Home z życia przedszkola
rok szkolny 2017/2018
STOKROTKI ROBIĄ DRUGIE ŚNIADANIE PDF Drukuj Email

W dniu 14 listopada 2017 r . dzieci z grupy Stokrotki samodzielnie wykonywały kanapki, które później spożywały na drugie śniadanie. Przedszkolaki dowiedziały się wcześniej jakie produkty są najzdrowsze i czego należy unikać. Podczas robienia kanapek zadbały o higienę ich wykonywania oraz estetycznego podania. Wszystkie kanapki były piękne i bardzo smaczne.

Więcej…
 
STOKROTKI NA WARSZTATACH PLASTYCZNYCH PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy Stokrotki w ramach poznawania zawodów spotkały się z artystą plastykiem. Była to okazja do uzyskania informacji na temat pracy plastyka i jego wytworów wyobraźni.

Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ekspozycję , przymierzały maski wykonane przez plastyka , później same próbowały stworzyć własna pracę. Galeria prac była imponująca. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Bogusi Mądrali , która przeprowadziła warsztaty.

                                                      Joanna Czarnota i dzieci z grupy Stokrotki

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA- GRUPA SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Dzień 9 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4-letnich z grupy „SŁONECZKA” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec.

Więcej…
 
STOKROTKI POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTA PDF Drukuj Email

W ramach poznawania zawodów rodziców 30 października 2017r. w grupie STOKROTKI odbyło się spotkanie z policjantami . Tematem wizyty było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci zademonstrowali dzieciom  również sposób zachowywania podczas ataku psa.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GRUPA PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

pszczoly

 

7 listopada 2017 roku w grupie „Pszczółki" miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Była to pierwsza uroczystość dla dzieci najmłodszych – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas spotkania maluchy miały okazję zaprezentować to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Swoim gościom zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W końcowej części występu dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i za pomocą zaczarowanego ołówka zostały pasowane na przedszkolaków SZS - P nr 2 w Chełmku. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili każdy maluch otrzymał dyplom i „rożek obfitości". Po zakończeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek - przede wszystkim "pszczółkowy" tort.

Więcej…
 
ZBOŻA ZJADAMY BO ENERGIĘ Z NICH MAMY PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „SŁONECZKA” biorą udział w projekcie Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Zachęcenie do jedzenia produktów zbożowych, ponieważ są one źródłem wielu cennych składników odżywczych i dają dużo energii.

Dzieci zapoznały się z drogą jaką pokonuje zboże, które rosło na polu, żeby powstał pyszny chleb.

Więcej…
 
KOLORY JESIENI -ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Kolory Jesieni- zajęcia otwarte dla rodziców

26.10.2017r. Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w zajęciach otwartych dla rodziców na temat „Co nam daje jesień- kolory jesieni ”. Głównym celem zajęć było kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się na temat jesieni na podstawie własnych doświadczeń, a także poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego. W ramach zajęć dzieci wzięły udział w ćwiczeniach z zakresutworzenia zbiorów wg określonej cechy, liczenia, przeliczania, porównywania wielkości zbiorów oraz analizy i syntezy wzrokowej.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z WETERYNARZEM PDF Drukuj Email

Zakończenie akcji Wielka Zbiórka dla Podopiecznych Schroniska w Chełmku.

Spotkanie z weterynarzem.

 

Przedszkolaki i rodzice aktywnie włączyli się w akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Chełmku . Zebrane dary pomagą przeżyć zwierzakom trudne zimowe miesiące.

Na zakończenie akcji, we wtorek 31 października gościem w przedszkolu była weterynarz - pani Ewelina Kołodziejczyk, która na spotkanie przybyła z pięknym Berneńskim Psem Pasterskim. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o działalności chełmeckiego schroniska i losie jego podopiecznych. Placówka funkcjonuje dopiero od trzech lat. Obecnie znajduje się w nim 550 psów i 150 kotów, które czekają na nowych, kochających właścicieli.

Więcej…
 
SŁONECZKA Z WIZYTĄ W POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OŚWIĘCIMIU PDF Drukuj Email

Dzieci z grup SŁONECZKA wybrały się w odwiedziny do strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Na początku wizyty u strażaków SŁONECZKA poznały zasady bezpiecznego poruszania się po budynku Komendy PSP, a następnie zostały zaprowadzone do pomieszczenia w którym przyjmowane są telefony od osób, które potrzebują  pomocy. Dzieci zobaczyły komputery, telefony i wiele innych urządzeń pozwalających szybko odebrać i przekazać zgłoszenie, by udzielić pomocy potrzebującym. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie wolno bez powodu dzwonić na numery alarmowe.

Więcej…
 
ACH, TA PIPII PDF Drukuj Email

„Chcesz zobaczyć lepszy świat     

 Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach  

 Nauczyłam się grać karty 

A na lekcjach na Hawajach    

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

  W dniu 25 października 2017r. dzieci 5- i 6-letnie , wraz z wychowawcami, wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzały tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Przedszkolaki  poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI ZBIERAŁY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE PDF Drukuj Email

Przedszkolaki z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, nawiązały współprace z kołem łowieckim „Daniel”. Postanowiły zorganizować zbiórkę pokarmu dla zwierząt leśnych. Udało się zebrać kasztany, żołędzie oraz szyszki. Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Więcej…
 
SAŁATKA WARZYWNA W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców. Przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" miały okazję odwiedzić ogródki działkowe i posmakować warzyw i owoców. Podczas zajęć wykonywały samodzielnie sałatkę warzywną, którą degustowały podczas drugiego śniadania.

Więcej…
 
DZIEŃ MARCHEWKI PDF Drukuj Email

We wtorek 17 października b.r. w ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Już od rana zrobiło się pomarańczowo, a wszystko to za sprawą pomysłowych rodziców, którzy przygotowali wspaniałe stroje dla swoich pociech. We wszystkich grupach podczas zajęć dzieci dowiadywały się ciekawostek o pochodzeniu marchewki, jej walorach smakowych i zdrowotnych, uczestniczyły w konkursach, śpiewały, tańczyły. W czasie zajęć plastycznych powstały piękne plastelinowe, bibułkowe i papierowe „marchwiowe portrety”.

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

plac zabaw    Dyrekcja, nauczyciele oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku serdecznie dziękują wszystkim osobom, które oddały swój głos na zadanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego Gminy Chełmek na 2018 rok. W rezultacie inicjatywę wsparły 504 osoby.

Dzięki Państwa zaangażowaniu możliwe będzie doposażenie przedszkolnego placu zabaw przy SZS-P nr 2 w Chełmku.

    Dziękujemy za uczestnictwo w życiu naszej placówki, a w szczególności za pomoc w realizacji zadań organizacyjnych i wychowawczych. Autorami zadania są panowie: Paweł Legut, Piotr Szyndler. Dziękujemy.

dziekujemy

 

 
SŁONECZKA NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH PDF Drukuj Email

12 października pogoda pozwoliła SŁONECZKOM na spacer do ogródków działkowych, by obserwować jak wyglądają działki jesienną porą oraz jak przygotowuje się je do zimy. W trakcie spaceru dzieci rozpoznawały znane warzywa i owoce. Sympatyczni działkowicze podarowali przedszkolakom warzywa oraz gałązki mięty, które dzieci przyniosły do przedszkola.

Więcej…
 
O BABCI, KRASNALU I KOLOROWYCH KULKACH PDF Drukuj Email

Tradycją naszego przedszkola jest zapraszanie objazdowej grupy teatralnej “SKRZAT” z Krakowa. Aktorzy prezentują dzieciom barwne spektakle, na których nasi wychowankowie świetnie bawią się, uczą oraz wzbogacają i poszerzają wiedzę z zakresu edukacji teatralnej.

10 października odwiedzili nas aktorzy z przedstawieniem "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach".

Więcej…
 
SAŁATKA OWOCOWA W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Biedroneczki” realizując na zajęciach dydaktyczno-wychowawczych tematykę kompleksową „Jesień w sadzie” poznawały owoce nie tylko rosnące w sadzie, ale także owoce egzotyczne. Przedszkolaki poznały korzyści płynące ze spożywania owoców. Podsumowaniem realizowanej tematyki było samodzielne wykonanie sałatki z owoców, które dzieci przyniosły do przedszkola. Dzieci ochoczo zabrały się do wykonania sałatki: kroiły, wrzucały do miski i mieszały.

Więcej…
 
STOKROTKI ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJĄ PDF Drukuj Email

Owoce to naturalne bogactwo witamin i składników mineralnych, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego dzieci z grupy „Stokrotki” 5 października 2017 r. wykonały smaczne i zdrowe sałatki owocowe.

   Wcześniej przez cały tydzień poznawały owoce krajowe i egzotyczne. Zapoznały się z pracą sprzedawcy w sklepie owocowo – warzywnym oraz degustowały smaki różnych owoców.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI I BIEDRONECZKI NA SPACERZE DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH PDF Drukuj Email

„Jesienią, jesienią

sady się rumienią:

czerwone jabłuszka

pomiędzy zielenią…”

 

         Jesień to pora roku barwna i kolorowa. Przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i „Zajączki” miały okazje same się o tym przekonać podczas spaceru na pobliskie ogrody działkowe.

Więcej…
 
DOPOSAŻENIE PRZEDSZKOLNEGO PLACU ZABAW PDF Drukuj Email

DOPOSAŻENIE PRZEDSZKOLNEGO PLACU ZABAW 

 
MISIE POZNAJĄ OWOCE I WARZYWA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Misie” biorą udział w projekcie Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin: Warzywa i owoce jemy, bo zdrowi być chcemy!

Warzywa i owoce to naturalne bogactwo witamin i składników mineralnych, które zapewniają odpowiednie funkcjonowanie organizmu.

Przedszkolaki 4 października wybrały się do sklepu warzywniczego, by poznać sezonowe i lokalne owoce i warzywa, które są podstawą naszej diety.

Więcej…
 
MISIE NA JESIENNYM SPACERZE PDF Drukuj Email

Spacery pełnią w naszym życiu ogromna rolę, są źródłem trwałych wrażeń, spostrzeżeń, kształtują myślenie oraz pamięć. W czasie jesiennego spaceru do lasu, dzieci z grupy Misie bezpośrednio obcowały ze środowiskiem naturalnym. Wzbogacały swoje doświadczenia wielozmysłowo, obserwowały przyrodę. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu, uważnie wsłuchiwały się w odgłosy lasu i zbierały liście. Otaczająca przyroda i wspaniały krajobraz wzbudziły w przedszkolakach zachwyt. Spacer dostarczył wielu wspaniałych przeżyć i sprawił ogromną radość.

Więcej…
 
JESIENNA PODRÓŻ DO KRAINY UCZUĆ PDF Drukuj Email

Zajęcie otwarte dla rodziców z grupy „Misie”.

Emocje odgrywają ważną  rolę w życiu każdego człowieka. Towarzyszą  nam one w różnorodnych sytuacjach, odpowiadają  za nasze  relacje ze światem zewnętrznym. W okresie  przedszkolnym następuje  intensywny rozwój  dziecka,  w tym również rozwój emocjonalny. W tym czasie dzieci poznają, identyfikują i wyrażają emocje, przez co  bogaci się i różnicuje ich życie emocjonalne.

Zabawy są podstawową formą działania dzieci, dającą możliwość przeżywania różnorodnych uczuć. Poprzez nie, dzieci stwarzają  fikcyjne sytuacje, w czasie których przeżywają  szczere  uczucia.

Więcej…
 
PIERWSZE SPACERY PDF Drukuj Email

Wrzesień to miesiąc, w którym przedszkolaki uczą się bezpiecznej zabawy w sali zajęć, na placu zabaw oraz jak bezpiecznie poruszać się po ulicy. Grupy przedszkolaków wychodzą na swoje pierwsze spacer poza teren przedszkola. Dzieci uczą się bezpiecznie przechodzić po pasach oraz poznawały znaczenie znaków drogowych.

Więcej…
 
ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

  20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Więcej…
 
"ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA" PDF Drukuj Email

  W ramach Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka, nasze przedszkole przystąpiło do realizacji bezpłatnej akcji:

"ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA"

Ak­cja ta po­­świę­­co­­na jest te­­ma­­ty­­ce zdro­­we­­go ży­­wie­­nia i ak­tyw­no­ści fi­zycz­nej. Skła­da się z 6 – czę­ścio­we­go sce­na­riu­sza przy­go­to­wa­ne­go w opar­ciu o naj­now­szą wie­dzę z za­kre­su ży­wie­nia dzie­ci i ba­zu­je na ak­tu­al­nie obo­wią­zu­ją­cej Pi­ra­mi­dzie Ży­wie­nia i Ak­tyw­no­ści Fi­zycz­nej dla dzie­ci i mło­dzie­ży.

„Ruszaj się z Lionfitness” dla Personelu Przedszkola i Rodziców.

Ze­spo­ło­wi Aka­de­mii Zdro­we­go Przedsz­ko­la­ka za­le­ży na sze­ro­ko ro­zu­mia­nej edu­ka­cji ży­wie­nio­wej rów­nież do­ro­słych, bo dzię­ki ich wysiłkowi, dzie­ci ma­ją szan­sę na dłu­gie, szczę­śli­we i zdro­we ży­cie. Współ­pra­cu­ją­ca z Aka­de­mią Zdro­we­go Przedsz­ko­la­ka fir­ma Lion­fit­ness pro­po­nu­je do­ro­słym bez­płat­ny do­stęp do diet, tre­nin­gów on-li­ne, wspar­cia tre­ne­rów i die­te­ty­ków. Plat­for­ma Lion­fit­ness ofe­ru­je: opracowa­nie pro­gra­mu ży­wie­nio­we­go oraz tre­nin­go­we­go na okres 4 lub 12 ty­go­dni, wspar­cie eks­per­tów oraz do­stęp do tre­nin­gu on-li­ne z tre­ne­rem na ży­wo.

 

grafika-ruszaj-sie-z-lionfitness

 

INFORMACJA PRASOWA

 
GRUPY PRZEDSZKOLNE PDF Drukuj Email

GRUPY PRZEDSZKOLNE

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

 

 

PSZCZÓŁKI                          -nauczycielki mgr Kinga Bochenek

                                                                              Monika Łapuszek

 

KWIATUSZKI                          -nauczycielki mgr Renata Zielińska

                                                                                Aleksandra Wilczakak

 

 

MOTYLKI                          -nauczycielki mgr Anna Fornal

                                                                   mgr Violetta Łopuszyńska

 

 

BIEDRONECZKI            -nauczycielki mgr Barbara Musiał

                                                               mgr Joanna Wójcik

 

 

 

MISIE                            -nauczycielka mgr Jolanta Wolna

                                                                           mgr Eliza Pędziałek-Krysta

 

ZAJĄCZKI                         -nauczycielki mgr Dorota Pawlak

                                                                  mgr Dorota Szklarczyk

 

 

SŁONECZKA                -nauczycielka mgr Dorota Zoń

 

 

 

STOKROTKI                 -nauczycielka mgr Joanna Czarnota