Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2017/2018
rok szkolny 2017/2018
WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM „EKOPRZEDSZKOLE 2018” PDF Drukuj Email

   Przedszkole Samorządowe nr 2 w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku przystąpiło do Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego EKOPRZEDSZKOLE 2018. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, a jego Partnerem Małopolski Kurator Oświaty.

Więcej…
 
TEATRZY KUKIEŁKOWY PDF Drukuj Email

Piękna i Bestia, Czerwony Kapturek i Smerfy to bajki, które nasze przedszkolaki obejrzały w spektaklach kukiełkowych, przygotowanych przez dzieci uczestniczącye w półkoloniach zorganizowanych przez Świetlicę Środowiskową w Chełmku. Po spektaklach, przedszkolaki mogły manipulować kukiełkami, Poczuć się przez chwilę aktorem- animatorem lalki.

Przedszkolaki podziękowały starszym kolegom gorącymi oklaskami i słodkim upominkiem.

Więcej…
 
Sukces nauczyciela i przedszkolaka w V edycji projektu „Czysta Małopolska” PDF Drukuj Email

     Projekt miał na celu upowszechnienie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu wśród dzieci przedszkolnych i uczniów, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, poszerzenie zainteresowań problematyką zdrowego odżywiania oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie problematyki zdrowego żywienia.

W ramach projektu Kuratorium Oświaty w Krakowie przeprowadziło trzy konkursy:

 • Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Odżywiaj się zdrowo”, 
 • Konkurs dla nauczycieli na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego zdrowego odżywiania, 
 • Konkurs na kronikę ukazującą działania w zakresie promocji zdrowego żywienia w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2017/2018.

    W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy:

 • Pani Jolanta Wolna – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Chełmku uzyskała tytuł laureata II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na scenariusz zajęć dotyczący promocji zdrowego żywienia, 
 • Martynka Jaśkowiec z grupy „Misie” (wychowawcy: Jolanta Wolna, Eliza Pędziałek Krysta), finalistką konkursu na plakat „Odżywiaj się zdrowo”.

Gratulujemy

Więcej…
 
"MISIE" W LEŚNYM PARKU NIESPODZIANEK PDF Drukuj Email

  29 czerwca dzieci z grupy „Misie” wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. 

          Jedną z ciekawszych atrakcji parku były muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród zwiedzających i które można było karmić z ręki. W zagrodach zwiedzający zobaczyli : żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty.  Wszyscy oglądali loty ptaków drapieżnych i sów, przeszli alejką bajek i ścieżką edukacyjną. Dzieci odgadywały tytuły bajek po rozpoznaniu głównych bohaterów oraz słuchały ich fragmentów z podkładem muzycznym. Ścieżka edukacyjna dała dzieciom możliwość wzbogacenia wiadomości na temat świata roślinnego i zwierzęcego.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU W GRUPIE KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

28 czerwca dzieci z grupy "Kwiatuszki" uroczyście zakończyły rok przedszkolny 2017/2018.  Z tej okazji dzieci przygotowały i zaprezentowały krótki program artystyczny, następnie odebrały dyplomy wraz z drobnymi upominkami oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej…
 
Klapki dla Gambii PDF Drukuj Email

 

„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje”.

Erich Fromm

      W czwartek 21.06.2018 r. dotarli do nas wolontariusze akcji: „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i Pani Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek.

W placówkach zebrano: 

 • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;
 • Samorządowy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par; 
 • Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku59 par;
 • Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie31 par.
Więcej…
 
BIEDRONECZKI W "WAROWNI RYCERZY" PDF Drukuj Email

26.06. dzieci z grupy "Biedroneczki" udały się ze swoimi rodzicami na wycieczkę do "Warowni Rycerzy" w Pszczynie, gdzie czekało na nie sporo atrakcji. W zamku, na "Sali Mieszczan" dowiedziały się wielu ciekawostek o chlebie, przygotowywały własny chleb, a później kosztowały go. W "Sali Książęcej" dzieci oglądały przedstawienie o średniowiecznych zwyczajach i uczyły się kroków średniowiecznego tańca. Następnie odbyło się spotkanie z Księżną i Rycerzem, którzy pasowali przedszkolaków na księżniczki i rycerzy. Na polu bitewnym za Warownią dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Zajączki”(20.06.2018) zostały zaproszone przez panią Izę Tołwińską do pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej. Przedszkolaki podczas zajęć z komputerem w naturalny sposób poznały i oswoiły się z nazewnictwem dotyczącym komputera i programów, potrafiły otworzyć i zamknąć prawidłowo system , uruchomić program kliknięciem we właściwa ikonę i zamknąć go po zakończeniu pracy lub zabawy. Dzieci wykonały rysunki w programie Paint.

Więcej…
 
KWIATUSZKI W PALMIARNI I KOLEJKOWIE W GLIWICACH PDF Drukuj Email

19 czerwca 2018 roku grupa „Kwiatuszki” wybrała się na wycieczkę do Gliwic, gdzie dzieci wraz  z paniami i rodzicami odwiedziły Palmiarnię oraz Kolejkowo. W Palmiarni dzieci mogły podziwiać piękne okazy egzotycznych roślin, zwierząt oraz ogromne akwaria z rybami. Natomiast   w miniaturowym świecie – Kolejkowie, dzieci zobaczyły życie na wsi, towarzyszyły turystom podczas górskich wypraw, wzięły udział w akcji ratunkowej, wcieliły się w leśniczego, kupca, pracownika budowlanego, mechanika, cyrkowca oraz plażowicza.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI NA LEKCJI W SZKOLE PDF Drukuj Email

Dzieci 6 letnie z gr. „Zajączki”(15.06. 2018) zostały zaproszone na lekcję otwartą w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Lekcja prowadzona była przez nauczycielkę panią Urszulę Palkę.

Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna. Największe emocje wzbudziła ciekawa lekcja, podczas której przypomniały sobie między innymi figury geometryczne. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, słuchały, odpowiadały na pytania, układały wg kodu. Podczas takich zajęć dzieci czuły się jak  „prawdziwi” uczniowie, odpowiadając na pytania nauczyciela (oczywiście przed tym podnosząc paluszek w górę).

Więcej…
 
LEKCJA CHEMI W GRUPIE ZAJĄCZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Zajączki” w dniu 21.06.2018r uczestniczyły w kolejnej lekcji z cyklu „Kolorowa chemia” przeprowadzonej przez panią Katarzynę Nalepę. Podczas przeprowadzanych doświadczeń przedszkolaki zapoznały się z pojęciami takimi jak tlen i dwutlenek węgla oraz poznały na czym polega zjawisko dyfuzji.

Pani Katarzynie bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcie.

Więcej…
 
ZAJĄCZKI I STOKROTKI W FABRYCE LIZAKÓW PDF Drukuj Email

Dzieci z gr. „Zajączki” i „Stokrotki”w dn. 05.06.2018r udały się na bardzo słodką wycieczkę. Odwiedziliśmy fabrykę cukierków „Ciuciu” w Krakowie. Jest to jedyna i najmniejsza w Polsce fabryka tworząca słodycze w oparciu o technologię z XVII wieku, jak również jedyny producent karmelków tworzonych bez pomocy maszyn.

Wszystkie przedszkolaki były bardzo podekscytowane wyjazdem, zresztą trudno się dziwić, ponieważ każdy chciałby widzieć jak powstają łakocie i jak smakuje jeszcze ciepły cukierek. Gdy dotarliśmy już do fabryki, każdy zajął miejsce przed ladą, na której miał odbyć się pokaz produkcji cukierków.

Więcej…
 
WIELKIE MARZENIA PDF Drukuj Email

Sukces dziewczynki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w małopolskin konkursie plastycznym "Wielkie marzenia"
Klub Kultury "Chełm" w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny na pracę pt. " Wielkie marzenia". Zadaniem dzieci było narysowanie lub namalowanie swojego wielkiego, wspaniałego marzenia. Na konkurs zostało nadesłanych 657 wyjątkowych prac z przedszkoli i szkół z całej Małopolski.

Więcej…
 
MOTYLKI NA "RANCZU ARTEMIDY" PDF Drukuj Email

19 czerwca nasze przedszkolaki z grupy „Motylki” odwiedziły „Ranczo Artemidy”. Dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć,w pięknych okolicznościach przyrody: sadziły kwiaty, układały „pachnące obrazy” z ziół, ozdabiały „dom dla zwierząt”, jednak najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była jazda konna. Przedszkolaki z ogromną przyjemnością uczestniczyły w przejażdżce „mini bryczką” i wykazały się odwagą oraz dużą sprawnością podczas jazdy konnej.

Więcej…
 
DYFUZJA- BIEDRONKI NA LEKCJI Z CHEMI PDF Drukuj Email

Dnia 18 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w kolejnej lekcji chemii przygotowanej i przeprowadzonej przez panią Kasię Nalepę. Podczas zajęć prowadząca miała okazję przy pomocy doświadczeń zapoznać dzieci z pojęciami tlenu i dwutlenku węgla oraz zjawiskiem dyfuzji. Wszystkie dzieci z ogromną przyjemnością wykonywały polecenia dobrze przy tym się bawiąc i ucząc.

Więcej…
 
SŁONECZKA NA WYCIECZCE AUTOKAROWEJ PDF Drukuj Email

12 czerwca przedszkolaki z grup „SŁONECZKA” odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „O dziewczynce Katarzynce, Czerwonym Kapturkiem zwaną”. Spektakl jest współczesną wersją jednej z najbardziej znanych baśni braci Grimm. Krnąbrny i beztroski Czerwony Kapturek w drodze do chorej Babci spotyka Wilka. Ulegając jego namowom, nieświadomie ściągając na siebie niebezpieczeństwo i gubi leśną drogę.

Więcej…
 
DZIEŃ OPTYMISTY PDF Drukuj Email

12 czerwca nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Optymisty. Ideą tego przedsięwzięcia było zwrócić uwagę każdego dziecka na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić do zmiany swojej postawy na bardziej optymistyczną. Należy pamiętać, że pozytywne myślenie to klucz do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala nam w pełni celebrować życie. Nie zapominajmy -więcej optymizmu, to więcej uśmiechu i radości z życia.

Więcej…
 
SUKCES DZIEWCZYNKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO NR 2 W CHEŁMKU PDF Drukuj Email

      W ramach Powiatowego Szczytu Antysmogowego Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu skierowało do przedszkolaków, uczniów i młodzieży, konkurs na plakat antysmogowy. Celem inicjatywy było podniesienie świadomości w zakresie przyczyn i skutków problemów zanieczyszczenia powietrza oraz kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych wśród uczestników. Udział w konkursie wzięły przedszkolaki z przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku. Marysia Wójcik z grupy ,,Misie” zajęła III miejsce w konkursie powiatowym.

       Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej…
 
SUKCESY W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKOWO – PLASTYCZNYM „ MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”. PDF Drukuj Email

     Niepubliczne Przedszkole Językowo – Artystyczne Akademia Przedszkolaka w Chełmku zorganizowało konkurs skierowany do dzieci 3 – 6 –letnich. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ PADDINGTON”.

   Dzieci z naszego przedszkola odniosły w konkursie znaczące sukcesy:

 • WIKTORIA WOŹNICA („BIEDRONECZKI”) – I miejsce;
 • JULIA PĘDRYS („MISIE”) – II miejsce;
 • MARTYNA JAŚKOWIEC („MISIE”) – III miejsce.

     Laureaci i wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Więcej…
 
LETNIA OLIMPIADA WIELOBOJOWA PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJ. ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO PDF Drukuj Email

     W dniu 8 czerwca dzieci z grupy „Misie” Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku uczestniczyły w LETNIEJ OLIMPADZIE WIELOBOJOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2018 Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO zorganizowanej na stadionie w Tychach. 

 

Więcej…
 
zmiana nr konta PDF Drukuj Email

Od dnia 1 stycznia 2018 r. zmiana nr konta,

na które należy wpłacać należności za przedszkole:

 

Bank PKO BP

77 1020 2384 0000 9202 0218 3556

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 1 z 6