ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Home
SUKCESY NAJMŁOSSZYCH UCZNIÓW Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU PDF Drukuj Email

     

     Przedszkolaki i uczniowie klas najmłodszych z Samorządowego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez FUNDACJĘ MAŁA ORKIESTRA WIELKIEJ POMOCY z siedzibą w Oświęcimiu.

      Tematem konkursu była Dobroczynna Pisanka Wielkanocna. Jury konkursu wyłoniło jego laureatów i nagrodziło zwycięzców. Wśród nagrodzonych nie zabrakło najmłodszych dzieci z chełmeckiej dwójki:

I miejsce zajął Oliwier Jurkitewicz z kl. Ia

II miejsce zdobył Oskar Kozub z kl. Ic

Kamila Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu otrzymała wyróżnienie II stopnia

Milenka Bisaga z Grupy „Motylki” w przedszkolu zdobyła wyróżnienie III stopnia.

Dzieci uczestniczyły w uroczystości podsumowania konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam wręczono im nagrody oraz dyplomy.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

  

Więcej…
 
PRZYSZŁA WIOSNA I ŚWIETA WIELKANOCNE PDF Drukuj Email

27 marca 2018 rok w grupie „Kwiatuszki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców       pt. „Przyszła wiosna i święta wielkanocne”. Podczas zajęć dzieci wykazywały się wiedzą na temat tradycji malowania jajek, odszukiwały ilustracje na podstawie wskazówek, tworzyły z nich historyjkę obrazkową, układając w odpowiedniej kolejności odnalezione ilustracje oraz opowiadając przebieg zdarzeń. Brały również udział w wielkanocnej zabawie ruchowej oraz w zabawie rozwijającej spostrzegawczości,

Więcej…
 
WIELKANOCNE CUDA PDF Drukuj Email

27 marca 2018r. W grupie dzieci 3-letnich - "Pszczółki" - odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Wielkanocne Cuda ". Rodzice naszych Przedszkolaków mogli zobaczyć jak ich pociechy radzą sobie z różnymi zadaniami oraz posłuchać świątecznej piosenki. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w zabawach, a także chętnie odpowiadały na pytania dotyczące Świąt Wielkanocnych.
Na zakończenie zajęć dzieci wręczyły rodzicom samodzielnie wykonane, drewniane pisanki.

Więcej…
 
WIELKANOCNE ŁAMIGŁÓWKI W GRUPIE MOTYLKI PDF Drukuj Email

27 marca 2018r. w grupie dzieci 4-letnich - „Motylki” - odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Wielkanocne łamigłówki”. Zaproszeni goście mogli zobaczyć jak przedszkolaki radzą sobie z zadaniami matematycznymi i logicznymi. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach z muzyką, opowiedziały także o tradycjach Świąt Wielkanocnych. Na zakończenie zajęć nasze „Motylki” wręczyły rodzicom przygotowane wcześniej świąteczne stroiki. Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze.

Więcej…
 
KWIATUSZKI ŻEGNAJĄ ZIMĘ, WITAJĄ WIOSNĘ PDF Drukuj Email

W dniu 24.03.2018 na zajęciach dydaktycznych dzieci z grupy Kwiatuszki poznały dawne tradycje żegnania zimy, strojąc słomianą lalkę zwaną Marzanną. Dbając o środowisko i mówiąc wiersz „Marzanno zimowa panno, zimę dziś żegnamy, wiosnę powitamy” dzieci włożyły słomianą lalkę do worka i wyrzuciły do kosza żegnając zimę. Następnie pokolorowały sylwetę Pani Wiosny i poszły na spacer szukać nowej pory roku.

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

23 marca 2018r. dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku obchodziły Światowy Dzień Wody. Celem przedsięwzięcia było:

  • rozwijanie zainteresowań otaczającym światem; 
  • rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej;
  • uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz roślin.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko. Na zaproszenie nauczycielek: Jolanty Wolnej i Elizy Pędziałek - Krysta oraz dzieci z grupy „Misie” przedszkole odwiedziła Pani Anastazja, zajmująca się tematem ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Chełmku. Pani Anastazja w ciekawy sposób wyjaśniła przedszkolakom obieg wody w przyrodzie. Dużą atrakcją były zabawy badawcze. Dzieci rozwijały umiejętność wnioskowania na podstawie obserwacji i doświadczeń.

Więcej…
 
ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

21 marzec to dzień ważny dla wszystkich przedszkolakow. Dziś jak każdego roku wszystkie grupy wzieły udział w obchodach "Zielonego Dnia". Wszyscy w zielonych strojach wystartowali w zawodach ekologiczno-sportowych, a następnie uczciły ten wyjatkowy dzień w swoich grupach spożywając zielone owoce i warzywa oraz wykonując prace plastyczne.

Więcej…
 
WIOSNA JUŻ JEST PDF Drukuj Email

Początek astronomicznej i kalendarzowej wiosny to chyba najbardziej wyczekiwany moment w roku. Robi się coraz cieplej, dni robią się coraz dłuższe, a drzewa zaczynają się zielenić. Wszyscy, którzy mają dość śniegu, mrozu i krótkich dni, wypatrują z niecierpliwością tego czasu! „Słoneczka” wielką radościąpożegnały zimę a powitały wiosnę. Dzieci zebrały się w ogrodzie przedszkolnym gdzie donośnymi okrzykami pożegnały zimę a powitały wiosnę

Więcej…
 
GMINNY KONKURS "JA TO WIEM" 2018 R. PDF Drukuj Email

KONKURS GMINNY

ADRESOWANY DO DZIECI 6-LETNICH

„JA TO WIEM”

CELE KONKURSU:

  • kształtowanie umiejętności współdziałania w zespołach;
  • sprawdzenie wiadomości w zakresie języka obcego, matematyki, bezpieczeństwa;
  • kształtowanie umiejętności przewidywania następstw swojego działania.

 

REGULAMIN KONKURSU:

1. Dzieci sprawdzają swoje wiadomości z języka obcego, matematyki, bezpieczeństwa.

2. Do konkursu zgłaszają się 3-osobowe drużyny 6- latków.

3. Udział w konkursie należy zgłaszać do dnia 06.04.2018 r. do organizatorów (606 384 386 – Anna Fornal,

667 988 705 – Joanna Wójcik ) lub do sekretariatu SZS-P nr 2 w Chełmku (33 846 12 97).

4. Konkursu odbędzie się 12.04.2018 r. o godz. 13:00 w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Chełmku przy ul. Brzozowej 9.

5. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 

ORGANIZATOR: mgr Anna Fornal mgr Joanna Wójcik

 
LEKCJA CHEMI W GRUPIE "BIEDRONKI" PDF Drukuj Email

Dzisiaj dzieci z grupy „Biedronek” odwiedziła pani Katarzyna Nalepa, która wprowadziła przedszkolaki w „świat chemii”. Opowiedziała o pracy chemika i z czym związana jest ta nauka. Przeprowadziła ciekawe eksperymenty a na zakończenie wraz z dziećmi wykonała z gliceryny mydełka. Zadowolone przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z panią Kasią.

Więcej…
 
ZWIERZĘTA W ICH NATURALNYM ŚRODOWISKU PDF Drukuj Email

09 marca 2018r. w grupie kwiatuszki odbyły się zajęcia dydaktyczne w ramach projektu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Głównym celem zajęć było kształtowanie u dzieci pozytywnej postawy proekologicznej i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.Dzieci jako tropiciele po śladach odnajdowały ilustracje zwierząt leśnych, omawiały ich wygląd i środowisko,w którym żyją. Następnie oceniały zachowania dzieci na ilustracjach pokazujących środowisko leśne,dom wielu zwierząt i ptaków. Dzieci na zajęciach dowiedziały się jak zachowuje się prawdziwy przyjaciel przyrody. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną, dzieci malowały poznane zwierzęta i kolorowały na karcie pracy.

Więcej…
 
GÓRA GROSZA 2018 PDF Drukuj Email

     W listopadzie i grudniu 2017r. dzieci z naszego przedszkola włączyły się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Góra Grosza 2018”. Akcję organizowało Towarzystwo NASZ DOM. Jej celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Nasze przedszkolaki dzielnie zbierały cenne groszówki i usypały górę grosza w kwocie   1 693,30 zł.

GRATULUJEMY DZIECIOM I SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM, KTÓRZY TAK CHĘTNIE PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO ORGANIZOWANEJ AKCJI.

Największą górę grosza usypała grupa „ZAJĄCZKI”. Dzieci zebrały kwotę 508,70 zł  i zajęły I miejsce w przedszkolu.

Więcej…
 
BAL U KRÓLOWEJ KWIATÓW PDF Drukuj Email

W czwartek, 1 marca – Studio Teatralne „SKRZAT” z Krakowa zaprosiło nas do obejrzenia bajki pt.: „BAL U KRÓLOWEJ KWIATÓW”.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym przedszkolakom, a szczególnie barwne stroje i wspaniała gra aktorska. Dzieci wraz z bohaterami tj. Konik Polny, Kwiatuszek, Biedronka, Lis, Żabka, Kurka Wodna, Zajączek oraz Krasnoludek, przygotowywały się do wielkiego wydarzenia, jakim miał być bal majowy. Doradzały swoim przyjaciołom, z kim mają udać się na tę imprezę. Jak każda bajka tak i ta miała swój morał, który bohaterowie we wspaniały sposób przekazały dzieciom, a mianowicie, aby „nie kupować kota w worku”.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI POZNAJĄ PRACĘ BIBLIOTEKARZA PDF Drukuj Email

Realizując temat tygodnia: ,,W świecie baśni”, przedszkolaki z gr „Zajączki” odwiedziły Publiczną Bibliotekę. Będąc w tym miejscu miały okazję zapoznać się z pracą bibliotekarki. Wizyta w bibliotece była doskonałą okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania książką i czytelnictwem, a także kształtowania postawy szacunku wobec pracy bibliotekarza a w przyszłości być może wyborutego zawodu. Wycieczka była uzupełnieniem wiedzy zdobytej na zajęciach, na których dzieci poznały etapy powstawania książki oraz zasady korzystania z książek i dbania o nie.

Więcej…
 
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego 2018r. nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły księżniczki, motylki, piraci oraz inni bohaterowie bajek i baśni.

W czwartek bowiem odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów.

To w niej zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielami, by z radością oraz uśmiechem na twarzy uczestniczyć w konkursach i niespodziankach zaproponowanych przez wodzireja.

Przedszkolaki wracały do domów uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Styczeń to czas najwspanialszych uroczystości przedszkolnych organizowanych z okazji Dnia Babci Dziadka. Dzieci ze wszystkich grup długo i bardzo starannie przygotowują spektakle słowno-muzyczne po to , by swoim ukochanym bliskim sprawić radość. W przedszkolu panuje wyjątkowa, świąteczna atmosfera, dzieci przygotowują prezenty dla gości i uczestniczą we wspólnym poczęstunku.

Wszystkim Babciom i Dziadziusiom przedszkolaki życzą dużo zdrowia i samych słonecznych dni!!!

Więcej…
 
WYSTĘP „BIEDRONECZK” DLA RODZINY KOLPINGA PDF Drukuj Email

04.02.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili goście, a mianowicie panie ze „Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga” . Dzieci z grupy „Biedroneczki” przedstawiły zaproszonym gościom „Bajkę o Czerwonym Kapturku”. Spektakl w wykonaniu przedszkolaków bardzo się spodobał gościom, którzy nagrodzili dzieci gromkimi brawami i słodkim upominkiem oraz soczkami. Panie zaś zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Więcej…
 
BAJKA O CZERWONYM KAPTURKU PDF Drukuj Email

W dniu 31.01.2018 r. grupa "Biedroneczki" zaprezentowała dzieciom z całego przedszkola i klasie IIIa szkoły podstawowej współczesną wersję bajki o Czerwonym Kapturku. W zabawny sposób dzieci przedstawiły ważne zagadnienia: bezpieczne zachowania podczas spotkania z nieznajomym, pomoc osobom starszym i miłość do dziadków. Mali aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role. Piękne kostiumy i scenografia, oprawa muzyczna, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska sprawiły, że przedstawienie było ciekawe i zyskało uznanie w oczach widzów. Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami.

Więcej…
 
RUCH TO WAŻNA SPRAWA- KUBUŚ DZIECIOM PODPOWIADA PDF Drukuj Email

26 stycznia 2018r. dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w zajęciach dydaktycznych w ramach projektu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury. Głównym celem zajęć było propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, takich jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka. Dzieci rozmawiały o tym, jak ważną rolę odgrywają różnorodne formy ruchowe dla ich zdrowia, do jakich zabaw można wykorzystać różnorodne przybory, a także o tym, że elementem uprawiania sportu jest odpowiedni strój i obuwie oraz w jaki sposób należy dać o higienę po aktywności sportowej.

Więcej…
 
RODZINA KOLPINGA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Misie” z wielką radością powitały w przedszkolu w dn. 15.01.2018r. gości ze Stowarzyszenia Rodzina Kolpingaw Chełmku.

Podczas spotkania przedszkolaki zaprezentowały program z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz przedstawiły Jasełka.

Na zakończenie Panie otrzymały własnoręcznie wykonane upominki, a dzieci zostały poczęstowane soczkami.

Więcej…
 
PIĘKNY LAS WOKÓŁ- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PDF Drukuj Email

Piękny las wokół”

– konkurs plastyczny „Ekoprzyjaciela” rozstrzygnięty!!!

 

Laureatami konkursu zostały następujące grupy przedszkolne:

I miejsce – grupa „Kwiatuszki”’

II miejsce – grupa „Misie”

III miejsce grupa „Motylki”

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 13