ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Home
ZAJĄCZKI I STOKROTKI W FABRYCE LIZAKÓW PDF Drukuj Email

Dzieci z gr. „Zajączki” i „Stokrotki”w dn. 05.06.2018r udały się na bardzo słodką wycieczkę. Odwiedziliśmy fabrykę cukierków „Ciuciu” w Krakowie. Jest to jedyna i najmniejsza w Polsce fabryka tworząca słodycze w oparciu o technologię z XVII wieku, jak również jedyny producent karmelków tworzonych bez pomocy maszyn.

Wszystkie przedszkolaki były bardzo podekscytowane wyjazdem, zresztą trudno się dziwić, ponieważ każdy chciałby widzieć jak powstają łakocie i jak smakuje jeszcze ciepły cukierek. Gdy dotarliśmy już do fabryki, każdy zajął miejsce przed ladą, na której miał odbyć się pokaz produkcji cukierków.

Więcej…
 
WIELKIE MARZENIA PDF Drukuj Email

Sukces dziewczynki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w małopolskin konkursie plastycznym "Wielkie marzenia"
Klub Kultury "Chełm" w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny na pracę pt. " Wielkie marzenia". Zadaniem dzieci było narysowanie lub namalowanie swojego wielkiego, wspaniałego marzenia. Na konkurs zostało nadesłanych 657 wyjątkowych prac z przedszkoli i szkół z całej Małopolski.

Więcej…
 
MOTYLKI NA "RANCZU ARTEMIDY" PDF Drukuj Email

19 czerwca nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” odwiedziły „Ranczo Artemidy”. Dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć,w pięknych okolicznościach przyrody: sadziły kwiaty, układały „pachnące obrazy” z ziół, ozdabiały „dom dla zwierząt”, jednak najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była jazda konna. Przedszkolaki z ogromną przyjemnością uczestniczyły w przejażdżce „mini bryczką” i wykazały się odwagą oraz dużą sprawnością podczas jazdy konnej.

Więcej…
 
DYFUZJA- BIEDRONKI NA LEKCJI Z CHEMI PDF Drukuj Email

Dnia 18 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w kolejnej lekcji chemii przygotowanej i przeprowadzonej przez panią Kasię Nalepę. Podczas zajęć prowadząca miała okazję przy pomocy doświadczeń zapoznać dzieci z pojęciami tlenu i dwutlenku węgla oraz zjawiskiem dyfuzji. Wszystkie dzieci z ogromną przyjemnością wykonywały polecenia dobrze przy tym się bawiąc i ucząc.

Więcej…
 
SŁONECZKA NA WYCIECZCE AUTOKAROWEJ PDF Drukuj Email

12 czerwca przedszkolaki z grup „SŁONECZKA” odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „O dziewczynce Katarzynce, Czerwonym Kapturkiem zwaną”. Spektakl jest współczesną wersją jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Krnąbrny i beztroski Czerwony Kapturek w drodze do chorej Babci spotyka Wilka. Ulegając jego namowom, nieświadomie ściągając na siebie niebezpieczeństwo i gubi leśną drogę.

Więcej…
 
DZIEŃ OPTYMISTY PDF Drukuj Email

12 czerwca nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Optymisty. Ideą tego przedsięwzięcia było zwrócić uwagę każdego dziecka na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną. Należy pamiętać, że pozytywne myślenie to klucz do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala nam w pełni celebrować życie. Nie zapominajmy -więcej optymizmu, to więcej uśmiechu i radości z życia.

Więcej…
 
SUKCES DZIEWCZYNKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU PDF Drukuj Email

      W ramach Powiatowego Szczytu Antysmogowego Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu skierowało do przedszkolaków, uczniów i młodzieży, konkurs na plakat antysmogowy. Celem inicjatywy było podniesienie świadomości w zakresie przyczyn i skutków problemów zanieczyszczenia powietrza oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych wśród uczestników. Udział w konkursie wzięły przedszkolaki z przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku. Marysia Wójcik z grupy ,,Misie” zajęła III miejsce w konkursie powiatowym.

       Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej…
 
SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKOWO – PLASTYCZNYM „ MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”. PDF Drukuj Email

     Niepubliczne Przedszkole Językowo – Artystyczne Akademia Przedszkolaka w Chełmku zorganizowało konkurs skierowany do dzieci 3 – 6 –letnich. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”.

   Dzieci z naszego przedszkola odniosły w konkursie znaczące sukcesy:

  • WIKTORIA WOŹNICA („BIEDRONECZKI”) – I miejsce;
  • JULIA PĘDRYS („MISIE”) – II miejsce;
  • MARTYNA JAŚKOWIEC („MISIE”) – III miejsce.

     Laureaci i wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej…
 
LETNIA OLIMPIADA WIELOBOJOWA PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJ. ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO PDF Drukuj Email

     W dniu 8 czerwca dzieci z grupy „Misie” Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku uczestniczyły w LETNIEJ OLIMPADZIE WIELOBOJOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO zorganizowanej na stadionie w Tychach. 

 

Więcej…
 
DYŻUR WAKACYJNY PDF Drukuj Email
środa, 30 maja 2018 12:36

 

Nasza placówka pełni dyżur wakacyjny

od 2 lipca do 27 lipca 2018 r.

oraz od 27 do 31 sierpnia 2018 r.

zapisy do dnia 8 czerwca 2018 r.

 

W terminie od 30 lipca do 17 sierpnia 2018 r.

dyżur pełni Przedszkole Samorządowe nr 1

w Chełmku, ul. B. Chrobrego 9

(karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Chrobrego 9

i złożenie do dnia 08.06.2018 r.)

 W terminie od 20 sierpnia do 25 sierpnia 2018 r.

dyżur pełni Przedszkole Samorządowe w Bobrku, ul. Nadwiślańska 9

(karty zgłoszeń na dyżur do pobrania w sekretariacie ul. Nadwiślańska 9

i złożenie do dnia 08.06.2018 r.)

 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2018 PDF Drukuj Email

SPARTAKIADA 2018

29 maja w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się kolejna Spartakiada Przedszkolaków. Celem przedsięwzięcia - prócz dostarczenia radości dzieciom , było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu oraz tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole. Podczas trwania, starsi członkowie drużyn, zgodnie z zasadą Fair Play, współzawodniczyli w takich konkurencjach sportowych:

Więcej…
 
ZBUNTOWANA MAMA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Biedroneczki” w dniu 25.05 zaprezentowały talent aktorski podczas przedstawienia pt. „Zbuntowana mama”, na które zaprosiły dzieci z przedszkola. Inscenizacja, którą przedstawiły opowiada w zabawny sposób o perypetiach rodziny Nowaków. Scenografia, efekty dźwiękowe, kostiumy i wspaniała gra małych aktorów stanowiła o wartości tego przedstawienia. Widzowie oglądali z zaciekawieniem.

Więcej…
 
NOWE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA PDF Drukuj Email

Dnia 24.05.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z teatru "SKRZAT" z przedstawieniem pt. "Nowe przygody Koziołka Matołka". Dzieci z radością i zaciekawieniem oglądały miejsca jakie zwiedził Koziołek Matołek, i co ciekawego przydarzyło mu się w drodze do Pacanowa. Wraz z Koziołkiem dzieci odbywają podróż przez Amerykę, Afrykę, Chiny.  Podczas tej podróży spotykają  Babę Jagę, cesarza Chin, wodza afrykańskiego plemienia, króla i reżysera z Hollywood. Spektakl ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Wszystkie przedszkolaki stały się aktywnymi uczestnikami tego przedstawienia.

Więcej…
 
ŚWIĘTO MAMY I TATY PDF Drukuj Email

W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama i który Tata je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa:

Więcej…
 
JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO PDF Drukuj Email

W grupie „Zajączki” odbyły się zajęcia „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.Przedszkolaki poznały pojęcie recyklingu, uczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot oraz efektywnego segregowania odpadów. Dowiedziały się, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich. Kształtowały sprawność manualną i umiejętność współdziałania w grupie.

Więcej…
 
DNI CHEŁMKA 2018 PDF Drukuj Email

  W dniu 19 maja 2018r., w ramach obchodów DNI CHEŁMKA, na scenie Parku Rodzinnego wystąpiły przedszkolaki oraz zaprezentowali się uczniowie naszego zespołu. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było hasło „Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew – czyli wakacyjne rytmy”. Na program artystyczny składały się tańce, wiersze i piosenki wprowadzające w ten właśnie nastrój. Młodzi artyści pokazali piękno przyrody i przypomnieli, że już niedługo wakacje. Radosna atmosfera i aura „Rodzinnego Parku” sprzyjały artystycznej ekspresji.

Więcej…
 
MISIE W TEATRZE GROTESKA W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

22 maja był dniem pełnym przygód i wrażeń dla przedszkolaków z grupy „Misie”. Wybraliśmy się do Teatru Groteska w Krakowie.

Przed spektaklem dzieci miały okazję poznać aktorkę, która oprowadziła małych widzów po kulisach Teatru Groteska.Dzieci miały możliwość wcielić się w różne postacie oraz obejrzeć zgromadzone, rekwizyty, lalki, marionetki i pacynki. Dowiedziały się jak powstaje maska i w jaki sposób wyrażać w niej emocje. Ubierając maski różnego rodzaju przekonały się jak ważna w teatrze jest gra całego ciała. Aktywny udział małych aktorów w zajęciach wywołał dużo uśmiechu i pozwolił na przełamywanie nieśmiałości.

Więcej…
 
BIEDRONKI I ZAJĄCZKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW PDF Drukuj Email

Dnia 18 maja dzieci z grup "Biedronki" i "Zajączki" złożyły wizytę w Ochotniczej Staży Pożarnej w Chełmku. Przedszkolaki podczas spotkania miały okazję poznać bliżej pracę strażaków. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko pomagają ludności w czasie pożarów, nawałnic czy też  w różnego rodzaju wypadkach, ale również aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej ludności oraz wspierają akcje charytatywne. Dzieci miały okazję obejrzeć wozy strażackie oraz urządzenia i akcesoria potrzebne przy świadczeniu usług i pomocy. 

Więcej…
 
GMINNA OLIMPIADA SPORTOWA "BEZPIECZNE WAKACJE" PDF Drukuj Email

16.05.2018 r. w Samorządowym Zespole Szkół odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa pod hasłem "Bezpieczne wakacje", w której brały udział 4-osobowe drużyny z grup dzieci 5,6-letnich z przedszkoli z Chełmka, Gorzowa i Bobrku. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały grupy "Biedroneczki" i "Stokrotki".
Celem olimpiady było:
- kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole,
- kształtowanie sprawności fizycznej,

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKĄ- KWIATUSZKI I MOTYLKI PDF Drukuj Email

W dniu 11.05.2018r. dzieci z grupy „Kwiatuszki” oraz „Motylki” wybrały siędo Biblioteki Publicznej w Chełmku, gdzie Panowie Policjanci przeczytali dzieciom bajki, rozmawiali na ich temat z dziećmi, poruszając kwestię bezpieczeństwa, a także opowiedzieli o swojej pracy i odpowiedzieli na liczne pytania. Na koniec przedszkolaki mogły obejrzeć wóz policyjny oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
PORANEK Z BAJKA- STOKROTKI PDF Drukuj Email

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 dzieci z grupy Stokrotki uczestniczyły w plenerowej imprezie pt.” Poranek z bajką” zorganizowanej przez Bibliotekę Miejską w Chełmku.

Z przedszkolakami spotkała się kosmetyczka Barbara Adamczyk-Mastalerz, która przeczytała bajkę pt. „Salon piękności kaczki Paulinki”. Następnie dzieci dzieliły się wrażeniami z bajki i zgadywały zawód zaproszonego gościa. Pani kosmetyczka opowiedziała im o swojej pracy i pokazała akcesoria, których używa.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15