Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2018/2019 PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ WIERSZE
PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ WIERSZE PDF Drukuj Email

Dzień 30 maja 2019r, to wielkie kolorowe święto wiersza w naszym przedszkolu. Przedszkolaki wraz z rodzicami zgromadzili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, by zaprezentować swoje talenty aktorskie i przedstawić wiersze polskich poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Doroty Gellner.

Mali aktorzy zaprezentowali się wspaniale. Stroje, rekwizyty, niesamowita interpretacja przygotowanych utworów budziła zachwyt widowni i pozostałych uczestników konkursu, którzy nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Jury                  w składzie: Barbara Kania, Anna Remsak, Bogusława Cygan miało nie lada dylemat. Po burzliwych obradach został ogłoszony wynik. Przyznano nagrody w kategoriach grupy młodsze i grupy starsze.

Maluchy:

I miejsce - Artur Wojtania gr.Kotki za wiersz „Okulary” J.Tuwima,

II miejsce- Tymoteusz Dubiel gr „Sówki” -” Psie smutki” J.Brzechwy,

III miejsce- Borys Wieczorek gr „ Pszczółki” „Okulary” J.Brzechwy.

Starszaki

I miejsce - Zofia Firek gr. „Motylki” - „ Stefek Burczymucha” M.Konopnickiej

II miejsce- Amelia Bajorek gr „Misie” – „Leń” J.Brzechwy,

III miejsce- Laura Kramarczyk gr „ Biedroneczki” „Samochwała” J.Brzechwy.

Nadmienić należy, że wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, książeczkami, zakładkami oraz słodkim poczęstunkiem. Fundatorem nagród była Rada Rodziców SZS-P nr 2 w Chełmku oraz sponsor firma „Plastick Pack”. Organizatorki składają gorące podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się               przygotowanie dzieci i wykonanie dla nich pięknych strojów. Kto wie? Być może wśród naszych Milusińskich znajduje się jakiś wspaniały aktor? Nasze dzieci, to ogromna skarbnica drzemiących talentów, które my dorośli powinniśmy odkrywać           i pielęgnować. Dowodem na to stał się konkurs „Przedszkolaki lubią wiersze”