EKOPRZEDSZKOLE 2019 PDF Drukuj Email

Od kilku lat nasze przedszkole bierze udział w Projekcie Wojewódzkim Ekoprzedszkole, którego celem jest między innymi utrwalanie i pogłębianie wiadomości przyrodniczo – ekologicznych, budowanie świadomości ekologicznej, wdrażanie do poznawania cennych okazów roślin i zwierząt swojej miejscowości i gminy oraz pobudzanie wrażliwości na piękno środowiska naturalnego.

W środę 5 czerwca 2019 roku o godz. 10:30 w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Urzędu w Tarnowie miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie pięcioetapowego Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole 2019.

Do złożonego z pięciu części konkursu zgłosiło się 79 placówek oświatowych z Małopolski, które reprezentowałyosiemnaście powiatów regionu: brzeski, dąbrowski, nowotarski, bocheński, wadowicki, tarnowski, nowosądecki, proszowicki, krakowski, oświęcimski, suski, krakowski ziemski, wielicki, gorlicki, limanowski oraz m.in. miasta Kraków. Dzieci z grupy Misie wraz z wychowawcami: Elizą Pędziałek-Krysta i Jolantą Wolną zgłosiły do rywalizacji plakat ekologiczny pod tytułem „DZIAŁANIA EKOLOGICZNE MOJEGO PRZEDSZKOLA”.W tym roku nasze przedszkole zdobyło zaszczytne - drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

koordynator projektu