ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Home z życia przedszkola „BIEDRONECZKI” Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ
„BIEDRONECZKI” Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PDF Drukuj Email

strazak5     06.11.2018 r. grupa „Biedroneczki” uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Dzieci mogły uczestniczyć w szkoleniu na temat bezpiecznego zachowania w przypadku pożaru. Obejrzały multimedialną prezentację, która przybliżyła w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób zagadnienia bezpieczeństwa. Przedszkolaki poznały bohaterów Iskierkę i Płomyka, którzy towarzyszyli im w poznawaniu zasad bezpiecznego zachowania w domu i w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu znaków ewakuacyjnych i pożarowych, poznały prawidłową procedurę wzywania straży pożarnej i sposoby reagowania w przypadku pożaru.

      Po odbytym szkoleniu przedszkolaki zobaczyły próbny wyjazd strażaków do pożaru, poznały narzędzia pracy strażaków i wyposażenie wozów strażackich. Z zaciekawieniem słuchały opowieści strażaka o swojej pracy. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w „Domu Płomyka i Iskierki”. W domku tym zaaranżowano pokój, kuchnię i łazienkę. W pomieszczeniach tych dzieci mogły zobaczyć początki rozprzestrzeniania się pożaru, jak działają czujniki dymu i tlenku węgla, a także nauczyły się, jak zachować się podczas pożaru i prawidłowo ewakuować się z miejsca zagrożonego. Strażacy wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia czadem, jak należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń. W „Domu Płomyka i Iskierki” zamontowano liczne elementy wyposażenia każdego domu, które na co dzień użytkowane w nieprawidłowy sposób mogą doprowadzić do tragedii. Dzieci same mogły wskazać te nieprawidłowości i określić, do jakich niepożądanych skutków mogą one doprowadzić. Wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce stykając się z realną sytuacją pojawienia się „dymu”.

      Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć, jakie konsekwencje może mieć nieprawidłowa reakcja w sytuacji zapalenia się oleju w garnku. W żadnym wypadku nie wolno gasić tak powstałego ognia wodą. Po odbytych zajęciach wiedzą, że ogień w garnku należy stłumić przykrywając garnek pokrywką lub mokrą ścierką. 

      Dzięki uczestnictwu w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez strażaków wzbogaciła się wiedza przedszkolaków na temat bezpieczeństwa w sytuacji pożaru. Przedszkolaki stały się także bardziej świadome zagrożeń wynikających z niewłaściwego użytkowania urządzeń w domu.