Home z życia przedszkola
rok szkolny 2018/2019
„PSZCZÓŁKI” ZMIENIAJĄ SIĘ W AKTORÓW PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole realizuje projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Z tej okazji w dniu 26.03.2019 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Aktorzy”. Podczas nich dzieci miały okazję przypomnieć sobie kim jest aktor oraz gdzie można zobaczyć grę aktorów. Przedszkolaki w grupach tworzyły „żywe fotografie” – gestami i minami naśladowały artystów przedstawionych na przygotowanych zdjęciach.

Więcej…
 
PLASTUŚ -SPEKTAKL TEATRALNY PDF Drukuj Email

W poniedziałek 25 marca, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Plastuś" w wykonaniu Teatru SKRZAT z Krakowa. Tym razem główny bohater Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Było dużo śmiechu i strachu zwłaszcza wtedy gdy pojawił się rozbójnik. Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze.

Więcej…
 
BIEG PO WIOSNĘ PDF Drukuj Email

PRZEDWIOSNIE

Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci,

Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

Joanna Guściora

Więcej…
 
ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny to w naszym przedszkolu zielony dzień. We wszystkich grupach, od samego rana, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach związanych z powitaniem wiosny. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują „zielony poczęstunek”, na który składają się zdrowe owoce, warzywa i soki. Na poszukiwanie śladów wiosny dzieci wyruszyły do pobliskiego lasu. Tam obserwowały zachowanie ptaków, szukały wierzbowych kotków oraz pierwszych pąków liści na gałązkach drzew. Nie zabrakło także ludowego zwyczaju pożegnania zimy topieniem marzanny.

Więcej…
 
„PSZCZÓŁKI” SEGREGUJĄ ŚMIECI PDF Drukuj Email

W dniu 19.03.2019 r. w ramach projektu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Recykling”. Podczas nich dzieci dowiedziały się po co segregujemy odpady i dlaczego jest to takie ważne. Wspólnie wymyślały korzyści, jakie przynosi segregacja odpadów, m.in.: ograniczenie ilości śmieci, odzyskanie surowców naturalnych, zmniejszenie zużycia energii. „Pszczółki” przypomniały sobie, jakie kolory mają pojemniki na śmieci i co wolno, a czego nie wolno do nich wrzucać.

Więcej…
 
"PSZCZÓŁKI" DBAJĄ O ROŚLINY I ZWIERZĘTA PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Z tej okazji w dniu 14.03.2019 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Dbam o rośliny i zwierzęta – nawet te najmniejsze”. Rozpoczęły się one listem, w którym Kubuś wyjaśniał dzieciom co to jest natura, jak o nią dbać, a przede wszystkim jak zostać prawdziwym Przyjacielem Natury. Podczas zajęć „Pszczółki” miały okazję m.in. sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zwierząt.

Więcej…
 
KONCERT MUZYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 12.03.2019r. przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ”.        

Kwartet „FLAMENCO” zaprezentował program w formie bajki muzycznej pt. „Cygańska księżniczka”. Najmłodsi słuchacze wraz z prowadzącą tancerką wędrowali przez różne krainy: radosną, smutną i głośną. Podczas tej wędrówki dzieci poprzez zabawę poznały utwory i kulturę Hiszpanii.

Więcej…
 
DBAMY O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ PDF Drukuj Email

Dnia 28.02.2019r w ramach projektu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupie Motylki zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o temacie "Dbam o aktywność fizyczną". Przedszkolaki dowiedziały się jak ważny dla prawidłowego rozwoju jest ruch, a także aktywne spędzanie czasu wolnego. Dzieci również prezentowały swoje ulubione ćwiczenia, a na koniec stworzyły własne układy ćwiczeń. Na zajęciach nie brakowało przedszkolakom energii i świetnych pomysłów, co widać na zdjęciach.

Więcej…
 
"SŁONECZKA" W BANKU PDF Drukuj Email

6 marca przedszkolaki z grupy “Słoneczka”, wybrały się z wizytą do Banku Pekao, by poznać pracę bankowca I instytucję jaką jest bank. Dzieci zwiedziły m.in. salę operacyjną Zespołu Rachunków Bankowych i Zespół Kredytów. Dzieci z zaciekawieniem testowały liczarki banknotów jak i bilonu. . Na koniec, na dzieci czekał słodki poczęstunek. Do przedszkola wracały uśmiechnięte i zadowolone.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z ALPAKAMI PDF Drukuj Email

Niezwykłe spotkanie „Słoneczek” z alpakami. Dzięki uprzejmości p. Agnieszki Jasińskiej właścicielki Ośrodka Hipoterapeutyczno - Rehabilitacyjno - Jeździeckiego „Ikarion” z Bobrka, przedszkolaki miały możliwość spotkać Aramisa i Olafa. Dzieci podchodziły do zwierząt, głaskały i karmiły je. Alpaki jadły im z ręki tartą marchewkę i specjalny granulat. Zachwytu ze spotkania nie było końca.

Więcej…
 
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS- MOTYLKI PDF Drukuj Email

25 lutego 2019 r. w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas”, dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Co i dlaczego dymi?”. Głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy przedszkolaków na temat różnych źródeł dymów, określanie rodzajów dymów, a także przyczyn pojawiania się smogu w atmosferze. W oparciu o plansze tematyczne dzieci rozmawiały również o tym, w jaki sposób ludzie mogą przeciwdziałać zanieczyszczeniu atmosfery, czym są filtry i katalizatory zakładane na kominy czy rury samochodowe. Podczas zajęć przedszkolaki poszerzyły także wiedzę na temat szkodliwości wdychania dymu papierosowego. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej pt. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Więcej…
 
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GRUPIE "SÓWKI" PDF Drukuj Email

W dniu 06.02.2019 roku dzieci z grupy „Sówki” miały zaszczyt zaprosić swoje kochane Babcie oraz Dziadki na uroczystość z okazji ich święta. Podczas występu goście usłyszeli wierszyki oraz piosenki zaprezentowane przez dzieci. Na zakończanie całego występu „Sówki” rozdały swoim dziadkom prezenty w postaci kalendarza. Przy przekazywaniu prezentów składały im serdeczne życzenia. Po uroczystości dzieci zaprosiły Babcie oraz Dziadka na wspólny poczęstunek.

Więcej…
 
GÓRA GROSZA-AKCJA ZAKOŃCZONA PDF Drukuj Email

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Co roku, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Więcej…
 
DZIEŃ NIEŚMIAŁOŚCI PDF Drukuj Email

Lęk, wstyd, zakłopotanie i dręczące myśli. Drżenie rąk, ścisk w gardle a do tego ten paskudny rumieniec. -  Nie odezwę się, nie podejdę, mimo że… Osoba nieśmiała to ktoś wstydliwy, niepewny siebie, cichy, stojący z boku. Gdy zauważysz w czasie zabawy kogoś, kto stoi z boku, zaproś go do zabawy, pomóż mu pokonać nieśmiałość.

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „PSZCZÓŁKI” PDF Drukuj Email

W dniu 7.02.2019 r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły kochane Babcie i cudownych Dziadków na występ z okazji ich święta. Podczas przedstawienia goście usłyszeli wierszyki, piosenki oraz mieli okazję zobaczyć taniec. Na zakończenie występu „Pszczółki” złożyły swoim ukochanym dziadkom serdeczne życzenia: radosnych dni, dużo zdrowia i pociechy z wnuków. W dowód wdzięczności za każdą wspólną chwilę, wspólne zabawy i wycieczki, dzieci podarowały gościom upominki. Po uroczystości wykonawcy zaprosili Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek.

Więcej…
 
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA W GRUPIE "KOTKI" PDF Drukuj Email

W grupie „Kotki” w dniu 5 lutego odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie przybyli Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas części artystycznej. Przedszkolaki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki, wszyscy wspólnie zasiedli do słodkiego poczęstunku. Zadowolone twarze dziadków świadczą o tym, jak ważne są dla nich chwile spędzone z wnukami. Uścisków i całusków była moc. Dziadkowie nagrodzili małych artystów nie tylko gromkimi brawami ale też podarowali im słodkie upominki.

Więcej…
 
RUCH TO ZDROWIE PDF Drukuj Email

W ramach programu „Akademia zdrowego przedszkolaka” dzieci 3-letnie z gr. „Kotki” w dn. 08.02.2019r wyruszyły do „Krainy aktywności fizycznej”.

Do poprowadzenia zajęć ruchowych został zaproszony pan Sebastian Fedecki nauczyciel wychowania fizycznego z SZSP NR 2 w Chełmku.

Każde dziecko przyniosło strój i obuwie sportowe.

Pan Sebastian F. przybliżył dzieciom tematykę związana z aktywnością ruchową, a w szczególności zwrócił uwagę na korzyści płynące z uprawiania jej.

Więcej…
 
EKOPRZYJACIEL- PSZCZÓŁKI UCZĄ SIĘ JAK WALCZYĆ ZE SMOGIEM PDF Drukuj Email

W ramach klubu Ekoprzyjaciel, w grupie Pszczółki odbyły się zajęcia dotyczące czystego powietrza. Dzieci dowiedziały się co to jest smog, jak powstaje oraz w jaki sposób mu zapobiegać. Dodatkowo rozróżniały rodzaje dymów oraz ich wpływ na zdrowie i środowisko. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy konkursowej przedstawiającej świat bez smogu oraz przez niego zanieczyszczony. 

Więcej…
 
DBAM O SIEBIE, JEM OWOCE I WARZYWA PDF Drukuj Email

W grupie „Misie” odbyły się zajęcia w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci dowiedziały się jak dbać o siebie, jak skomponować pełnowartościowy posiłek i dlaczego owoce i warzywa są ważne w naszej diecie. Dzieci wymieniały zasady dbania o zdrowie. Komponowały talerz z posiłkiem w formie zabawy plastycznej. W trakcie różnych zabaw utrwalały poznane zasady.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZYTULANIA PDF Drukuj Email

Aby przeżyć, potrzebujemy

czterech uścisków dziennie,

by zachować zdrowie - ośmiu,

a żeby się rozwijać - dwunastu

– stwierdziła słynna amerykańska terapeutka Virginia Satir

Co daje przytulanie? Najważniejsze zalety.

Liczne zalety przytulania udowodnione zostały naukowo. Jak wykazały badania, przytulanie nie tylko poprawia samopoczucie, wzmacnia odporność, łagodzi napięcie i stres, ale także -zwiększa poczucie własnej wartości.

Więcej…
 
ŚWIĘTO BABCI I DZIDKA W GRUPIE "SŁONECZKA PDF Drukuj Email

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,
Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dzieci z naszego przedszkola także to wiedzą i dlatego gościły swoje Babcie i Dziadziów – na uroczystości z racji Ich święta. Licznie przybyli Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta podczas części artystycznej. Wesołe piosenki, wiersze i tańce zostały nagrodzone dużymi brawami.

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI W GRUPIE „MOTYLKI” PDF Drukuj Email

Uroczystość przedszkolna z okazji Święta Babci i Dziadka w grupie „Motylki” odbyła się 30 stycznia.Zaproszeni goście obejrzeli specjalnie przygotowany na to wyjątkowe spotkanie spektakl słowno-muzyczny. Dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki , wszyscy wspólnie usiedli do słodkiego poczęstunku. Ten czas spędzony z dziadkami i świąteczna atmosfera na długo zostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Więcej…
 
W ŚWIECIE CHEMI PDF Drukuj Email

25 stycznia w ostatni dzień ferii dzieci z grup „Biedroneczki”, „Motylki” i „Kwiatuszki” odwiedziły pracownię chemiczną w Szkole Podstawowej nr 2. Pani Katarzyna Nalepa, która jest nauczycielem chemii w szkole zaprezentowała dzieciom doświadczenia chemiczne, opowiadała o zjawisku dyfuzji przystępnym dla dzieci językiem. Dzieci dowiedziały się, że chemia jest wokół nas i mogły własnoręcznie wykonać pachnące mydełka.

Więcej…
 
ZIMOWY SPACER PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Korzystając z uroków zimy, chociaż są to chwile, dzieci z gr. „Kotki”chętnie uczestniczyły w zimowym spacerze. Podczas wyjścia z przedszkola przedszkolaki miały możliwość prowadzenia obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie zimą, wyglądu drzew i krzewów okrytych śniegowymi kapturkami. Dzieci próbowały rozpoznawać różne ślady na śniegu, dokarmiały ptaki oraz uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
BUDUJEMY ODPORNOŚĆ PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy Biedroneczki uczestniczyły w zajęciach w ramach programu "Akademia zdrowego przedszkolaka". Zajęcia były podsumowaniem cyklu "Budujemy odporność". Przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą zdobytą na wcześniejszych zajęciach na temat zdrowego odżywiania, wzmacniania odporności i zasad higieny osobistej biorąc udział w mini konkursie "Wiem, co robić, by być odpornym na wirusy i bakterie". Przedszkolaki otrzymały tytuł "Mistrza odporności". Ponadto słuchały wiersza J. Brzechwy pt. "Katar", uczestniczyły w zabawie ruchowej "Gimnastyka dni tygodnia" oraz wykonały prace plastyczne " Witaminowe abecadło".

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE „BIEDRONECZKI” PDF Drukuj Email

W dniu 11.01.2019 r. odbyła się w grupie „Biedroneczki” uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Spektakl w wykonaniu małych aktorów bardzo podobał się widzom. Nie zabrakło wierszy i piosenek dla ukochanych dziadków oraz życzeń. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

Więcej…
 
WYSTĘP DLA STOWARZYSZENIA „RODZINA KOLPINGA” PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Biedroneczki” zaprosiły panie ze Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga” w Chełmku na spektakl pt. „Dziewczynka z zapałkami” wprowadzając gości w świąteczny nastrój. Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom. Przedszkolaki zostały nagrodzone owacjami na stojąco i słodkim poczęstunkiem.

Po występie dzieci i seniorki uczestniczyły we wspólnych zabawach ze śpiewem, jak: „Piosenka powitanka”, „Kółko graniaste”, „Boogie-Woogie”, „Taniec przytulaniec”. Atmosfera była wspaniała. I mali i duzi bawili się znakomicie.

Więcej…
 
KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO PDF Drukuj Email

 

W dniu 10 stycznia 2019r. nasze przedszkole zamieniło się w magiczne miejsce. Rano do przedszkola przyszły księżniczki, motylki, piraci oraz inni bohaterowie bajek i baśni.

 

W czwartek bowiem odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pełną pięknych kolorowych ozdób oraz balonów.

 

To w niej zebrały się wszystkie dzieci wraz z nauczycielami, by z radością oraz uśmiechem na twarzy uczestniczyć w konkursach i niespodziankach zaproponowanych przez wodzireja.

 

Przedszkolaki wracały do domów uśmiechnięte i pełne niesamowitych wspomnień.

Więcej…
 
MISIE GOSZCZĄ BABCIĘ I DZIDKÓW PDF Drukuj Email

W grupie „Misie” 9 stycznia odbyło się spotkanie Babć i Dziadków z wnuczętami. Przedszkolaki przedstawiły bajkę oraz recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Oglądając małych aktorów, serca wypełniały się dumą i wzruszeniem.

Po programie artystycznym dzieci wręczyły zaproszonym gościom upominki. Kiedy już trema i emocje opadły wszyscy usiedli do pysznego poczęstunku. Dzieci cieszyły się, że mogły ugościć swoich najbliższych, którzy nie zawiedli i przybyli licznie. Uścisków i całusów była moc.

Więcej…
 
WIGILIJNE SPOTKANIE W GRUPIE SÓWKI PDF Drukuj Email

17.12.2018r. w grupie "Sówki" odbyły się zajęcia otwarte z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego spotkanie przedszkolaki zaprezentowały swoim rodzicom układy taneczne do zimowych piosenek, których później ich również nauczyły. Dzieci pięknie wyrecytowały też wierszyki bożonarodzeniowe i wręczyły rodzicom drobne upominki. Jedną z atrakcji tego spotkania było również wspólne dekorowanie domowych pierniczków i wieszanie ich na choinkę. A temu wszystkiego towarzyszyło śpiewanie kolęd i pastorałek.

Więcej…
 
SPOTKANIE PRZY CHOINCE W GRUPIE SŁONECZKA PDF Drukuj Email

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy sens życia. Ze świętami związane są tradycje, a jedną z nich jest wspólne dzielenie się opłatkiem. W przedświąteczny piątek 21.12.2018r. w grupie Soneczka, odbyło się spotkanie opłatkowe z rodzicami. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5