ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Home
AKADEMIA DOBRYCH MANIER PDF Drukuj Email

W dniach 13-24 maja 2019r. dzieci 5-letnie z grupy „Motylki” dołączyły do grona uczestników akcji „Akademia Dobrych Manier”, realizowanej w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Disney Junior oraz Fundacja A.R.T. Celem akcji i konkursu było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych.

Więcej…
 
ŚWIĘTO MAMY I TATY PDF Drukuj Email

„Jest w maju dzień specjalny taki,
kiedy mama czeka na buziaki.
Bo to jest Dzień Mamy, a mamę kochamy
i zaraz buziaków sto pewnie jej damy.

A gdy wiosna zamieni się w lato?
Na buziaki w Dzień Taty czeka tato.

Czy tylko wtedy?
Wcale nie!
                                Chyba pamiętacie, że mamie i tacie
                            
buziaki zawsze należą się.”

Więcej…
 
MISIE PODRÓŻUJA PO KRAINIE SOLILANDII PDF Drukuj Email

24 maja dzieci i rodzice z grupy Misie odkrywali baśniowe tajemnice wielickich podziemi. To była dla nich świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite zagadki oraz quizy, bawili się w towarzystwie skrzata – soliludka. Wędrówka odbywała się na szlaku Trasy turystycznej. Na zakończenie mali odkrywcy uroczyście otrzymali Dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii.

Więcej…
 
DZIEŃ MAMAY I TATY W GRUPIE "BIEDRONECZKI" PDF Drukuj Email

W dniu 22.05.2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Grupa „Biedroneczki” zaprezentowała swoim najbliższym przedstawienie pt. „Przygody Jasia i Małgosi”, będące współczesną adaptacją bajki „Jaś i Małgosia”. Spektakl poruszał ważne zagadnienia bezpieczeństwa: jak zachować się wobec nieznajomych. Kolejnym ważnym zagadnieniem, jakie poruszało to przedstawienie była miłość oraz troska rodziców.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI NA RANCZU ARTEMIDY PDF Drukuj Email

Od samego poranka, 17 maja 2019 roku, u naszych przedszkolnych „Pszczółek” panował radosny nastrój. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały wyjazdu na „Ranczo Artemidy”. W tym dniu spotkało je wiele atrakcji związanych z jazdą konną, przejazdem bryczką, oglądaniem zwierząt wiejskich, a także pawi, które pokazywały swoje piękne ogony. Dzieci brały udział w warsztatach zielarskich, gdzie tworzyły własne obrazki z roślin oraz ogrodniczych, w których sadziły kwiaty- niecierpki.

Więcej…
 
CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA PDF Drukuj Email

13 maja starsze przedszkolaki wyjechały do OCK w Oświecimiu na musical profilaktyczny

pt. „CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA”

Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to, tylko wspólnymi siłami mogżna pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO.

Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska to z pewnością największe walory tego Musicalu.

Więcej…
 
SŁONECZKA ROBIĄ MYDEŁKA PDF Drukuj Email

„Słoneczka” mieły okazję samodzielnie przygotować mydło. Dzieci dodawały przeróżne ozdoby, barwniki, wybierały kształty. Wszystkim bardzo podobało się tworzenie mydełek, ale najbardziej ucieszył efekt końcowy. Mydełka nie tylko pięknie pachniały, ale też pięknie wyglądały. Doskonały prezent z okazji Święta rodziców.

Dziękujemy p. Bogusi mamie Bartka za pomoc w organizacji zajęć.

Więcej…
 
MOBILNE PLANETARIUM PDF Drukuj Email

W dniu 9.05.2019r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w pokazie Centrum Rozwoju Edukacji EUREKA. Placówkę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK. Razem z Gwiazdką dzieci obserwowały narodzenie Słońca i powstanie Układu Słonecznego. Przypomniały sobie nazwy wszystkich planet.

Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń.

Więcej…
 
DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI- KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem"Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego."Oglądając ilustracje dzieci wypowiadały się na temat : czym są śmieci i kto je produkuje,jak sprawić, żeby śmieci było mniej. Wspólnie segregowali śmieci do poszczególnych koszy. Na zajęciach poznały sposoby powtórnego wykorzystania śmieci. Dzieci oklejając plastikowe pudełko wykonały grzechotkę,na której zagrały rytm do ekologicznej piosenki.

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?” PDF Drukuj Email

W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” odbyły się w grupie „Biedroneczki” zajęcia, których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci dowiedziały się, jakie skutki ma palenie papierosów dla zdrowia dorosłych i dzieci. Przedszkolaki słuchały piosenki o Dinku, który jest bohaterem programu „Czyste powietrze wokół nas”. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały postać Dinka.

Więcej…
 
DBAM O NATURĘ OSZCZĘDZAJĄC WODĘ I ENERGIĘ PDF Drukuj Email

W dniu 26.04.2019 r. w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda w kranie i energia w gniazdku, do czego potrzebna jest woda i energia elektryczna. Przedszkolaki poznały sposoby oszczędzania wody i energii. Dowiedziały się jakie mogą być alternatywne źródła energii elektrycznej: wiatr, słońce, woda. Elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne i baterie słoneczne nie zanieczyszczają powietrza, wody, ziemi – są ekologiczne, a przede wszystkim wiatr, woda i światło słoneczne są odnawialne.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE "PSZCZÓŁKI" PDF Drukuj Email

W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, dzieci z grupy Pszczółki zdobywały wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody. Poznały także zawód ogrodnika, jego pracę wykonywaną w ogrodzie i narzędzia ogrodnicze. Dzieci wspólnie wymieniały elementy niezbędne do życia roślin. Na zakończenie, wspólnie przesadziły do ogródka przedszkolnego kwiaty zasadzone w przedszkolu na początku marca. Mamy nadzieję,  że wszystkie Pszczółki będą chętnie dbały o naszą planetę i rodzinne ogródki.

Więcej…
 
ŻYCZENIA PDF Drukuj Email

Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny

i wiarą w sens życia,
pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wspiera Was swymi łaskami,

da Wam moc pokonywania codziennych trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia

i uniosły serca ponad przemijanie.

 

 

życzy:

Dyrekcja Samorządowego Zespołu  

Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

                                  w Chełmku

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 

Informujemy, że z dniem 23 kwietnia 2019r. (wtorek) przedszkole

 

funkcjonuje zgodnie z planem.

 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA DZIĘKUJĄ RODZICOM ZA WSPARCIE,

SŁODKI POCZĘSTUNEK I PRZYGOTOWANY POSIŁEK W CZASIE STRAJKU.

 
DZIEŃ ZWROTÓW GRZECZNOŚCIOWYCH PDF Drukuj Email

W przyjaźni wielkiej
są trzy maleńkie słowa

Każdy Kotek przy sobie te słowa nosi,

Znacie je?

Przepraszam, dziękuję i proszę.

Więcej…
 
„PSZCZÓŁKI” ZMIENIAJĄ SIĘ W AKTORÓW PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole realizuje projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Z tej okazji w dniu 26.03.2019 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Aktorzy”. Podczas nich dzieci miały okazję przypomnieć sobie kim jest aktor oraz gdzie można zobaczyć grę aktorów. Przedszkolaki w grupach tworzyły „żywe fotografie” – gestami i minami naśladowały artystów przedstawionych na przygotowanych zdjęciach.

Więcej…
 
PLASTUŚ -SPEKTAKL TEATRALNY PDF Drukuj Email

W poniedziałek 25 marca, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Plastuś" w wykonaniu Teatru SKRZAT z Krakowa. Tym razem główny bohater Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Było dużo śmiechu i strachu zwłaszcza wtedy gdy pojawił się rozbójnik. Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze.

Więcej…
 
BIEG PO WIOSNĘ PDF Drukuj Email

PRZEDWIOSNIE

Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci,

Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

Joanna Guściora

Więcej…
 
ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny to w naszym przedszkolu zielony dzień. We wszystkich grupach, od samego rana, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach związanych z powitaniem wiosny. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują „zielony poczęstunek”, na który składają się zdrowe owoce, warzywa i soki. Na poszukiwanie śladów wiosny dzieci wyruszyły do pobliskiego lasu. Tam obserwowały zachowanie ptaków, szukały wierzbowych kotków oraz pierwszych pąków liści na gałązkach drzew. Nie zabrakło także ludowego zwyczaju pożegnania zimy topieniem marzanny.

Więcej…
 
„PSZCZÓŁKI” SEGREGUJĄ ŚMIECI PDF Drukuj Email

W dniu 19.03.2019 r. w ramach projektu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Recykling”. Podczas nich dzieci dowiedziały się po co segregujemy odpady i dlaczego jest to takie ważne. Wspólnie wymyślały korzyści, jakie przynosi segregacja odpadów, m.in.: ograniczenie ilości śmieci, odzyskanie surowców naturalnych, zmniejszenie zużycia energii. „Pszczółki” przypomniały sobie, jakie kolory mają pojemniki na śmieci i co wolno, a czego nie wolno do nich wrzucać.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 15