ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 
Home
PORANEK Z BAJKĄ- KWIATUSZKI I MOTYLKI PDF Drukuj Email

W dniu 11.05.2018r. dzieci z grupy „Kwiatuszki” oraz „Motylki” wybrały siędo Biblioteki Publicznej w Chełmku, gdzie Panowie Policjanci przeczytali dzieciom bajki, rozmawiali na ich temat z dziećmi, poruszając kwestię bezpieczeństwa, a także opowiedzieli o swojej pracy i odpowiedzieli na liczne pytania. Na koniec przedszkolaki mogły obejrzeć wóz policyjny oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKA- STOKROTKI PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 dzieci z grupy Stokrotki uczestniczyły w plenerowej imprezie pt.” Poranek z bajką” zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską w Chełmku.

Z przedszkolakami spotkała się kosmetyczka Barbara Adamczyk-Mastalerz, która przeczytała bajkę pt. „Salon piękności kaczki Paulinki”. Następnie dzieci dzieliły się wrażeniami z bajki i zgadywały zawód zaproszonego gościa. Pani kosmetyczka opowiedziała im o swojej pracy i pokazała akcesoria, których używa.

Więcej…
 
POWIATOWE SUKCESY WYCHOWAWCY I DZIECI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHELMKU PDF Drukuj Email

      Przedszkole Samorządowe w Zaborzu oraz Spółka Studio Trefl S.A. z siedzibą w Sopocie zorganizowały konkurs pt. „SCENARIUSZ ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z RODZINĄ TREFLIKÓW”, do którego zaprosiły nauczycieli wychowania przedszkolnego z powiatu oświęcimskiego. Celem przedsięwzięcia było promowanie bajki „Rodzina Treflików” wyprodukowanej przez Studio Trefl w reżyserii Marka Skrobeckiego”. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie scenariusza zajęć dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nauczycielka Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku – mgr Jolanta Wolna przystąpiła do zmagań konkursowych i zajęła I miejsce w konkursie powiatowym.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ -PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

Dnia 10.05.2018r. dzieci z grupy "Pszczółki" udały się do Biblioteki Publicznej. Na miejscu czekali na nas strażacy oraz panie bibliotekarki. Panowie strażacy przeczytali dzieciom bajki, a następnie opowiedzieli o swojej pracy oraz poinformowali dzieci o tym, jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa związanego z ogniem. Na koniec przedszkolaki mogły dokładnie obejrzeć wóz strażacki oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakami.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ- ZAJĄCZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Zajączki” w dn. 14.05.2018 na zaproszenie pań z Biblioteki Publicznej w Chełmku uczestniczyły w akcji „XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2018”. W plenerowym otoczeniu ksiądz Rafał Ryczek czytał dzieciom opowiadanie pt. „Jagodowy staw” autorstwa Josh i Dottie McDowell il Nielsen.

Dzieci rozmawiały z gościem o bezpieczeństwie i zasadach wprowadzanych przez rodziców i opiekunów. Przedszkolaki doszły do wniosku, że zasady są ustanawiane dla ich dobra.

Więcej…
 
NADLATUJE SMOG PDF Drukuj Email

W grupie „Misie” nauczycielki kształtują aktywne postawy proekologiczne realizując tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Często poruszają bardzo ważny temat SMOGU, o którym przedszkolaki wiele wiedzą. Ich świadomość w zakresie przyczyn i skutków problemu zanieczyszczenia powietrza jest systematycznie utrwalana poprzez takie działania jak: oglądanie filmów edukacyjnych, pogadanki, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych.

Więcej…
 
"MISIE" segregują śmieci PDF Drukuj Email

smiec        Dzieci z grupy „Misie” wraz z wychowawcami - Jolantą Wolną i Elizą Pędzialek –Krysta już po raz drugi zaprosiły do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku Panią Anastazję z Urzędu Miasta. Pani Anastazja w ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom o selektywnej zbiórce odpadów w gminie Chełmek. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać. Pięciolatki pod okiem gościa segregowały odpady do worków odpowiedniego koloru. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” nie jest już obce. Spotkanie zakończyło się wspólną grą edukacyjną pt. „Nauka z Marcelem czyni EKO bohaterem”. Gra utrwaliła wiadomości dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ -SŁONECZKA PDF Drukuj Email

„Poranek z Bajką” –SŁONECZKA, uczestniczyły w czytelniczej akcji w plenerze, zorganizowanej przez Bibliotekę. W trakcie której miały okazję spotkać się z weterynarzem, który opowiadał o swojej pracy i czytał bajki o zwierzętach.

Słoneczka, dziękują za bardzo miły i pouczający poranek.

Więcej…
 
DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ PDF Drukuj Email

Jednym z zadań edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie w najmłodszych zainteresowań Ojczyzną i kształtowanie poczucia dumy z przynależności narodowej. Dlatego też w związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbyły się zajęcia przypominające historię państwa polskiego, rozmowy na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. W tematykę święta flagi wprowadził dzieci film edukacyjny pt. „Polskie Symbole Narodowe” a także piosenka pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Więcej…
 
ZDROWE CZY NIE ZDROWE- PIRAMIDA ŻYWIENIOWA PDF Drukuj Email

W ramach programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” dzieci z grupy „Biedroneczki” przypomniały wiadomości na temat zdrowego odżywiania w oparciu o Piramidę Żywienia       i Aktywności Fizycznej. Przedszkolaki segregowały produkty spożywcze do „zdrowego” i „niezdrowego” koszyka, wykazując się wiedzą na temat właściwości tych produktów. Dzieci dowiedziały się także, jakie są skutki jedzenia słodyczy. Wysłuchały także zdań o odżywianiu, wskazując, czy są prawdą czy fałszem. Na zakończenie ułożyły Piramidę Żywienia z rozsypanki.

Więcej…
 
DZIEŃ ZWROTÓW GRZECZNOŚCIOWYCH PDF Drukuj Email

26 kwietnia 2018 był w naszym przedszkolu „Dniem zwrotów grzecznościowych”. We wszystkich grupach dzieci rozmawiały o konieczności stosowania zwrotów: proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia. Podczas pogadanek przewijały się teksty wierszy, zagadek i piosenek utrwalających nawyk stosowania tych magicznych słów w codziennym życiu.

Więcej…
 
DBAMY O HIGIENĘ JAMY USTNEJ PDF Drukuj Email

W ramach programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” dzieci z gr. „Zajączki” uczestniczyły w pogadance edukacyjnej o tematyce profilaktyki stomatologicznej przeprowadzonej przez pielęgniarkę Małgorzatę Dziąba. Pani pielęgniarka omówiła z dziećmi zagadnienia jak należy dbać o higienę oraz jak prawidłowo czyścić ząbki. Sześciolatki szczególnie dbają o swoje ząbki.

Więcej…
 
WIEMY CO TO RECYKLING PDF Drukuj Email

Wiemy, co to recykling

W dniu 19.04. w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia plastyczno-ekologiczne w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Tematem zajęć było zagadnienie segregowania śmieci. Dzieci dowiedziały się, na czym polega recykling poprzez wysłuchanie opowiadania pt. „W pogoni za Zrobkiem” i segregowanie śmieci do odpowiednich koszy. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie ruchowej „Śmieci do kosza”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne będące ilustracjami do wysłuchanego opowiadania.

Więcej…
 
CO DYMI, CO TRUJE, CO ZDROWIE NAM RUJNUJE PDF Drukuj Email

W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” w grupie „Zajączki” odbyły się zajęcia „Co dymi, co truje, co zdrowie nam marnuje”.

Dzieci wybrały się w podróż z Dinusiem bohaterem programu, gdzie:

- poznały rodzaje dymów, przyczyny wydobywania się ich,

- dowiedziały się o szkodliwości dymów dla środowiska i dla nas samych,

- zapoznały się ze znaczeniem powietrza w życiu człowieka,

Więcej…
 
UWAGA ALARM ! SMOGO SMOK! PDF Drukuj Email

Uwaga alarm! Smogo Smok!

Temat czystości powietrza i smogu jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny. Powinniśmy o nim mówić i edukować dzieci, by wiedziały jak ważne jest dla ludzi czyste powietrze i co jest szkodliwe dla środowiska.

Dzieci z gr. „Zajączki” zapoznały się z tematyką zanieczyszczenia powietrza oraz ze znaczeniem powietrza w życiu człowieka.

Więcej…
 
KOLOROWA CHEMIA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Zajączki” gościły chemika - panią Katarzynę Nalepa. Pani Kasia wyjaśniła niektóre pojęcia chemiczne np.: co to jest zlewka? bagietka? probówka? i opowiedziała o pracy chemika.

Przeprowadziła interesujące i bezpieczne doświadczenia, które zarazem bawiły i uczyły. Wprowadziła dzieci w „kolorowy świat chemii”. Pokazała, że nauka chemii może być ciekawa, kolorowa i zabawna. Nawet najmłodsi mogą zamienić się w prawdziwych chemików.

Więcej…
 
ZDROWE CZY NIE ZDROWE PODSUMOWANIE PDF Drukuj Email

W ramach programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” dzieci z grupy „Zajączki” uczestniczyły w akcji „Zdrowy brzuszek mam, o odporność dbam”. Na zajęciach z zakresu żywienia, które opiera się na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dzieci kształtowały postawę prozdrowotną, utrwalały wiadomości na temat budowy Piramidy Żywienia, zawartości poszczególnych pięter oraz zdrowego odżywiania się.

Więcej…
 
WIOSNA W POLU- POZNAJEMY PRACĘ ROLNIKA PDF Drukuj Email

W ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka dzieci z gr „Zajączki” uczestniczyły w cyklu zajęć „Wiosna w polu- poznajemy pracę rolnika” ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat „Zboża zjadamy, bo energię z nich mamy!”. Przedszkolaki miały okazję poznać wygląd zbóż oraz produkty zbożowe z nich otrzymywane. Rozmawiały o konieczności ich spożywania dla prawidłowego odżywiania. Poznały również etapy powstania chleba od siewu ziarna do kupna go w sklepie.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ O DNIU ZIEMI PDF Drukuj Email

20 KWIETNIA dzieci z naszego przedszkola wyruszyły w barwnym korowodzie, aby uczcić zbliżający się DZIEŃ ZIEMI. Przedszkolaki zabrały ze sobą wykonane wcześniej plakaty, w których zachęcały do działań na rzecz naszej planety. Na co dzień w naszym przedszkolu odbywa się szereg zajęć dydaktycznych, które mają uświadomić dzieciom zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia powietrza i wody. Rozmawiamy o konsekwencjach smogu oraz konieczności oszczędzania wody. Dzień Ziemi to jeszcze jedna okazja do tego, by utrwalać proekologiczne nawyki naszych przedszkolaków.

Więcej…
 
ZDROWIE NA TALERZU PDF Drukuj Email

W dniu 13 kwietnia w grupie „Kwiatuszki” w ramach projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka odbyły się zajęcia pt. „Zdrowie na talerzu kluczem do szczupłej sylwetki”. Celem zajęć było zdobycie przez dzieci wiedzy na temat przyczyn  i skutków otyłości oraz zachęcenie do aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się również czym jest piramida zdrowego żywienia, a także jakie produkty należy jeść, aby dostarczyć organizmowi potrzebne składniki.

Więcej…
 
GMINNY KONKURS „JA TO WIEM” – JESTEM BEZPIECZNY PDF Drukuj Email

Dnia 12.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs p.t. „Ja to wiem” skierowany do dzieci 6-letnich. Tegoroczna edycja konkursu przebiegła pod hasłem „Jestem bezpieczny”.

Celem przedsięwzięcia było:

  • o kształtowanie umiejętności współdziałania w zespołach;
  • o sprawdzenie wiadomości w zakresie języka obcego, matematyki, bezpieczeństwa;
  • o kształtowanie umiejętności przewidywania następstw swojego działania.

      W konkursie wzięły udział dzieci z wszystkich przedszkoli usytuowanych na terenie Gminy Chełmek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 13