ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Home z życia przedszkola "BIEDRONECZKI" ROZMAWIAJĄ O ZWIERZĘTACH DOMOWYCH
"BIEDRONECZKI" ROZMAWIAJĄ O ZWIERZĘTACH DOMOWYCH PDF Drukuj Email

pies york
      Dzieci z grupy "Biedroneczki" w ramach tematyki "Nasi ulubieńcy" rozmawiały o zwierzętach domowych i sposobach opieki nad nimi. Z tej okazji Milenka wraz ze swoją mamą przyprowadziła swojego pupila - pieska rasy York. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym charakteryzuje się rasa York i jaka jest jego pielęgnacja i prawidłowe żywienie. Yorki posiadają miękkie i delikatne włosy zamiast sierści. Psy te muszą być regularnie czesane, przycinanie włosów następuje zazwyczaj dwa razy w roku. Yorki zachowują włosy na zimę, gdyż chronią je przed zimnem. Jednak pieski te są bardzo wrażliwe i delikatne, dlatego ważne jest zaopatrzenie jego garderoby w ciepłe ubranka, które pozwolą im przetrwać mrozy.

Yorki często zapadają na przeziębienia i choroby związane z uszami. Psy te są niezwykle delikatne i bardzo łatwo je zranić. Właściciel powinien wykazywać troskę o ich zdrowie i dietę. Yorki powinny jeść chude, gotowane mięso i przetartą marchew oraz wysokiej jakości karmę. Yorki to psy o niespożytych pokładach energii, bardzo lubią ruch na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną. Mają przyjazne usposobienie, lubią zabawę oraz towarzystwo.