ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Home
PODRÓŻ DO KRAINY ZDROWIA KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Kwiatuszki” uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, ułożyły piramidę żywienia z rozsypanych puzzli, a następnie omówiły jej budowę oraz dowiedziały się się jaka jest zasada ułożenia pięter piramidy. Na zakończenie zajęć dzieci segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, uzasadniając swój wybór.

Więcej…
 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tegodnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: czytanie opowiadań Wandy Chotomskiej „Dzionek szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka”, ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe ciasteczka oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w gr. "KOTKI" PDF Drukuj Email

mis 13     

„PRAGNIEMY, ABY DZIECI WYRAŻAŁY SWOJE EMOCJE POPRZEZ TWORZENIE A NIE NISZCZENIE, BY NAZYWAŁY NIE NAZWANE, MALOWAŁY NIE NAMALOWANE, WYŚPIEWAŁY NIE WYŚPIEWANE…”

     21 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Brały w niej udział dzieci 3-letnie z grupy „Kotki”, które rozpoczęły przedszkolną edukację. W tej ważnej dla dzieci uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Iwona Bochenek oraz zaproszeni przez dzieci najbliżsi.

Więcej…
 
Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email

mis 13      20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci poznawały swoje prawa ale również i obowiązki. „Jechały pociągiem” do krainy swoich praw. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach oraz zabawach. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem brały w nich udział.

 

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w "Misiach" PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:42

mis 13      W dniu 21.11.2018r. grupa „Misie” wraz z rodzicami uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Najpierw było przywitanie, wspólna zabawa. Następnie dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Z bajką bezpieczniej”.

     Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Zadaniem było napisanie tekstu literackiego nawiązującego do ulubionego misia. Każde dziecko wraz z rodzicem przedstawiło publiczności swój wiersz, tym samym ujawniając talent aktorski.

   Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Ostatnim punktem było odśpiewanie „Misiowi” 100 lat i degustacja pysznego tortu w kształcie „misia”.

Więcej…
 
„PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:28

plastus      20 listopada 2018r. nasze przedszkolaki z grup „Motylki” i „Kwiatuszki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”, a potem wzięły udział w lekcji teatralnej w formie spaceru z przewodnikiem po budynku Teatru Dormana pt. „teatralne zakamarki” . Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki po jego premierę . Zobaczyły jak powstaje scenografia, rekwizyty i kostiumy. Dzieci miały okazję stanąć na scenie i zajrzeć za kulisy, przyjrzały się garderobie i pracowniom plastycznym. Przewodnik ujawnił im co dzieje się za lalkowym parawanem, a także pokazał przedszkolakom różne rodzaje lalek teatralnych.

Więcej…
 
„Misie” w Krakowie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 11:17

krakow
16 listopada „Misie” wraz z rodzicami pojechały do Krakowa. W programie był: Klockoland. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Cztery żywioły”. Poznały zagrożenia ze środowiska naturalnego, wykonywały proste doświadczenia, dzięki którym odkrywały zagadki otaczającego świata. To była świetna zabawa. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się do teatru „Groteska” na przedstawienie wg scenariusza J. Brzechwy pt. „Czerwony Kapturek”. To niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci i dla rodziców. Po obejrzeniu spektaklu przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach teatralno –plastycznych. Wykonały przepięknego „Czerwonego Kapturka”.

Był to udany wspólny wyjazd.Pełni wrażeń, zrelaksowani i trochę zmęczeni po całym dniu wróciliśmy do domu.

Więcej…
 
Listonosz w odwiedzinach w grupie "KOTKI" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 11:01

 listonosz
     W dniu 13 listopada dzieci z gr. Kotki gościły Pana Daniela Walentyńskiego, który jest pracownikiem Poczty Polskiej w Chełmku. Nasz gość przekazał dzieciom wiele informacji na temat drogi listu, pracy listonosza jej charakteru i znaczenia dla ludzi. Ukazał także konieczność znajomości swojego adresu, a także adresu osoby do której dzieci chcą wysłać list czy kartkę pocztową. W sposób bezpośredni dzieci poznały akcesoria potrzebne do wykonywania zawodu listonosza. Pan Daniel wręczył także dzieciom koperty w których była niespodzianka. Dzieci po pokolorowaniu obrazków i naklejeniu znaczków na koperty wyślą je do swoich domów.

    Bardzo dziękujemy Panu Danielowi za wizytę w naszej grupie.

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:21

      Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 09 listopada 2018r dzieci 3-letnie z grupy „Kotki” uczestniczyły w zajęciach „Kto ty jesteś? Polak mały”. Zajęcia miały na celu budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Po krótkiej prezentacji i pogadance przy tablicy tematycznej odbyła się prezentacja filmu pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Na zakończenie dzieci wykonały według podanego wzoru kartę pracy pt. „Flaga Polski”.

Więcej…
 
ZABAWA LUDOWA PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 10:42

W ramach Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” dzieci z grupy „Kotki” w dniu 9 listopada uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zabawę ludową pt. „Zajaczek”. Tradycyjne zabawy ludowe wywodziły się najczęściej ze starych obrzędów, zwyczajów, i nawiązywały do wydarzeń historycznych. Opierały się głównie na naśladownictwie. Z czasem wzbogacono je o nowe elementy twórcze i rekwizyty. Dawniej w zabawach uczestniczyli wszyscy mieszkańcy wsi – dorośli, dzieci, młodzież. Z czasem stały się one domeną tych najmłodszych.

 

 

Więcej…
 
Projekt Edukacyjny w grupie "SÓWKI" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 10:59

08.11.2018 roku przedszkolaki z grupy „Sówki” w ramach uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, wzięły udział w zajęciach mających na celu zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi. Dzieci poznały - godło, flagę oraz hymn. Miały również możliwość poznania barw narodowych. Dzieci w ramach projektu układały puzzle, które były w kształcie dużego godła oraz kolorowały flagę polski.

   Międzynarodowy Projekt Edukacyjny jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków -100 rocznicę odzyskania niepodległości. Prowadzone w ramach projektu zajęcia mają na celu kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.

Więcej…
 
100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.POKAŻ RADOŚĆ, PRZEDSZKOLAKU! PDF Drukuj Email

maly mis       Dzieci z grupy „Pszczółki” biorą udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Z tej okazji przez 39 dni przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę historyczną wspólnie z Misiem Tadziem. Wysłuchały między innymi legendy o Lechu, Czechu i Rusie, kolorowały kokardy narodowe, czy wyjaśniały słowo „patriota”.

       9.11.2018 r. „Pszczółki” zaprosiły rodziców na wspólne świętowanie wielkiego dnia, jakim była setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Występ rozpoczęło zaśpiewanie Hymnu Polski. Uroczystość uświetniły piosenki oraz wiersze patriotyczne. Na zakończenie występu dzieci pochwaliły się swoimi pracami, dotyczącymi naszego kraju.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, a także wszystkim rodzicom za obecność na naszej uroczystości!

Więcej…
 
ZAWODY SPORTOWE „BIAŁO-CZERWONI” PDF Drukuj Email

      W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości” dzieci z grup „Biedroneczki” i „Kwiatuszki” wzięły udział w zawodach sportowych pod hasłem „Biało-Czerwoni”. Celem tych zawodów była integracja grup przedszkolnych, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji i wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Dzieci starsze z grupy „Biedroneczki” dzielnie zmagały się w konkurencjach sportowych, a dzieci młodsze z grupy „Kwiatuszki” dopingowały swoich starszych kolegów. Atmosfera na zawodach była wspaniała, jak na prawdziwym turnieju sportowym. Dzieci pokonywały konkurencje zgodnie z zasadami fair play. Na zakończenie otrzymały medale za udział w tym wydarzeniu sportowym.

     Wszyscy bawili się znakomicie, zarówno zawodnicy, jak i kibice.

Więcej…
 
„BIEDRONECZKI” Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PDF Drukuj Email

strazak5     06.11.2018 r. grupa „Biedroneczki” uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Dzieci mogły uczestniczyć w szkoleniu na temat bezpiecznego zachowania w przypadku pożaru. Obejrzały multimedialną prezentację, która przybliżyła w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób zagadnienia bezpieczeństwa. Przedszkolaki poznały bohaterów Iskierkę i Płomyka, którzy towarzyszyli im w poznawaniu zasad bezpiecznego zachowania w domu i w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu znaków ewakuacyjnych i pożarowych, poznały prawidłową procedurę wzywania straży pożarnej i sposoby reagowania w przypadku pożaru.

Więcej…
 
"BIEDRONECZKI" ROZMAWIAJĄ O ZWIERZĘTACH DOMOWYCH PDF Drukuj Email

pies york
      Dzieci z grupy "Biedroneczki" w ramach tematyki "Nasi ulubieńcy" rozmawiały o zwierzętach domowych i sposobach opieki nad nimi. Z tej okazji Milenka wraz ze swoją mamą przyprowadziła swojego pupila - pieska rasy York. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym charakteryzuje się rasa York i jaka jest jego pielęgnacja i prawidłowe żywienie. Yorki posiadają miękkie i delikatne włosy zamiast sierści. Psy te muszą być regularnie czesane, przycinanie włosów następuje zazwyczaj dwa razy w roku. Yorki zachowują włosy na zimę, gdyż chronią je przed zimnem. Jednak pieski te są bardzo wrażliwe i delikatne, dlatego ważne jest zaopatrzenie jego garderoby w ciepłe ubranka, które pozwolą im przetrwać mrozy.

Więcej…
 
WYCIECZKA AUTOKAROWA SŁONECZEK PDF Drukuj Email

30.10.2018 „SŁONECZKA” wyruszyły na wycieczkę do Parku Family Fun w Oświęcimiu. Dla niektórych Słoneczek, był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Naturalną potrzebą dzieci są ruch i zabawa, dlatego w tym miejscu czuły się jak ryby w wodzie! Pokonywanie przeszkód dawało chłopcom i dziewczynkom wiele radości. Zjazdy na zjeżdżalni, skoki na trampolinach, jeździki, tory przeszkód...zabawom nie było końca!

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ... KOTKI PDF Drukuj Email

W piątek 26. października w grupie Kotki gościła dh. Barbara Kania. Przeczytała ona dzieciom kilka utworów polskich pisarzy  min. Wiery Badalskiej, Wandy Chotomskiej i Danuty Gellner. Dzieci uczestniczyły w zabawie ortofonicznej podczas której naśladowały odgłosy wydawane przez ptaki i zwierzęta występujące w przeczytanych utworach. Wielką atrakcją dla dzieci był również strój naszego gościa czyli mundur harcerski. Kto wie może któryś kotek już niedługo zostanie zuchem?

Więcej…
 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- MOTYLKI PDF Drukuj Email

26.10.2018r. przedszkolaki z grupy „Motylki”, w ramach uczestnictwa w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, wzięły udział w zajęciach mających na celu zapoznanie dzieci ze strojem ludowym naszego regionu. Dzieci zapoznały się z bogato zdobionym ubiorem krakowskim, który jako jedyny spośród polskich strojów ludowych uznawany jest dziś za narodowy. Miały możliwość przymierzyć poszczególne elementy stroju takie jak wianek, czapka krakuska czy kaftan z ciemnego sukna. Efektem zajęć jest również grupowa praca plastyczna.

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI POZNAJĄ ZAWÓD MUZYKA PDF Drukuj Email

25 października grupę „Pszczółki” odwiedził nietypowy gość. Był nim muzyk. Dzięki Panu Sebastianowi dzieci poznały zawód muzyka, słuchały informacji na temat orkiestry oraz tego, kto nią dyryguje. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów granych na trąbce oraz odgadywały je. Pan opowiedział także, że każdy muzyk, tak jak sportowiec musi mieć tzw. „rozgrzewkę”. Dzieci wspólnie z gościem próbowały wykonać ćwiczenia oddechowe. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły zobaczyć trąbkę, usłyszeć jej brzmienie oraz spędzić miło czas.

Więcej…
 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- SŁONECZKA PDF Drukuj Email

25.10.2018r. dzieci z grupy „SŁONECZKA”, uczestniczyły w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Na zajęciach, słuchały wiersza Marcina Przewoźniaka ,,Polskie symbole” . Dzieci nie tylko słuchały wiersza, uczyły się go na pamięć oraz wskazywały symbole narodowe w poetycki sposób ukazane w wierszu.

Więcej…
 
DZIEŃ UŚMIECHU PDF Drukuj Email

24 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Na pomysł świętowania tego dnia wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył „smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Z czasem Ball był coraz bardziej zaniepokojony komercjalizacją żółtego znaczka i tym, że ludzie zapomnieli o jego oryginalnym przesłaniu. W ten sposób wpadł na pomysł zorganizowania Światowego Dnia Uśmiechu – dnia, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 13