Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2019/2020 ZORRO I KOLEJKOWO- WYCIECZKA AUTOKAROWA "SŁONECZEK"
ZORRO I KOLEJKOWO- WYCIECZKA AUTOKAROWA "SŁONECZEK" PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „SŁONECZKA” 7 listopada wyjechały na wycieczkę do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „Zorro”i Kolejkowa w Gliwicach.

W teatrze im. Jana Dormana, dzieci przeniosły się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczona przez okrutnego Gubernatora ludności wypatruje bohatera. Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyły najgorętszą przygodę. Zorro walczył o dobro, by wśród tętentu kopyt, świstów szpad ocalić Nuevo Leon.

Atrakcja Kolejkowo to miejsce, które przeniosło Słoneczka do niesamowitego świata, pomniejszonego 25 razy!. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek. W Kolejkowie zmianie ulegają pory dnia. Dzień w atrakcji Kolejkowo trwa 9 minut, po których następuje noc; zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Jest pięknie!
Po zwiedzaniu dzieci z uśmiechem na ustach i głowami pełnymi wrażeń wróciły do przedszkola.