Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2015/2016
rok szkolny 2015/2016


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE PDF Drukuj Email

27-29.06.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych dzieci. Przyszłe przedszkolaki spotkały się ze swoimi wychowawcami, wzięły udział w zajęciach w salach przedszkolnych oraz w zabawach ruchowych w sali gimnastycznej.

Po raz kolejny maluszki spotkają się we wrześniu, zaś rodziców dzieci zapraszamy na sierpniowe zebrania organizacyjne.

Do zobaczenia!

Więcej…
 
ZBIERAMY SUROWCE WTÓRNE PDF Drukuj Email

Już od kilku lat nasze przedszkole uczestniczy w  "akcji zbierania surowców wtórnych".  Raz w semestrze wyłaniani są "Najlepsi Zbieracze" . W II semestrze 2015/2016 roku najlepszymi okazali się:

* KACPER ROLA - grupa "Misie",
* WIKTORIA ANDRE - grupa "Motylki",
* SZYMON PASTERNAK - grupa "Gromadka Kubusia Puchatka".
 
Rozstrzygnięto również konkurs na plakat naukowy "WĘDRÓWKA KROPLI WODY" :
Laureatami zostali:
 
I miejsce: grupa "BIEDRONECZKI",
II miejsce: grupa " MOTYLKI",
III miejsce: grupa "JAGÓDKI"
Więcej…
 
GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA- ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email

W dniu 24 czerwca dzieci z grupy "Gromadka Kubusia Puchatka" oficjalnie zakończyła rok szkolny 2015/2016. Wraz z rodzicami przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu przy grillu, biorąc udział w róznorodnych konkursach. Na pamiątkę wszystkie dzieci otrzymały pamiatkowe dyplomy i drobne upominki. 

Więcej…
 
MOTYLKI- ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email

23 czerwca przedszkolaki z grupy „Motylki” wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w uroczystości przedszkolnej zakończenia roku przedszkolnego 2015/16. Dzieci zaprezentowały przygotowany na tę okazję program artystyczny i odebrały pamiątkowe dyplomy. Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę, a wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku!

Więcej…
 
BIEDRONECZKI W LEŚNYM PARKU NIESPODZIANEK PDF Drukuj Email

W piękny  i słoneczny czwartek 23 czerwca BIEDRONECZKI pojechały na wycieczkę autokarową do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Od samego rana dzieci były bardzo podekscytowana z niecierpliwością czekały na wyjazd. Oczywiście pierwszą atrakcją tego dnia był sam przejazd autokarem. Po przyjeździe na miejsce, dzieciom jeszcze raz zostały przypomniane zasady  bezpiecznego  poruszania się na terenie parku oraz pilnowania swojej pary i grupy.

Więcej…
 
"MISIE" W KRAKOWSKIM ZOO PDF Drukuj Email

W dniu 22.06.2016r. dzieci z grupy „Misie’ wraz z rodzicami odwiedzili ZOOw Krakowie.Przedszkolaki miały okazję oglądać niespotykane na co dzień ptaki i zwierzęta. Przemierzając alejki ogrodu oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Największą atrakcją były żyrafyi pingwiny. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Po zwiedzaniu  ZOO, wszyscy wybraliśmy się na spacer po Rynku Krakowskim, podziwiać architekturę Krakowa i kupić pamiątki dla siebie i rodzin.

Więcej…
 
JAGÓDKI- POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email

W dniu 21.06.2016 grupa "Jagódki" zakończyła rok szkolny podczas spotkania w ogrodzie przedszkolnym. Wspólnie z rodzicami dzieci spędziły czas na karuzelach, huśtawkach i zjeżdżalniach oraz zjadły grillowaną kiełbaskę. Podczas spotkania dzieci otrzymały dyplomy i kolorową piłkę w nagrodę za całoroczną pracę w przedszkolu. 

Więcej…
 
"ZAJĄCZKI" NA SPEKTAKLU W TEATRZE GROTESKA PDF Drukuj Email

W dniu 14.06.2016r dzieci z gr. „Zajączki” wraz z rodzicami odwiedziły Teatr Groteska w Krakowie. Przedszkolaki i rodzice obejrzeli spektakl pt. „Tańcowały dwa Michały”. Zachwyciła nas nie tylko piękna scenografia ale również oprawa muzyczna spektaklu. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy wybraliśmy się na spacer po Rynku Krakowskim. Podziwialiśmy architekturę Krakowa, odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, kupiliśmy pamiątki dla siebie i rodzin.

Więcej…
 
STOKROTKI- POŻEGNANIE ROKU SZKOLNEGO PDF Drukuj Email

Dnia 14.06.2016 r. dzieci występem artystycznym żegnały rok przedszkolny oraz swojego kolegę z grupy – Andrzejka, który jesienią rozpocznie szkolną edukacje.

Nauczycielka podziękowała dzieciom za rzetelną pracę w ciągu całego roku oraz podziękowała rodzicom za zaangażowanie i pomoc w pracy wychowawczo – dydaktycznej przedszkola. Dzieci otrzymały atrakcyjne upominki, dyplomy oraz słodycze.

Więcej…
 
EKOPRZEDSZKOLE 2016 PDF Drukuj Email

OGROMNY SUKCES NASZEGO PRZEDSZKOLA !

 

GRATULACJE DLA GRONA PEDAGOGICZNEGO

PRZEDSZKOLA I PRZEDSZKOLAKÓW !

ZAJĘLIŚMY DRUGIE MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM

PROJEKCIE EKOLOGICZNYM

EKOPRZEDSZKOLE 2016

 

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD ODBYŁO SIĘ W TARNOWIE

        Wszelkie działania na rzecz akcji były prowadzone pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry naszego przedszkola i w istotny sposób przyczyniły się do kształtowania aktywnej postawy oraz kultury ekologicznej naszych przedszkolaków.

Więcej…
 
BIEDRONECZKI ŚPIEWAJĄ PO ANGIELSKU PDF Drukuj Email

W dniu 15.06.2016r. dzieci z grupy „BIEDRONECZKI” wzięły udział w spotkaniu z cyklu "ciekawe zawody rodziców". Mama Lenki - Pani Ewelina - wprowadziła przedszkolaki w świat języka angielskiego. Doskonale wiemy, że zajęcia zachęcają dzieci do aktywności poznawczej, ułatwiają przyswajanie wiedzy, bo przecież najlepiej pamiętamy to, czego sami doświadczamy i co przeżywamy.

Więcej…
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email

„Piknik Rodzinny”

Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas I – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce.

Dzień 9 czerwca 2016r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków.

Więcej…
 
ZWIZYTĄ U FRYZJERA PDF Drukuj Email

W czerwcu na zajęciach w przedszkolu realizowaliśmy tematykę związaną z poznawaniem pracy kobiet z najbliższego otoczenia. W związku z tym dzieci z grupy „BIEDRONECZKI” I “ZAJĄCZKI” odwiedziły salony fryzjerskie. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć na czym polega praca fryzjerki. Dzięki uprzejmości właścicielom salonów fryzjerskich dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska pracy fryzjerki: strzyżenia i modelowania włosów, a także mogły zapoznać się z wyposażeniem zakładu.

Więcej…
 
JAGÓDKI I STOKROTKI W ZOO PDF Drukuj Email

W dniu 3.06.2016r. grupa „Jagódki” i „Stokrotki” zwiedzała krakowskie ZOO. Dzieci zobaczyły żyrafy, słonie, groźnego lwa, skaczące małpki i największą atrakcję ZOO – pingwiny.

Więcej…
 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Międzynarodowy Dzień Dziecka to w naszym przedszkolu wielkie święto. Tego dnia przedszkolaki uczestniczą w Spartakiadzie Sportowej. 1 czerwca 2016 r. mali sportowcy podzieleni na dwie kategorie wiekowe startowali w sześcio-osobowych drużynach.

Dzieci starsze (5-6 latki ) wzięły udział w następujących konkurencjach:

Więcej…
 
DZIEŃ MAMY I TATY PDF Drukuj Email

Maj to miesiąc rodzinnych uroczystości w przedszkolu. Dzieci z poszczególnych grup przygotowują wyjątkowe spektakle pełne muzyki i pięknych wierszy, specjalnie dla swoich rodziców. Spotkania te mają niecodzienną atmosferę i na długo pozostają w pamięci przedszkolaków, a także zaproszonych gości.

Więcej…
 
WETERYNARZ LEKARZ ZWIERZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 25 maja dzieci z grupy "Zajączki"  udały się z wizytą do pobliskiej przychodni dla zwierząt. Podczas spotkania z Panem Grzegorzem Stacherą przedszkolaki poznały zawód weterynarza oraz akcesoria związane z wykonywaniem tego zawodu, tajniki opieki nad zwierzętami domowymi. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat posiadanych przez siebie pupili i sposobów ich opieki. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za umożliwienie dzieciom wspólnego spotkania się.

Więcej…
 
DNI CHEŁMKA 2016 PDF Drukuj Email

W dniu 22 maja 2016r. , w ramach obchodów DNI CHEŁMKA, na scenie Parku Rodzinnego wystąpiły przedszkolaki z grup: „Motylki” oraz „Stokrotki”. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było hasło „W rytmie Rock and Roll.   Na program artystyczny składały się tańce wprowadzające w ten właśnie nastrój. Radosna atmosfera i aura „Rodzinnego Parku” sprzyjały artystycznej ekspresji.

Dziękujemy dzieciom za piękną prezentację swoich umiejętności, a nauczycielom za trud i pomysłowość.                                                                                                                    

Program przygotowały panie: V. Łopuszyńska, A. Fornal. E. Janaszek.

Więcej…
 
BRZYDKIE KACZĄTKO PDF Drukuj Email

12 maja przedszkolaki z grup „Motylki” i „Jagódki” odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Brzydkie kaczątko”. Zachwyciła je nie tylko piękna scenografia ale również oprawa muzyczna spektaklu. Z ciekawością śledzimy repertuar teatru i już planujemy kolejny wyjazd.

Więcej…
 
WIOSENNA ŁĄKA PDF Drukuj Email

Piękna majowa pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom, dlatego też przedszkolaki z grup "BIEDRONECZKI" i "ZAJĄCZKI" zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt  odbyli wycieczkę na pobliską łąkę w celu odszukania nieznanych im roślin i ziół oraz małych mieszkańców łąki. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Więcej…
 
BIEDRONECZKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

05.05. grupa „Biedroneczki” w ramach realizowanej tematyki kompleksowej „Nasze książki” odwiedziła bibliotekę szkolną. Pani Iza opowiedziała przedszkolakom na czym polega wypożyczanie książek, zaprezentowała kartę biblioteczną oraz opowiedziała, jak dbamy o książki. Dzieci słuchały z zaciekawieniem. Opowiadały o swoich ulubionych bajkach i rozwiązywały zagadki o postaciach z bajek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4