ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Home
SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKOWO – PLASTYCZNYM „ MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”. PDF Drukuj Email

     Niepubliczne Przedszkole Językowo – Artystyczne Akademia Przedszkolaka w Chełmku zorganizowało konkurs skierowany do dzieci 3 – 6 –letnich. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”.

   Dzieci z naszego przedszkola odniosły w konkursie znaczące sukcesy:

  • WIKTORIA WOŹNICA („BIEDRONECZKI”) – I miejsce;
  • JULIA PĘDRYS („MISIE”) – II miejsce;
  • MARTYNA JAŚKOWIEC („MISIE”) – III miejsce.

     Laureaci i wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej…
 
LETNIA OLIMPIADA WIELOBOJOWA PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJ. ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO PDF Drukuj Email

     W dniu 8 czerwca dzieci z grupy „Misie” Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku uczestniczyły w LETNIEJ OLIMPADZIE WIELOBOJOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO zorganizowanej na stadionie w Tychach. 

 

Więcej…
 
DYŻUR WAKACYJNY PDF Drukuj Email
środa, 30 maja 2018 12:36

 

Nasza placówka pełni dyżur wakacyjny

od 2 lipca do 27 lipca 2018 r.

oraz od 27 do 31 sierpnia 2018 r.

zapisy do dnia 8 czerwca 2018 r.

 

W terminie od 30 lipca do 17 sierpnia 2018 r.

dyżur pełni Przedszkole Samorządowe nr 1

w Chełmku, ul. B. Chrobrego 9

(karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Chrobrego 9

i złożenie do dnia 08.06.2018 r.)

 W terminie od 20 sierpnia do 25 sierpnia 2018 r.

dyżur pełni Przedszkole Samorządowe w Bobrku, ul. Nadwiślańska 9

(karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Nadwiślańska 9

i złożenie do dnia 08.06.2018 r.)

 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2018 PDF Drukuj Email

SPARTAKIADA 2018

29 maja w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się kolejna Spartakiada Przedszkolaków. Celem przedsięwzięcia - prócz dostarczenia radości dzieciom , było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu oraz tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole. Podczas trwania, starsi członkowie drużyn, zgodnie z zasadą Fair Play, współzawodniczyli w takich konkurencjach sportowych:

Więcej…
 
ZBUNTOWANA MAMA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Biedroneczki” w dniu 25.05 zaprezentowały talent aktorski podczas przedstawienia pt. „Zbuntowana mama”, na które zaprosiły dzieci z przedszkola. Inscenizacja, którą przedstawiły opowiada w zabawny sposób o perypetiach rodziny Nowaków. Scenografia, efekty dźwiękowe, kostiumy i wspaniała gra małych aktorów stanowiła o wartości tego przedstawienia. Widzowie oglądali z zaciekawieniem.

Więcej…
 
NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA PDF Drukuj Email

Dnia 24.05.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru "SKRZAT" z przedstawieniem pt. "Nowe przygody Koziołka Matołka". Dzieci z radością i zaciekawieniem oglądały miejsca jakie zwiedził Koziołek Matołek, i co ciekawego przydarzyło mu się w drodze do Pacanowa. Wraz z Koziołkiem dzieci odbywają podróż przez Amerykę, Afrykę, Chiny.  Podczas tej podróży spotykają  Babę Jagę, cesarza Chin, wodza afrykańskiego plemienia, króla i reżysera z Hollywood. Spektakl ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Wszystkie przedszkolaki stały się aktywnymi uczestnikami tego przedstawienia.

Więcej…
 
ŚWIĘTO MAMY I TATY PDF Drukuj Email

W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa:

Więcej…
 
JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO PDF Drukuj Email

W grupie „Zajączki” odbyły się zajęcia „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.Przedszkolaki poznały pojęcie recyklingu, uczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot oraz efektywnego segregowania odpadów. Dowiedziały się, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich. Kształtowały sprawność manualną i umiejętność współdziałania w grupie.

Więcej…
 
DNI CHEŁMKA 2018 PDF Drukuj Email

  W dniu 19 maja 2018r., w ramach obchodów DNI CHEŁMKA, na scenie Parku Rodzinnego wystąpiły przedszkolaki oraz zaprezentowali się uczniowie naszego zespołu. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było hasło „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew – czyli wakacyjne rytmy”. Na program artystyczny składały się tańce, wiersze i piosenki wprowadzające w ten właśnie nastrój. Młodzi artyści pokazali piękno przyrody i przypomnieli, że już niedługo wakacje. Radosna atmosfera i aura „Rodzinnego Parku” sprzyjały artystycznej ekspresji.

Więcej…
 
MISIE W TEATRZE GROTESKA W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

22 maja był dniem pełnym przygód i wrażeń dla przedszkolaków z grupy „Misie”. Wybraliśmy się do Teatru Groteska w Krakowie.

Przed spektaklem dzieci miały okazję poznać aktorkę, która oprowadziła małych widzów po kulisach Teatru Groteska.Dzieci miały możliwość wcielić się w różne postacie oraz obejrzeć zgromadzone, rekwizyty, lalki, marionetki i pacynki. Dowiedziały się jak powstaje maska i w jaki sposób wyrażać w niej emocje. Ubierając maski różnego rodzaju przekonały się jak ważna w teatrze jest gra całego ciała. Aktywny udział małych aktorów w zajęciach wywołał dużo uśmiechu i pozwolił na przełamywanie nieśmiałości.

Więcej…
 
BIEDRONKI I ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja dzieci z grup "Biedronki" i "Zajączki" złożyły wizytę w Ochotniczej Staży Pożarnej w Chełmku. Przedszkolaki podczas spotkania miały okazję poznać bliżej pracę strażaków. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko pomagają ludności w czasie pożarów, nawałnic czy też  w różnego rodzaju wypadkach, ale również aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej ludności oraz wspierają akcje charytatywne. Dzieci miały okazję obejrzeć wozy strażackie oraz urządzenia i akcesoria potrzebne przy świadczeniu usług i pomocy. 

Więcej…
 
GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA "BEZPIECZNE WAKACJE" PDF Drukuj Email

16.05.2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Bezpieczne wakacje", w której brały udział 4-osobowe drużyny z grup dzieci 5,6-letnich z przedszkoli z Chełmka, Gorzowa i Bobrku. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały grupy "Biedroneczki" i "Stokrotki".
Celem olimpiady było:
- kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole,
- kształtowanie sprawności fizycznej,

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ- KWIATUSZKI I MOTYLKI PDF Drukuj Email

W dniu 11.05.2018r. dzieci z grupy „Kwiatuszki” oraz „Motylki” wybrały siędo Biblioteki Publicznej w Chełmku, gdzie Panowie Policjanci przeczytali dzieciom bajki, rozmawiali na ich temat z dziećmi, poruszając kwestię bezpieczeństwa, a także opowiedzieli o swojej pracy i odpowiedzieli na liczne pytania. Na koniec przedszkolaki mogły obejrzeć wóz policyjny oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKA- STOKROTKI PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 dzieci z grupy Stokrotki uczestniczyły w plenerowej imprezie pt.” Poranek z bajką” zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską w Chełmku.

Z przedszkolakami spotkała się kosmetyczka Barbara Adamczyk-Mastalerz, która przeczytała bajkę pt. „Salon piękności kaczki Paulinki”. Następnie dzieci dzieliły się wrażeniami z bajki i zgadywały zawód zaproszonego gościa. Pani kosmetyczka opowiedziała im o swojej pracy i pokazała akcesoria, których używa.

Więcej…
 
POWIATOWE SUKCESY WYCHOWAWCY I DZIECI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHELMKU PDF Drukuj Email

      Przedszkole Samorządowe w Zaborzu oraz Spółka Studio Trefl S.A. z siedzibą w Sopocie zorganizowały konkurs pt. „SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z RODZINĄ TREFLIKÓW”, do którego zaprosiły nauczycieli wychowania przedszkolnego z powiatu oświęcimskiego. Celem przedsięwzięcia było promowanie bajki „Rodzina Treflików” wyprodukowanej przez Studio Trefl w reżyserii Marka Skrobeckiego”. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie scenariusza zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku – mgr Jolanta Wolna przystąpiła do zmagań konkursowych i zajęła I miejsce w konkursie powiatowym.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ -PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

Dnia 10.05.2018r. dzieci z grupy "Pszczółki" udały się do Biblioteki Publicznej. Na miejscu czekali na nas strażacy oraz panie bibliotekarki. Panowie strażacy przeczytali dzieciom bajki, a następnie opowiedzieli o swojej pracy oraz poinformowali dzieci o tym, jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa związanego z ogniem. Na koniec przedszkolaki mogły dokładnie obejrzeć wóz strażacki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ- ZAJĄCZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Zajączki” w dn. 14.05.2018 na zaproszenie pań z Biblioteki Publicznej w Chełmku uczestniczyły w akcji „XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018”. W plenerowym otoczeniu ksiądz Rafał Ryczek czytał dzieciom opowiadanie pt. „Jagodowy staw” autorstwa Josh i Dottie McDowell il Nielsen.

Dzieci rozmawiały z gościem o bezpieczeństwie i zasadach wprowadzanych przez rodziców i opiekunów. Przedszkolaki doszły do wniosku, że zasady są ustanawiane dla ich dobra.

Więcej…
 
NADLATUJE SMOG PDF Drukuj Email

W grupie „Misie” nauczycielki kształtują aktywne postawy proekologiczne realizując tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Często poruszają bardzo ważny temat SMOGU, o którym przedszkolaki wiele wiedzą. Ich świadomość w zakresie przyczyn i skutków problemu zanieczyszczenia powietrza jest systematycznie utrwalana poprzez takie działania jak: oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanki, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych.

Więcej…
 
"MISIE" segregują śmieci PDF Drukuj Email

smiec        Dzieci z grupy „Misie” wraz z wychowawcami - Jolantą Wolną i Elizą Pędzialek –Krysta już po raz drugi zaprosiły do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku Panią Anastazję z Urzędu Miasta. Pani Anastazja w ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o selektywnej zbiórce odpadów w gminie Chełmek. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać. Pięciolatki pod okiem gościa segregowały odpady do worków odpowiedniego koloru. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” nie jest już obce. Spotkanie zakończyło się wspólną grą edukacyjną pt. „Nauka z Marcelem czyni EKO bohaterem”. Gra utrwaliła wiadomości dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ -SŁONECZKA PDF Drukuj Email

„Poranek z Bajką” –SŁONECZKA, uczestniczyły w czytelniczej akcji w plenerze, zorganizowanej przez Bibliotekę. W trakcie której miały okazję spotkać się z weterynarzem, który opowiadał o swojej pracy i czytał bajki o zwierzętach.

Słoneczka, dziękują za bardzo miły i pouczający poranek.

Więcej…
 
DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ PDF Drukuj Email

Jednym z zadań edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie w najmłodszych zainteresowań Ojczyzną i kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej. Dlatego też w związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się zajęcia przypominające historię państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. W tematykę święta flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe” a także piosenka pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 13