyjechały na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „Zorro”i Kolejkowa w Gliwicach.

W teatrze im. Jana Dormana, dzieci przeniosły się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego Gubernatora ludności wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyły najgorętszą przygodę. Zorro walczył o dobro, by wśród tętentu kopyt, świstów szpad ocalić Nuevo Leon.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA- BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

23 października odbyła się w grupie „Biedroneczki” pierwsza ważna uroczystość przedszkolna – Pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz złożyły uroczyste ślubowanie:

My „Biedroneczki” obiecujemy,

że o porządek dbać będziemy

z kolegą zawsze zgodnie się bawić,

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA- MISIE PDF Drukuj Email

             Dzieci z grupy „Misie” 3-latki 21 października 2019 r. miały swoją pierwszą ważną, przedszkolną uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.

 W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki w odświętnych strojach wystąpiły z pokazem artystycznym. Następnie w obecności rodziców złożyły uroczyste ślubowanie. Przysięgę, złożyli również rodzice przyrzekając, że będą pomagać swoim dzieciom i czynnie uczestniczyć w życiu przedszkola.

Więcej…
 
JESIENNY SPACER PDF Drukuj Email

18 października 2019r. przedszkolaki z grupy „Motylki” i „Kwiatuszki” udały się na spacer do lasu. Dzieci obserwowały jesienne zmiany w przyrodzie. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że las mienił się wieloma kolorami. Wszystkich zachwyciły barwne liście, a zapach grzybów zainspirował nas do zabaw kształtujących zmysły pt. „Czym pachnie jesień?” oraz „Barwy jesieni”. Dzieci wzięły także udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem ukształtowania terenu. Poczynione obserwacje i wrażenia, przedszkolaki wykorzystają podczas twórczych zajęć plastycznych.

Więcej…
 
POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE- SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Pracując wokół tematu „Instrumenty muzyczne” , dzięki uprzejmość p. Włodzimierz Leguta, SŁONECZKA miały okazję poznać akordeon i gitarę klasyczną, obejrzeć jak i z czego są wykonane oraz poznać ich brzmienie. Po śpiewach I zabawach kołowych przy dźwiękach instrumentów, każde Słoneczko miało możliwość zagrać na prezentowanym instrumencie.

Więcej…
 
SŁONECZA Z WIZYTĄ W SKLEPIE PDF Drukuj Email

W czwartkowy poranek „SŁONECZKA” wybrały się do pobliskiego supermarketu„Lidl”. Wizyta w sklepie związana była z tygodniowym tematem pracy „Co z czego powstaje?”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami pieczywa.”Słoneczka” dokonały wyboru pieczywa dla siebie i samodzielnie za nie przy kasie zapłaciły.

Więcej…
 
CO Z CZEGO POWSTAJE ? PDF Drukuj Email

Trzeci tydzień października upływa „SŁONECZKOM” na poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie Co z czego otrzymujemy? Dzieci zastanawiały się, skąd w ich domach bierze się szkło, mleko, cukier, chleb. Nie obyło się też bez doświadczeń. Słoneczka, poznały fizyczne właściwości gliny i samodzielnie wykonały miseczki z plastrów gliny.

Więcej…
 
JAK MARYSIA MAŁA, SŁONKO ZŁAPAĆ CHCIAŁA PDF Drukuj Email

15 października 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili aktorzy ze Studia Teatralnego „Skrzat” z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Jak Marysia mała słonko złapać chciała”. Główna bohaterka Marysia zabrała wszystkie dzieci w magiczną wyprawę w celu złapania Słoneczka, które co jakiś czas ukazywało się dziewczynce, aby zaraz potem się schować. W wędrówce bardzo pomocne były siedmiomilowe buty podarowane Marysi przez szewca oraz pan lotnik.

Więcej…
 
ŚWIĘTO MARCHEWKI PDF Drukuj Email

W piątek 11 października 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Marchewki” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Kubusiowi przyjaciele natury”.
Tego  dnia  wszystkie  dzieci  przyszły  do przedszkola ubrane  w kolor marchewkowy. Celem   zajęć  w DNIU MARCHEWKI było  poznanie  walorów  smakowych  i  odżywczych   warzyw,  a w szczególności marchewki. Dzieci dowiedziały się skąd przybyła, jak jest zbudowana, jakie cenne dla zdrowia  witaminy się kryją w marchewce i co można z niej zrobić – największą ciekawostką był dżem i ciasto marchewkowe.

Więcej…
 
DOKTOR I JEGO ZWIERZĘTA PDF Drukuj Email

10 października na scenie sali widowiskowej MOKSiR-u wystąpił Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Teatr ukazuje przede wszystkim spektakle o charakterze edukacyjnym, który niejednokrotnie przyciągnęły dzieci i młodzież. NTE przedstawił spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta”.

Więcej…
 
POMAGAMY ZWIERZĘTOM LEŚNYM PDF Drukuj Email

W dniu 11 października wszystkie przedszkolaki zebrały się na sali gimnastycznej, aby spotkać się z pracownikami Nadleśnictwa. Panowie opowiedzieli o swojej pracy, sposobach ochrony i pomocy zwierzętom w czasie zimy. Dzieci przekazały zebrane kasztany i żołędzie, które staną się pożywieniem dla leśnych zwierząt w mroźne zimowe dni.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM PDF Drukuj Email

8 października 2019 r. odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku w  grupach przedszkolnych: „Misie”, „Biedronki”, „Kotki”, „Sówki”.

Panowie policjanci przybliżyli dzieciom pracę policjanta, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przechodzenia przez jezdnię.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 20