Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2014/2015
rok szkolny 2014/2015


PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Dyrekcja Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku

serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom

oraz pracownikom administracji i obsługi

za wytężoną i pełną poświęcenia pracę w roku szkolnym 2014/2015. 

Dziękuję za serce, dobroć i zrozumienie.

Za ogromny trud włożony w edukację małych dzieci.

Rodzicom dziękuję za wspieranie naszych przedsięwzięć

i szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.

Wszystkim życzę słonecznych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji.

Wicedyrektor Zespołu - Iwona Bochenek

 
SŁONECZKA ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE PDF Drukuj Email

"Po raz pierwszy idziemy do szkoły,

żegnamy przedszkole.

A w szkole czeka rzecz nowa- obowiązek,

i coraz mniej zabawek i coraz więcej książek.

I choć może trudniejsze będą następne lata,

otworzy się przed Nami wielka

ciekawa księga świata..."

Więcej…
 
GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA W OGRODZIEŃCU PDF Drukuj Email

26 czerwca dzieci z grupy Gromadka Kubusia Puchatka odwiedziły Ogrodzieniec na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej .Przedszkolaki spacerowały z prze­wod­nikiem po gotycko renesansowych ruinach Zamku . Idąc trak­tem głównym zwiedzały : Dziedziniec Pański , zamkową Kuchnię Kurną przy której znajduje się stud­nia oraz Izbę Kuch­cika . Wspina­jąc się po krę­conych schodach znalazły się na Zamku Wysokim w pry­wat­nych pokojach właś­ci­ciela zamku – Sypialni Bonera i Bibliotece .

Więcej…
 
NIEDŹWIADKI ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE PDF Drukuj Email

24 czerwca dzieci z grupy „Niedźwiadki”wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi  przybyli  do przedszkola, aby wspólnie się pożegnać.

Podczas części artystycznej w wierszach, piosenkachi tańcach dzieci dziękowały pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom przedszkola, z którymi przebywały w ciągu całego pobytuw przedszkolu.

W dalszej części przedstawiciele rodziców i dzieci złożyli na ręce pań upominki z symbolem „Niedźwiadków” i słowa podziękowań za opiekę, wychowanie i przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Pani dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom za wspaniałą współpracę.

Więcej…
 
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ GROMADKĘ KUBUSIA PUCHATKA PDF Drukuj Email

Dnia 23 czerwca 2015 w obecności rodziców oraz zaproszonych gości  dzieci z grupy "Gromadka Kubusia Puchatka" uroczyście pożegnały przedszkole. Program, który przygotowały dzieci pokazał ich umiejętności  zdobyte podczas 3 letniej edukacji. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki.

Wszystkim 6 latkom życzymy wielu sukcesów w dalszej drodze edukacji.
Więcej…
 
MOJE BEZPIECZNE WAKACJE 2015- KONKURS PDF Drukuj Email

bezpieczne wakacje 1 001

 

Konkurs Moje Bezpieczne Wakacje 2015

- promuje bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych to alternatywa wobec nudy, która może się przytrafić także w wakacje.

Nagrody: Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody niespodzianki, między innymi – komputer przenośny typu tablet!

Prace konkursowe: prace plastyczne wykonane techniką fotografii.

Więcej…
 
EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH GMINY CHEŁMEK 2015 – PRZEDSZKOLE WYSTAWA PRAC KONKURSOWYCH. PDF Drukuj Email

22. 06.2015r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, została otwarta wystawa prac konkursowych pt. „Czysty świat wokół nas”. Autorami prac są dzieci przedszkolne- uczestnicy projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach gminy Chełmek- 2015”. Przedszkolaki wykorzystując różnorodne formy plastyczne zaprezentowały swoją wizję czystego, pięknego środowiska. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

Więcej…
 
CZYSTA MAŁOPOLSKA PDF Drukuj Email

W Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca II edycję 2014/2015 projektu edukacyjnego Czysta Małopolska pt. „Ziemię mamy tylko jedną”.

Projekt ma na celu:

  • zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza, wody i gleby,
  • propagowanie ścieżek dydaktycznych,
  • poszerzanie tematyki dotyczącej odnawialnych źródeł energii,

podnoszenie osobistej odpowiedzialności za działania w obszarze ochrony środowiska poprzez promowanie wśród dzieci, młodzieży i pozostałej społeczności szkolnej dobrych praktyk w dziedzinie gospodarki odpadami.

    W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło:

  • konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć dla dzieci lub uczniów z wykorzystaniem ścieżki ekologicznej;
  • konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów na plakat pt. „Dbajmy o czyste powietrze, glebę i wodę”.

 Z ogromną radością informujemy, że:

pani mgr Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł finalisty etapu rejonowego - konkursu na scenariusz zajęć z wykorzystaniem ścieżki dydaktycznej w kategorii przedszkoli;

podopieczna pani Jolanty Wolnej – Paulinka Mądrala uzyskała tytuł laureata II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu plastycznego „Dbajmy o czyste powietrze, wodę i glebę” w kategorii przedszkoli.

     Pani Jola wraz z Paulinką odebrały nagrody w dniu 18 czerwca 2015r. w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas gali podsumowującej projekt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
MOTYLKI I ZAJĄCZKI W KRAKOWSKIM ZOO PDF Drukuj Email

W dniu 9 czerwca dzieci z grupy "Zajączki"oraz "Motylki" wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do ZOO w Krakowie. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska  wiele zwierząt, a także  dostrzec ich naturalną wielkość. Wycieczka była wspaniałą okazją do wzbogacenia wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznania się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO.

Więcej…
 
EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH GMINY CHEŁMEK 2015- PRZEDSZKOLE; KONKURS PDF Drukuj Email

19.06.2015r. w ramach projektu, w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Czysty świat wokół nas”. W konkursie wzięło udział 60 beneficjentów z 4 grup przedszkolnych. Dzieci wykonały prace wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. W konkursie wyróżnione zostały 4 prace:

Więcej…
 
EDUKACJA EKOLOGICZNA W SZKOŁACH GMINY CHEŁMEK 2015 – PRZEDSZKOLE PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach Gminy Chełmek – 2015”, w naszym przedszkolu w dniach 16-18.06.2015r. odbyły się warsztaty dla dzieci 5,6-letnich pt. „Mamo, tato chcę oddychać czystym powietrzem”. Głównym celem zajęć warsztatowych było budowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za działania podejmowane w środowisku i dla środowiska, kształtowanie właściwych nawyków i zachowań proekologicznych.

Więcej…
 
NIEDŹWIADKI W SOLILANDII PDF Drukuj Email

Dzieci i rodzice z grupy „Niedźwiadki” w dniu 19.06.2015r. odbyli ostatnią, przedszkolną wycieczkę.

Trasa wiodła najpierw do Krakowa. Podążyliśmy tropem Smoka Wawelskiego i sprawdziliśmy, gdzie ów „potwór” mieszkał. Pokonaliśmy bardzo dużo schodów i dotarliśmy do niezwykłej jamy. Uśmiechów i radości dzieci nie było końca, kiedy przed ich oczami ukazał się potężny smok, a do tego zionął prawdziwym ogniem. Po pamiątkowym zdjęciu wyruszyliśmy napełnić brzuszki do McDonald’s.

Więcej…
 
SŁONECZKA NA WYCIECZCE W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

Wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci pojawiło się podczas przedszkolnej wycieczki do Krakowa. Dnia 18.06.2015 w czwartek „Słoneczka” wyruszyły w drogę. Pierwszym celem podróży był Teatr Groteska, gdzie udaliśmy się na przedstawienie pt. "Dwa Michały". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Po spektaklu „Słoneczka”wyruszyły na spacer po starym Krakowie.

Więcej…
 
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE W GRUPIE „BIEDRONECZKI” PDF Drukuj Email

W dniach 16-17.06.2015 r. w ramach programu adaptacyjnego „Wsparcie na starcie” odbyły się spotkania adaptacyjne dla dzieci, które rozpoczną od września edukację przedszkolną. Dzieci i ich rodzice uczestniczyły w zabawach kołowych „Zobacz to maluchy”, „Kaczuszki”, „Balonik”, „Lata mucha” „Taniec przyklejaniec”. Ponadto mogły poczuć się jak prawdziwi artyści malując dłońmi i paluszkami na dużych kartonach.

Więcej…
 
SPOTKANIE ADAPTACYJNE W GRUPIE "MISIE" PDF Drukuj Email

12 oraz 15 czerwca 2015 w ramach programu adaptacyjnego „Wsparcie na starcie”, przedszkole odwiedzili rodzice wraz ze swoimi trzyletnimi maluszkami , które od września 2015 roku będą uczęszczać do naszej placówki. Opiekunowie oraz ich pociechy po otrzymaniu emblematów z własnymi imionami , w atmosferze radości, uczestniczyli w zabawach kołowych pt ,,Wszyscy są ,witam was ’’,, Chusteczka ’’ ,,Dwóm tańczyć się zachciało ’’ ,, Balonik”. Maluchy witały się z nowo poznaną maskotką - Pluszowym Misiem , a na znak przyjaźni odbiły swoje dłonie wokół jego podobizny .

Więcej…
 
BEZPIECZNE WAKACJE-SPOTKANIE Z POLICJANTEM PDF Drukuj Email

Wakacje to czas zabaw, swawoli, korzystania z uroków lata. Aby były one bezpieczne, przypomnieliśmy przedszkolakom o pewnych zasadach.

12 czerwca 2015r. złożyli wizytę w naszym przedszkolu Policjanci z Komendy Policji w Chełmku. Przystępny sposób zapoznali dzieci z grupy „Niedźwiadki” i „Żabkiz zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, jak być widocznym, jak bezpiecznie poruszać się rowerem – zgodnie z przepisami ruchu drogowego i znakami drogowymi oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą.

Więcej…
 
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE PDF Drukuj Email

W dniach 12-15 06. 2015 r. o godz.15:30 (grupa 10 godzinna, wychowawcy Eliza Pędziałek-Krysta, Jolanta Wolna) i 16-17.06.2015 r. (grupa 5 i 10- godzinna, wychowawcy Dorota Zoń, Joanna Wójcik) o godz. 15:30 odbędą się w naszym przedszkolu spotkania adaptacyjne, które mają służyć pełnemu i rzetelnemu poznaniu się dzieci 3 letnich, które zaczynają przygodę z przedszkolem oraz rodziców z wychowawcami. Sprzyja temu wymiana informacji, atmosfera zaufania i akceptacji.

Dziecko ma możliwość poznania nowych miejsc i osób w obecności bliskiej mu osoby. Stopniowo nawiązuje kontakt z nauczycielem i innymi dziećmi. Jeśli do tej pory maluch był wychowywany w domu, zwłaszcza przez mamę i nie miał zbyt wielu okazji, by kontaktować się z rówieśnikami, musimy liczyć się z tym, że w pierwszych dniach przedszkolnej edukacji będzie płakał, trzymał się kurczowo mamy. Nie wolno wówczas zwątpić, że wcześniej podjęta decyzja jest dla naszego dziecka najlepszym rozwiązaniem. Tej decyzji raz podjętej należy się konsekwentnie trzymać.

 
GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA NA ZAJĘCIACH ADAPTACYJNYCH W SZKOLE PDF Drukuj Email

W ramach programu adaptacyjnego , dzieci z grupy Gromadka Kubusia Puchatka zapoznały się z budową podstawowego zestawu komputerowego, dowiedziały się, jak należy prawidłowo korzystać z komputera oraz poznały edukacyjne gry dla dzieci. Wspólnie ze starszymi kolegami z klasy II A, na komputerze, układały podpisy do obrazków, ćwiczyły alfabet, łączyły punkty, liczyły kręgle.

Więcej…
 
ŻABKI W OGRODZIE PDF Drukuj Email

W ramach projektu Akademia Zdrowego Przedszkolaka dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły ogród pani Dorotki Szklarczyk - wychowawczyni grupy "Zajączki". Pani Dorotka opowiedziała o pracach jakie wykonuje się wiosną w ogrodzie. Zaprezentowała dzieciom różnorodne narzędzia i sprzęty ogrodnicze. Żabki obserwowały krzewy, piękne kwiaty oraz grządki z warzywami i ziołami. Miały okazję zadawać pytania dotyczące pracy w ogrodzie. Odpowiadały na zagadki dotyczące tematyki zajęć ogrodniczych.

Więcej…
 
AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w programie Akademia Zdrowego Przedszkolaka . Program realizowany był na przełomie września 2014 r. do maja 2015 r. W jego realizacji udział wzięło 6 grup (dzieci w wieku od 4 do 6 lat). Zgodnie z założeniami programu i przesłanymi materiałami nauczycielki przedszkola zrealizowały treści zawarte w konspektach, a także urozmaiciły je własnymi pomysłami.

Więcej…
 
ŻABKI NA LEKCJI WF-u PDF Drukuj Email

W maju rozpoczął się cykl zajęć adaptacyjnych dla przedszkolaków, którzy od września będą uczęszczać do klasy pierwszej.

Grupa „Żabki” uczestniczyła w zajęciach wf-u w klasie IIb. Przedszkolaki oglądały salę gimnastyczną, zbiórkę, a później aktywnie brały udział w zajęciach. Wspólnie z drugoklasistami uczestniczyły w zabawach ruchowych i w ćwiczeniach gimnastycznych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4