Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2018/2019 ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny to w naszym przedszkolu zielony dzień. We wszystkich grupach, od samego rana, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach związanych z powitaniem wiosny. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują „zielony poczęstunek”, na który składają się zdrowe owoce, warzywa i soki. Na poszukiwanie śladów wiosny dzieci wyruszyły do pobliskiego lasu. Tam obserwowały zachowanie ptaków, szukały wierzbowych kotków oraz pierwszych pąków liści na gałązkach drzew. Nie zabrakło także ludowego zwyczaju pożegnania zimy topieniem marzanny.

Do przedszkola dzieci wróciły z wiosennym gaikiem. Swoje obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie na przedwiośniu, dzieci odzwierciedliły w pracach plastycznych. Dzień był pełen wrażeń i jeszcze długo będziemy go wspominać. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie zielonych strojów dla dzieci.

SŁONECZKA

MISIE

MOTYLKI

KOTKI

PSZCZÓŁKI