ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 
Home
KOTKI I KWIATUSZKI PIEKĄ CHLEB PDF Drukuj Email

Dzieci z grup Kotki i Kwiatuszki piekły chleb. Dzieci poznały zasady działania specjalnego automatu, oglądały sposób dodawania produktów, etapy mieszania i wyrastania a na końcu pieczenia. Omówiono także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Wspólne działania były podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat chleba oraz pracy piekarza. Zajęciom towarzyszyły także piosenki i zabawy kołowe.

Więcej…
 
MISIE POZNAJĄ ZAWÓD FOTOGRAF-REPORTER PDF Drukuj Email

W czwartek odwiedził nas tata Krzysia - Pan Paweł, który zajmuje się fotografowaniem i relacjonowaniem wydarzeń w naszej gminie. Starszaki miały możliwość zobaczenia profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Nasz gość w bardzo atrakcyjny sposób przybliżył dzieciom zawód fotografa- reportera. „Misie”z zaciekawieniem słuchały jak pan opowiada o swojej pracy i o tym, jak spotyka ciekawych ludzi, z którymi rozmawia, a następnie ich fotografuje. Największą radość sprawił Fotografprzedszkolakom, gdy robił im zdjęcia.

Więcej…
 
MISIE LEKCJA PRZYRODY PDF Drukuj Email

Problem ochrony przyrody i środowiska jest bardzo ważny dla człowieka, dlatego szacunek dla otaczającej przyrody staramy się w naszym przedszkolu wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Organizowane min. zajęcia, wycieczki pozwalają realizować ten cel.

19 października Pani Anastazja - mama Marysi, zapoznała dzieci z grupy „Misie” ze swoim zawodem oraz stanowiskiem pracy jako Inspektor Ochrony Przyrody w Gminie Chełmek, a następnie w sposób ciekawy i atrakcyjny przedstawiła rolę „drzewa” w życiu człowieka i środowisku.

Przedszkolaki przypominały budowę drzewa, rozpoznawały wybrane gatunki drzew liściastych i iglastych oraz sposoby ich rozsiewania.

Więcej…
 
DZIEŃ MARCHEWKI PDF Drukuj Email

W ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" obchodziliśmy 18.10. "Dzień Marchewki". Głównym celem obchodów tego dnia było propagowanie idei zdrowego odżywiania. To pyszne, słodkie i chrupiące warzywo towarzyszyło dzieciom w przedszkolu. Dzieci przebrały się za marchewki, uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych i w zabawach muzyczno-ruchowych. Przedszkolaki poznały walory tego warzywa chrupiąc je i pijąc pyszny sok marchewkowy. Wykonywały również różnorodnymi technikami rozmaite prace plastyczne poświęcone marchewkom.

Więcej…
 
STRAŻNICY PRZTRODY PDF Drukuj Email

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły"

H. Zdzitowiecka

Więcej…
 
MISIE POZNAJĄ PRACĘ BANKOWCA PDF Drukuj Email

17 października dzieci z grupy „Misie” dzięki mamie Julii poznały zawód „bankowca”.

Bajka przeczytana przez gościa„ Ile płacę”? ukazała w przystępny sposób dzieciom całą historię handlu, który kilka wieków temu odbywał się na zasadach wymiany towar za towar, następnie towar za złoto, aż po dzisiejsze czasy, kiedy handel towarami odbywa się za pieniądze.

Więcej…
 
OCZYSZCZACZ POWIETRZA PDF Drukuj Email

 

 

Informujemy, że nasza placówka posiada oczyszczacz powietrza, który został przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

 
MARSZ EKOLOGICZNY PDF Drukuj Email

15 października „starszaki”z naszego przedszkola wzięły udział w marszu ekologicznym dotyczącym zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Z tej okazji przedszkolaki, z pomocą swoich wychowawców i rodziców, przygotowały okrzyki oraz transparenty, w których zachęcały do ochrony środowiska: do segregowania odpadów, do stosowania ekologicznego opału, do szanowania lasów, zasobów wodnych i powietrza.

Więcej…
 
KOTKI NA PIERWSZYM SPACERZE PDF Drukuj Email

"Jesień"

Jesień- czarodziejka, złota,

dobra gospodyni-

w sadzie, lesie,  polu

cuda, cuda czyni.

Liście buka na czerwono

maluje od rana.

Więcej…
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pod hasłem: Piękna Nasza Polska Cała, w grupie Kwiatuszki zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców, pod hasłem: Biała   i czerwoną wstęga. Dzieci poznały mapę Polski i położenie najważniejszych miast w kraju, utrwaliły swoją wiedzę o  symbolach narodowych.Każdy przedszkolak mógł potrzymać prawdziwą flagę naszego państwa i poczuć się prawdziwym Polakiem.

Więcej…
 
JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ PDF Drukuj Email

W dniu 11 października 2018r. dzieci 5- i 6-letnie, wraz z wychowawcami, wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzały tam przedstawienie  pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Twórcy Narodowego Teatru Edukacji wraz z dzielnym Rumcajsem zabrali widzów na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzacholeckiego Lasu.

Więcej…
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MOTYLKI PDF Drukuj Email

W dniu 10. 10. 2018r , w grupie dzieci 5-letnich odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć były jesienne zmiany w przyrodzie. Dzieci wypowiadały się na temat sposobów przygotowywania się do zimy przez zwierzęta. Przedszkolaki uczestniczyły także w szeregu ćwiczeń z zakresu przygotowania do nauki czytania, w szczególności analizy i syntezy słuchowej.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI W SALONIE KOSMETYCZNYM PDF Drukuj Email

W dniu 10.10.2018 roku dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedziły salon kosmetyczny Natural Beauty. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód kosmetyczki. Ponadto poznały zabiegi, jakie można wykonać w takim miejscu oraz obejrzały różnego rodzaju sprzęty, którymi dysponuje salon. Dzięki profesjonalnej aparaturze zmierzyły także poziom nawilżenia swojej skóry. Cała grupa wspólnie ustaliła, że praca kosmetyczki to bardzo ciekawy zawód. Na koniec wizyty „Pszczółki” otrzymały słodki upominek.

Więcej…
 
EKO PATROL W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

      Dnia 8 października 2018r. Ekopartrol z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach odwiedził nasze przedszkole. Dzieci zobaczyły, jak inspektorzy badają jakość powietrza oraz dowiedziały się, jak powstaje „smog” i co robić, by go nie wytwarzać. Spotkanie było okazją do odwiedzenia mobilnego laboratorium zainstalowanego na elektrycznym samochodzie. Starszaki otrzymały instrukcję, w jaki sposób badać jakość powietrza i odnotowywać zanieczyszczenie na specjalnie przygotowanych plakatach.

W grupie „Misie” badanie jakości powietrza jest uproszczone ze względu na zainstalowany w sali Oczyszczacz Powietrza. Przedszkolaki z ogromnym przejęciem obserwowały przelot pokaźnych rozmiarów „drona” z aparaturą pomiarową na pokładzie.

To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Spotkanie zorganizowały panie: Eliza Pędziałek – Krysta i Jolanta Wolna. Bardzo dziękujemy.

Więcej…
 
STOP SMOG PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy SŁONECZKA wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczącej problemu zanieczyszczenia powietrza.

SLONECZKA poznały właściwości powietrza, dzięki licznym doświadczeniom zrozumiały co to jest SMOG i skąd się bierze. Mali pogromcy smogu dowiedzieli się: jaki wpływ ma smog na zdrowie człowieka, jak żyć, by nie wytwarzać smogu oraz jak zachować się w przypadku alarmu antysmogowego, jakie szkodliwe skutki może powodować i w jaki sposób przeciwdziałać powstawaniu chorobotwórczych gazów.

Więcej…
 
ZAPASY NA ZIMĘ PDF Drukuj Email

W piątek dzieci z grupy „SŁONECZKA” przygotowywały zaprawy na zimę. Dzieci robiły pyszny kompot ze śliwek, jabłek i gruszek oraz konserwowe ogórki i paprykę. Gotowe przetwory zostały umieszczone w kąciku przyrody. Własnoręczne przygotowanie zapraw dało dzieciom wiele radości i było świetną okazją do podsumowania zdobytej wiedzy o warzywach i owocach zbieranych jesienią.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI POZNAJĄ OWOCE I WARZYWA PDF Drukuj Email

4 października dzieci z grupy PSZCZÓŁKI utrwalały swoją wiedzę o warzywach i owocach. Od samego rana uczestniczyły w zabawach odnoszących się do tej tematyki: dobierały się w grupy różnego rodzaju owoców, oglądały ich przekroje i budowę a także jeździły „warzywnym” pociągiem. Podsumowaniem zajęć było wyjście na spacer do pobliskich ogródków działkowych, gdzie dzięki uprzejmości właścicieli, dzieci mogły zobaczyć drzewa owocowe oraz grządki z warzywami.

Więcej…
 
JESIEŃ NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH PDF Drukuj Email

28 września SŁONECZKA wybrały się  na spacer do ogródków działkowych, by obserwować jak wyglądają działki jesienną porą oraz jak przygotowuje się je do zimy. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały znane warzywa i owoce. Dzieci do przedszkola przyniosły podarowane przez działkowców owoce i warzywa.

Więcej…
 
JEMY OWOCE-ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE MISIE PDF Drukuj Email

26 września w grupie „Misie” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na podstawie wiersza „Jedzmy owoce” przedszkolaki poznały małą i wielką literę „O,o”, dzieliły podane wyrazy na sylaby, głoski, budowały zdania, przeliczały ilość słów w zdaniu, wyróżniały głoski w nagłosie, wygłosie i śródgłosie, próbowały odczytywać napisy.

W czasie zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji, uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności.

Więcej…
 
DRZEWO PAMIĘCI PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, który jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji 28.09.2018 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia związane z tą tematyką. Następnie na terenie ogrodu przedszkolnego dzieci zasadziły „Drzewo Pamięci”, które będzie stanowiło zarówno dla przedszkolaków, rodziców, ale i całego miasta symbol życia i wolności.

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ... PDF Drukuj Email

Dzisiaj dzieci z w grupy „Biedronki”, „Słoneczka” i „Motylki” odwiedziła położna Mariola Duliban , która w ramach projektu głośnego czytania zaprezentowała przedszkolakom utwory „Katar” Jana Brzechwy oraz utwór Hanny Lachockiej „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele”.

          Na podstawie tych utworów pani Mariola porozmawiała z dziećmi na temat

                            „ Jak właściwie dbać o swoje zdrowie” oraz przybliżyła tajniki swojej pracy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 15