Home z życia przedszkola
rok szkolny 2018/2019
WEJŚCIE DO PRZEDSZKOLA PDF Drukuj Email

INFORMACJA

 

 

 

 

 

Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi wzdłuż ulicy Brzozowej w Chełmku wejście do przedszkola i szkoły znajduje się od strony ulicy Brzozowej 11 (od strony lasu).

 
ZEBRANIE RODZICÓW PDF Drukuj Email

UWAGA!

     

 

 

 

 

 

 

 

Zebranie rodziców

 

wszystkich przedszkolaków zapisanych do przedszkola

 

na rok szkolny 2019/2020

 

odbędzie się

 

28.08.2019 r. (środa),

o godz. 16.00, w budynku szkoły

 

(ul. Brzozowa 7, hol – I piętro);

 

Prosimy rodziców o zabranie dowodu osobistego,

numeru pesel dziecka i przyborów do pisania.

 

 

Prosimy nie przyprowadzać dzieci na zebranie.

 
POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE „BIEDRONECZKI” PDF Drukuj Email

26 czerwca odbyła się uroczystość w grupie „Biedroneczki”. Starszaki wierszem, piosenką i tańcem żegnały przedszkole. Zaprezentowały program artystyczny w formie wiadomości z życia przedszkola oraz podróży po regionach Polski. I tak widzowie mogli zobaczyć krakowiaka z Krakowa, kujawiaka z Pomorza i trojaka z gór. Dzieci dziękowały paniom wychowawczyniom, pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom administracji i obsługi.

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Dyrekcja Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku

składa podziękowanie wszystkim nauczycielom

oraz pracownikom administracji i obsługi

za wytężoną i pełną poświęcenia pracę w roku szkolnym 2018/2019. 

Dziękuję za serce, dobroć i zrozumienie.

Za ogromny trud włożony w edukację małych dzieci.

Rodzicom dziękuję za wspieranie naszych przedsięwzięć

i szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola.

Wszystkim życzę słonecznych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji.

 

Wicedyrektor Zespołu - Iwona Bochenek

 
POŻEGNANIE 6 LATKÓW W GRUPIE "SŁONECZKA" PDF Drukuj Email

„Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny: zabawa, uśmiech, zadowolenie.

To, czego nauczyliście się w przedszkolu to pierwszy bagaż doświadczeń na całe  życie: pierwsza ksiązka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena waszej pracy. To niezatarte wspomnienia waszego dzieciństwa, ważne a może nawet najważniejsze.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GRUPIE "MISIE" PDF Drukuj Email

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,

Wiem, co zrobię:

Przyjdę odwiedzić swoje przedszkole...

19 czerwca dzieci z grupy Misie w obecności rodziców oraz zaproszonych gości, pożegnały przedszkole.  Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły.

Więcej…
 
KOTKI W MINI ZOO W INWAŁDZIE PDF Drukuj Email

Dzieci i rodzice z grupy „Kotki” w dniu 11 czerwca wybrały się na wycieczkę do Mini ZOO Kucyk w Inwałdzie. W tym dniu spotkało nas wiele atrakcji związanych z przejazdem ciuchcią z parkingu Średniowiecznej Warowni do Mini ZOO, zwiedzaniem Mini ZOO - oglądanie zwierząt i ptaków różnego gatunku. Każdy miał sposobność nakarmienia niektórych zwierząt specjalnie przygotowaną karmą.Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych – malowanie na szkle.

Więcej…
 
"SŁONECZKA" W KRAKOWIE PDF Drukuj Email

18 czerwca 2016r „SŁONECZKA” wybrały się do KLOCKOLANDU w Krakowie. Podczas pobytu w centrum nauki i zabawy dzieci uczestniczyły w projekcie "Tajemnicze królestwo zwierząt".

Starsze „Słoneczka”, na warsztatach zbudowały ROBOzwierzaka młodsze w tym czasie budowały z klocków Duplo wspaniałą żyrafę w zagrodzie. Po warsztatach wszystkie spędziły aktywnie czas w strefie interaktywnej. Tu dzieci wspaniale się bawiły mogąc wprawiać w ruch przygotowane w gablotach roboty, różne pojazdy, makiety z filmów np. Gwiezdnych wojen.

Więcej…
 
SÓWKI W MINI ZOO "KUCYK" PDF Drukuj Email

W dniu 10.06.2019 dzieci z grupy Sówki wybrały się wraz ze swoimi rodzicami na wycieczkę. Naszym miejscem docelowym było Mini Zoo Kucyk w Inwałdzie. Najpierw przejechaliśmy autokarem pod Warownie skąd zabrała nas ciuchcia i przewiozła do zoo. Tam na dzieci czekała pani, która zabrała ich na warsztaty plastyczne - malowanie na szkle. Następnie mieliśmy zwiedzanie zoo. Zobaczyliśmy jak żyją różnego gatunku zwierzęta.

Więcej…
 
DZIEŃ PRZYJACIELA PDF Drukuj Email

„MÓJ PRZYJACIEL”

 Mój przyjaciel, daję słowo jest osoba wyjątkową!

Umie robić zamki z piasku, po  podwórku biega w kasku.

I dla wszystkich się naraża jak policjant albo strażak.

 Czasem bywa też piratem, co na statku ma armatę.

Raz rycerską nosi zbroję, innym razem jest kowbojem.

 Kiedy się spotkamy w parku to podzieli się koparką.

Więcej…
 
PIKNIK RODZINNY PDF Drukuj Email

Już po raz kolejny przedszkolaki oraz uczniowie klas I i II, wspólnie z rodzicami, bawili się na pikniku zorganizowanym w naszej placówce. Dzień 6 czerwca 2019r. spędziliśmy w miłej, rodzinnej atmosferze. Nie zabrakło atrakcji, które dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją artystyczną przedszkolaków. Później towarzyszyły nam wesołe konkursy i zabawy, m.in. malowanie buzi   i upodabnianie się do postaci bajkowych. Kiełbaska z grilla smakowała, jak nigdy dotąd, a dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz loteria cieszyły się ogromną popularnością.

Więcej…
 
EKOPRZEDSZKOLE 2019 PDF Drukuj Email

Od kilku lat nasze przedszkole bierze udział w Projekcie Wojewódzkim Ekoprzedszkole, którego celem jest między innymi utrwalanie i pogłębianie wiadomości przyrodniczo – ekologicznych, budowanie świadomości ekologicznej, wdrażanie do poznawania cennych okazów roślin i zwierząt swojej miejscowości i gminy oraz pobudzanie wrażliwości na piękno środowiska naturalnego.

W środę 5 czerwca 2019 roku o godz. 10:30 w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Urzędu w Tarnowie miało miejsce rozstrzygnięcie i podsumowanie pięcioetapowego Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła-Ekoprzedszkole 2019.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ WIERSZE PDF Drukuj Email

Dzień 30 maja 2019r, to wielkie kolorowe święto wiersza w naszym przedszkolu. Przedszkolaki wraz z rodzicami zgromadzili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, by zaprezentować swoje talenty aktorskie i przedstawić wiersze polskich poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Doroty Gellner.

Więcej…
 
WYSTĘP GRUPY „BIEDRONECZKI” NA SCENIE MOKSiR-u PDF Drukuj Email

W dniu 31.05.2019 r. na scenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystąpiła grupa „Biedroneczki” i zaprezentowała spektakl pt. „Przygody Jasia i Małgosi” szerszej publiczności: dzieciom i ich rodzinom z terenu gminy Chełmek, paniom vice-dyrektorkom SZSP nr 2 w Chełmku, kadrze nauczycielskiej Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, pracownikom obsługi oraz paniom seniorkom ze Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga”.

Więcej…
 
SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW 2019 PDF Drukuj Email

 31 maja odbyła się Spartakiada Przedszkolaków, która organizowana jest od kilkunastu lat. Spartakiadę rozpoczął organizator, przypominając dzieciom o zasadach sportowej rywalizacji i życząc przedszkolakom wesołej zabawy. Zmagania rozpoczęły się okrzykiem Hip,Hip,Hura!

Więcej…
 
AKADEMIA DOBRYCH MANIER PDF Drukuj Email

W dniach 13-24 maja 2019r. dzieci 5-letnie z grupy „Motylki” dołączyły do grona uczestników akcji „Akademia Dobrych Manier”, realizowanej w wybranych przedszkolach na terenie całego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali Disney Junior oraz Fundacja A.R.T. Celem akcji i konkursu było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz dobrych manier, jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych.

Więcej…
 
SŁONECZKA ROBIĄ MYDEŁKA PDF Drukuj Email

„Słoneczka” mieły okazję samodzielnie przygotować mydło. Dzieci dodawały przeróżne ozdoby, barwniki, wybierały kształty. Wszystkim bardzo podobało się tworzenie mydełek, ale najbardziej ucieszył efekt końcowy. Mydełka nie tylko pięknie pachniały, ale też pięknie wyglądały. Doskonały prezent z okazji Święta rodziców.

Dziękujemy p. Bogusi mamie Bartka za pomoc w organizacji zajęć.

Więcej…
 
ŚWIĘTO MAMY I TATY PDF Drukuj Email

„Jest w maju dzień specjalny taki,
kiedy mama czeka na buziaki.
Bo to jest Dzień Mamy, a mamę kochamy
i zaraz buziaków sto pewnie jej damy.

A gdy wiosna zamieni się w lato?
Na buziaki w Dzień Taty czeka tato.

Czy tylko wtedy?
Wcale nie!
                                Chyba pamiętacie, że mamie i tacie
                            
buziaki zawsze należą się.”

Więcej…
 
PSZCZÓŁKI NA RANCZU ARTEMIDY PDF Drukuj Email

Od samego poranka, 17 maja 2019 roku, u naszych przedszkolnych „Pszczółek” panował radosny nastrój. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały wyjazdu na „Ranczo Artemidy”. W tym dniu spotkało je wiele atrakcji związanych z jazdą konną, przejazdem bryczką, oglądaniem zwierząt wiejskich, a także pawi, które pokazywały swoje piękne ogony. Dzieci brały udział w warsztatach zielarskich, gdzie tworzyły własne obrazki z roślin oraz ogrodniczych, w których sadziły kwiaty- niecierpki.

Więcej…
 
MISIE PODRÓŻUJA PO KRAINIE SOLILANDII PDF Drukuj Email

24 maja dzieci i rodzice z grupy Misie odkrywali baśniowe tajemnice wielickich podziemi. To była dla nich świetna zabawa. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązywali rozmaite zagadki oraz quizy, bawili się w towarzystwie skrzata – soliludka. Wędrówka odbywała się na szlaku Trasy turystycznej. Na zakończenie mali odkrywcy uroczyście otrzymali Dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii.

Więcej…
 
DZIEŃ MAMAY I TATY W GRUPIE "BIEDRONECZKI" PDF Drukuj Email

W dniu 22.05.2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Grupa „Biedroneczki” zaprezentowała swoim najbliższym przedstawienie pt. „Przygody Jasia i Małgosi”, będące współczesną adaptacją bajki „Jaś i Małgosia”. Spektakl poruszał ważne zagadnienia bezpieczeństwa: jak zachować się wobec nieznajomych. Kolejnym ważnym zagadnieniem, jakie poruszało to przedstawienie była miłość oraz troska rodziców.

Więcej…
 
CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA PDF Drukuj Email

13 maja starsze przedszkolaki wyjechały do OCK w Oświecimiu na musical profilaktyczny

pt. „CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA”

Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to, tylko wspólnymi siłami mogżna pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś NAPRAWDĘ WIELKIEGO.

Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska to z pewnością największe walory tego Musicalu.

Więcej…
 
MOBILNE PLANETARIUM PDF Drukuj Email

W dniu 9.05.2019r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w pokazie Centrum Rozwoju Edukacji EUREKA. Placówkę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK. Razem z Gwiazdką dzieci obserwowały narodzenie Słońca i powstanie Układu Słonecznego. Przypomniały sobie nazwy wszystkich planet.

Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń.

Więcej…
 
DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI- KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem"Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego."Oglądając ilustracje dzieci wypowiadały się na temat : czym są śmieci i kto je produkuje,jak sprawić, żeby śmieci było mniej. Wspólnie segregowali śmieci do poszczególnych koszy. Na zajęciach poznały sposoby powtórnego wykorzystania śmieci. Dzieci oklejając plastikowe pudełko wykonały grzechotkę,na której zagrały rytm do ekologicznej piosenki.

Więcej…
 
DBAM O NATURĘ OSZCZĘDZAJĄC WODĘ I ENERGIĘ PDF Drukuj Email

W dniu 26.04.2019 r. w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda w kranie i energia w gniazdku, do czego potrzebna jest woda i energia elektryczna. Przedszkolaki poznały sposoby oszczędzania wody i energii. Dowiedziały się jakie mogą być alternatywne źródła energii elektrycznej: wiatr, słońce, woda. Elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne i baterie słoneczne nie zanieczyszczają powietrza, wody, ziemi – są ekologiczne, a przede wszystkim wiatr, woda i światło słoneczne są odnawialne.

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?” PDF Drukuj Email

W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” odbyły się w grupie „Biedroneczki” zajęcia, których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci dowiedziały się, jakie skutki ma palenie papierosów dla zdrowia dorosłych i dzieci. Przedszkolaki słuchały piosenki o Dinku, który jest bohaterem programu „Czyste powietrze wokół nas”. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały postać Dinka.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE "PSZCZÓŁKI" PDF Drukuj Email

W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, dzieci z grupy Pszczółki zdobywały wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody. Poznały także zawód ogrodnika, jego pracę wykonywaną w ogrodzie i narzędzia ogrodnicze. Dzieci wspólnie wymieniały elementy niezbędne do życia roślin. Na zakończenie, wspólnie przesadziły do ogródka przedszkolnego kwiaty zasadzone w przedszkolu na początku marca. Mamy nadzieję,  że wszystkie Pszczółki będą chętnie dbały o naszą planetę i rodzinne ogródki.

Więcej…
 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 

Informujemy, że z dniem 23 kwietnia 2019r. (wtorek) przedszkole

 

funkcjonuje zgodnie z planem.

 
ŻYCZENIA PDF Drukuj Email

Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny

i wiarą w sens życia,
pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wspiera Was swymi łaskami,

da Wam moc pokonywania codziennych trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia

i uniosły serca ponad przemijanie.

 

 

życzy:

Dyrekcja Samorządowego Zespołu  

Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

                                  w Chełmku

 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA DZIĘKUJĄ RODZICOM ZA WSPARCIE,

SŁODKI POCZĘSTUNEK I PRZYGOTOWANY POSIŁEK W CZASIE STRAJKU.

 
DZIEŃ ZWROTÓW GRZECZNOŚCIOWYCH PDF Drukuj Email

W przyjaźni wielkiej
są trzy maleńkie słowa

Każdy Kotek przy sobie te słowa nosi,

Znacie je?

Przepraszam, dziękuję i proszę.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 1 z 5