Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2016/2017
rok szkolny 2016/2017


Bezpieczne Wakacje PDF Drukuj Email

bezpieczne wakacje 001

 

 

 

 

 

Nasze przedszkole uczestniczy w akcji

BEZPIECZNE WAKACJE

 

 
NAJLEPSI ZBIERACZE MAKULATURY PDF Drukuj Email

Najlepsi zbieracze w II semestrze w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Chełmku otrzymali nagrody za zebranie największej ilości makulatury:
* Wiktor Kisiel z grupy "Misie",
* Ewa Liszka z grupy "Biedroneczki",
*Maja Pusz z grupy "Jeżyki",
* Martyna Czerw z grupy "Stokrotki",
*Jan Maca z grupy "Słoneczka"
 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy wszystkich do gromadzenia makulatury.

Więcej…
 
„BIEDRONECZKI” NA „RANCZU ARTEMIDY” W NOWEJ GÓRZE PDF Drukuj Email

26 czerwca grupa „Biedroneczki” uczestniczyła w wycieczce na zakończenie roku szkolnego. Dzieci odwiedziły „Ranczo Artemidy” w Nowej Górze, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: przejażdżka na koniach, przejażdżka mini-bryczką, kolaż fragmentu lasu z darów natury, malowanie stajni angielskiej, zwiedzanie mini ZOO zwierząt gospodarskich. Dzieci mogły karmić zwierzęta i głaskać je w obecności opiekunów.

Więcej…
 
JAGÓDKI ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE PDF Drukuj Email

Dnia 21.06.2017r. w grupie „Jagódki” odbyło się zakończenie roku szkolnego. Rodzice mogli podziwiać całoroczną pracę swoich dzieci, które recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły na naszej przedszkolnej scenie .Był to szczególny dzień dla dzieci 6-letnich,które w tym dniu żegnały się z przedszkolem i swoimi młodszymi kolegami. Z rąk Pani Dyrektor dzieci odebrały pamiątkowe dyplomy i symboliczne pamiątki .Przy słodkim poczęstunku miło spędziliśmy ten dzień.

Więcej…
 
„STOKROTKI” ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE PDF Drukuj Email

W dniu 20.06.2017 r. dzieci żegnały przedszkole występem artystycznym. Na uroczystość „Pożegnania z przedszkolem” przybyli rodzice i inni członkowie rodzin, pani dyrektor Iwona Bochenek oraz zaproszeni pracownicy Przedszkola. Dzieci prezentowały swoje umiejętności – śpiewały, tańczyły, deklamowały wiersze.

W nagrodę otrzymały „Dyplomy ukończenia edukacji przedszkolnej” oraz upominki.

Rodzice oraz wychowankowie dziękowali wychowawcy, pani dyrektor oraz paniom woźnym za otoczenie dzieci opieką i realizację zadań wychowawczo-dydaktycznych w przedszkolu.

Więcej…
 
SŁONECZKA NA ROGATYM RANCZU PDF Drukuj Email

Słoneczka”korzystając z pięknej pogody,wyjechały na wycieczkę do „Rogatego Rancza” w Zabierzowie, gdzie mili animatorzy dbali o to aby,nie było nudnych chwil. Wizyta w wiosce Indian sprawdziła nasze umiejętności,okazało się ,że przedszkolaki świetnie jeżdżą na nartach,a jeszcze lepiej strzelają z łuku, na pamiątkę mały indiański amulet. I jeszcze spacer leśną ścieżką,śpiew ptaków,szum drzew.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI NA WYCIECZCE W PSZCZYNIE PDF Drukuj Email

Dnia 19 czerwca 2017r. grupa „Zajączki'' wybrała się na wycieczkę do Pszczyny. Pszczyna to niezwykle urocze miasto położone wśród lasów, nad rzeką Pszczynką.

Miejscowość od lat kojarzy się z żubrami. Na obszarze zabytkowego Parku Pszczyńskiego, niedaleko Pałacu, odwiedzić można Zagrodę Żubrów. Na terenie Zagrody mieszkają też jelenie, sarny, daniele, muflony, a także kaczki krzyżówki, kazarki rdzawe, łabędzie, bernikle, gęsi, łabędzie oraz dumnie przechadzające się pawie. Zwiedzanie ułatwia ścieżka edukacyjna oraz ekspozycja prezentująca świat zwierzęcy i roślinny ziemi pszczyńskiej. Ze zwyczajami żubrów oraz ich historią w Pszczynie zaznajamia trójwymiarowy film. Po zwiedzeniu Zagrody Żubrów czas na spacer.

Więcej…
 
SUKCES NAUCZYCIELA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU! PDF Drukuj Email

   

    We wtorek 13 czerwca 2017 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca 4. edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Główne cele projektu to:

 • zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego w zakresie selektywnej gospodarki odpadami, a także ochrony powietrza, wody i gleby,
 • propagowanie tematyki ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt,
 • podnoszenie osobistej odpowiedzialności za działania w obszarze ochrony środowiska.

   W ramach 4. edycji projektu „Czysta Małopolska” przeprowadzono:

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska”;
 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego ochrony zagrożonych gatunków roślin i zwierząt;
 • Konkurs na kalendarz ukazujący działania ekologiczne w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2016/2017;

   

   Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy. link do strony

 Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata I miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący zagrożonych gatunków roślin i zwierząt w kategorii przedszkoli.

 

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!     

 
"JEŻYKI" I "STOKROTKI" W CENTRUM NAUKI I ZABAWY W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

Dnia 8 czerwca 2017r. grupa „ Jeżyków'' i „ Stokrotek'' wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy w Krakowie. W czasie zajęć dzieci obserwowały eksperymenty, dzięki którym   miały możliwość poznania procesów spalania, wytwarzania pary wodnej czy wyładowań elektrycznych. W części warsztatowej nasi najmłodsi budowali roboty laboratoryjne, a następnie z ich użyciem samodzielnie wykonywali doświadczenia naukowe.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY NAJMŁODSZYCH Z SAMORZĄDOWEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 2 W CHEŁMKU PDF Drukuj Email

    Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Warszawie ogłosiło Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „ŚMIGŁOWIEC RATUNKOWY W OCZACH DZIECKA”.                        

Celem konkursu były:

 • promocja wiedzy dzieci i młodzieży na temat działalności LPR

 • zapoznanie uczestników konkursu z funkcjonowaniem LPR

 • kształcenie postawy twórczej u dzieci i młodzieży

 • umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie swojego talentu plastycznego.

W konkursie mogły wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym od 5 lat, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów.

   Informujemy, że prace plastyczne rodzeństwa Wiktorii i Mateusza Andre z Samorządowego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Chełmku zostały wybrane jako zwycięskie w dwóch kategoriach wiekowych:

 • Wiktoria Andre zwyciężyła w kategorii wiekowej 5 – 7 lat (Przedszkole Samorządowe nr 2 – wych. p. Ewa Raczek i p. Grażyna Szyjka)
 • Mateusz Andre odniósł zwycięstwo w kategorii wiekowej 8 – 10 lat (kl. IIa Szkoła Podstawowa nr 2 – wych. p. Karolina Marciniak).

    W sobotę (10.06.2017r.) odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w ogólnopolskiej uroczystości, która odbyła się w Warszawie. Na zwycięzców czekały cenne nagrody i liczne atrakcje.

   Wiktorii i Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Słowa podziękowania kierujemy do rodziców  oraz nauczycieli. 

Więcej…
 
SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE „POCZTÓWKA Z WIELKIEJ BRYTANII” PDF Drukuj Email

W konkursie organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Językowe „Akademia Przedszkolaka” wzięły udział dzieci z przedszkoli z całej Gminy Chełmek. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej pt. „Pocztówka z Wielkiej Brytanii”.  

Więcej…
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email

rodzina1       Już po raz kolejny przedszkolaki i uczniowie klas II – III, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 8 czerwca 2017r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie cieszyły się ogromną popularnością.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji święta rodzinnego w naszej placówce.

Więcej…
 
POZNAJEMY ŚWIAT ZMYSŁAMI- ZAJĘCIA W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

W dniu 05.06.2017 r. odbyły się zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, których celem było stymulowanie zmysłu dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku poprzez różnorodne zabawy sensoryczne.

Dzieci dowiedziały się, jakie mamy narządy zmysłów i do czego nam służą. Poznawały przedmioty poprzez świadome wykorzystanie zmysłów.

Więcej…
 
JAGÓDKI W GLIWICKIEJ PALMIARNI PDF Drukuj Email

W dniu 1.06 grupa „Jagódki” wybrała się na wycieczkę do Gliwic. Celem wycieczki było zwiedzanie Palmiarni, w której dzieci wspólnie z rodzicami mogły podziwiać piękną roślinność z różnych części świata. Zobaczyły drzewa na których rosły mandarynki, cytryny oraz banany, Mogły podziwiać wysokie kaktusy i olbrzymie ryby w akwarium. W tym pięknym miejscu „Jagódki” zrobiły swoim rodzicom niespodziankę, zarecytowały wiersze i wręczyły laurki z okazji ich święta.

Więcej…
 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2017 PDF Drukuj Email

Każdego roku w naszym przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbywa się Spartakiada Przedszkolaków a prowadzi ją jej pomysłodawczyni pani Eliza Pędziałek-Krysta.To doskonała i atrakcyjna forma spędzania czasu którą uwielbiają przedszkolaki. Zawody sportowe odbywają się na dwóch poziomach : dla dzieci starszych i dla dzieci młodszych.

Więcej…
 
EKSPERYMENTY NAUKOWE W GRUPIE JEŻYKI PDF Drukuj Email

Dzisiaj w naszym przedszkolu zastanawialiśmy się „ Skąd się biorą kolory i jak powstają". Wspólnie przygotowaliśmy materiały, które były nam potrzebne do naszych eksperymentów.  

MATERIAŁY: bibułki w różnych kolorach, słoiczki, kolorowe cukierki, woda, talerze.

Każde dziecko miało możliwość zamienić się w badacza. Mali badacze wlewali, wrzucali, mieszali, układali i uważnie obserwowali co się dzieje w czasie wykonywania tych czynności. Przy okazji utrwalali kolory, nie tylko podstawowe.

Więcej…
 
„DNI CHEŁMKA 2017” PDF Drukuj Email

     W dniu 27 maja 2017r., w ramach obchodów DNI CHEŁMKA, na scenie Parku Rodzinnego wystąpiły przedszkolaki oraz zaprezentowali się uczniowie naszego zespołu. Motywem przewodnim tegorocznych prezentacji było hasło „Ludzie, drzewa, ptaki, rytmy przyrody”. Na program artystyczny składały się tańce, wiersze i piosenki wprowadzające w ten właśnie nastrój. Młodzi artyści pokazali piękno przyrody i przypomnieli o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego. Radosna atmosfera i aura „Rodzinnego Parku” sprzyjały artystycznej ekspresji.

Więcej…
 
ŚWIĘTO RODZINY PDF Drukuj Email

Dziś Święto naszych Mam i Tatusiów, piękny to czas
Niech , więc zabrzmi radość pośród nas niech nucą ptaszki pośród drzew
Dla Ciebie tato i moja mamo!
Dla Was jest ten miłości żar,
I słodkich uczuć szczęścia dar,
To dla Was dziś kwitnie piękny róży kwiat
Żyjcie nam długo, sto lat!

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. W dniach 24-30 maja wszystkie przedszkolaki słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Więcej…
 
MISIE U SENIORÓW PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Misie” 24 maja na zaproszenie Pań ze Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga odwiedziły ich placówkę. Seniorki pokazały przedszkolakom ich miejsce spotkań i ugościły słodkim poczęstunkiem.

Podczas spotkania dzieci min. słuchały bajek Jana Brzechwy, odgadywały zagadki. Odbył się konkurs na piosenkę, wiersz, była zabawa „Gimnastyka języka” i mnóstwo radości.

Więcej…
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE PDF Drukuj Email

ogrodek

    Dnia 19 maja 2017 roku przedszkolaki z grupy „Biedronki” uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym przez pana Jana Trybuś w Domu Działkowca. Podczas spotkania dzieci zostały ugoszczone słodyczami , wzięły udział w zabawach muzycznych oraz miały możliwość obejrzenia ogrodów i przyglądania się pracom odbywającym się wiosną na działkach. Zadowolone przedszkolaki po spotkaniu podziękowały gospodarzowi, który zaprosił je na czerwcowe spotkanie.

Więcej…
 
BAJKA O WIELKANOCNYM JAJU- WIELKANOC W GRUPIE ZAJĄCZKI PDF Drukuj Email

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4