Home konkursy GMINNY KONKURS „JA TO WIEM” – JESTEM BEZPIECZNY
GMINNY KONKURS „JA TO WIEM” – JESTEM BEZPIECZNY PDF Drukuj Email

Dnia 12.04.2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs p.t. „Ja to wiem” skierowany do dzieci 6-letnich. Tegoroczna edycja konkursu przebiegła pod hasłem „Jestem bezpieczny”.

Celem przedsięwzięcia było:

• o kształtowanie umiejętności współdziałania w zespołach;
  • o sprawdzenie wiadomości w zakresie języka obcego, matematyki, bezpieczeństwa;
  • o kształtowanie umiejętności przewidywania następstw swojego działania.

W konkursie wzięły udział dzieci z wszystkich przedszkoli usytuowanych na terenie Gminy Chełmek.

Trzyosobowe zespoły dzielnie zmagały się z zadaniami: rozwiązywały rebus fonematyczny, czytały, układały historyjkę obrazkową o bezpieczeństwie, przeliczały, dodawały i odejmowały znaki drogowe, łączyły numery alarmowe, odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Ponadto dzieci rozwiązywały zadania z języka angielskiego: nazywały kolory, zabawki i wskazywały zwroty po angielsku stosowane w różnych sytuacjach dnia codziennego.

Uczestnicy konkursu znakomicie poradzili sobie z zadaniami. Wszyscy otrzymali nagrody oraz dyplomy z wyróżnieniem. Gratulujemy.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i wspaniałą rywalizację. Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu, a rodzicom za wspieranie swoich pociech. Słowa podziękowanie kierujemy do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki: mgr Anna Fornal i mgr Joanna Wójcik. Bardzo dziękujemy.