Home z życia przedszkola
rok szkolny 2018/2019
ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

18 grudnia dzieci z grupy „Biedroneczki” zaprezentowały swoim rodzicom z okazji świąt Bożego Narodzenia inscenizację pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Autorska wersja bajki o dziewczynce z zapałkami wprowadziła zgromadzonych gości w atmosferę zbliżających się świąt. Wzruszający spektakl skłonił wszystkich do refleksji nad otaczającym światem i do zrozumienia istoty świąt Bożego Narodzenia. Po spektaklu dzieci wręczyły rodzicom świąteczne upominki i wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Więcej…
 
WESOŁYCH ŚWIAT ŻYCZYMY DZISIAJ WSZYSTKIM ... PDF Drukuj Email

19 grudnia 2018r. rodzice dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyli w świątecznym spotkaniu przy choince. Przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich spektakl słowno-muzyczny związany z tematyką Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec dzieci wręczyły swoim rodzicom świąteczne stroiki i wszyscy z radością zasiedli do wspólnego poczęstunku. W naszym przedszkolu na dobre zapanowała świąteczna atmosfera.

Więcej…
 
UBIERAMY CHOINKĘ -ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE KOTKI PDF Drukuj Email

W dniu 19 grudnia 2018r dzieci z grupy "Kotki" zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte pt. "Ubieramy choinkę".

Rodzice mieli okazję zobaczyć jak najmłodsze przedszkolaki uczą się czytać metodą symultaniczno (prawopółkulowo) - sekwencyjną (lewopółkulową) stworzoną przez prof. dr hab. Jagodę Cieszyńską. Poznali podstawowe założenia i korzyści stosowania tej metody. Dzieci nabyte umiejętności zastosowały podczas zajęcia, na którym ozdabiały choinki bombkami z samogłoskami.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI GÓRNICZYMI PDF Drukuj Email

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, nasze przedszkole realizuje program doradztwa zawodowego. Z tej okazji w grudniu do placówki zaproszeni zostali niezwykli goście – ratownicy górniczy z KWK „Mysłowice - Wesoła”. Pracownicy kopalni wytłumaczyli przedszkolakom na czym polega ich praca oraz wykonali pokaz prawidłowo przeprowadzonej reanimacji. Tuż po nim dzieci mogły spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Dodatkowo miały okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt, którym na co dzień posługują się ratownicy. W końcowej części spotkania przedszkolaki wspólnie stwierdziły, że praca ratownika górniczego to niezwykle ważny, ale także niebezpieczny zawód.

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ...SŁONECZKA PDF Drukuj Email

W piątek 14 drudnia w grupie „Słoneczka” gościła pani Bogumiła Mądrala, która przeczytała dzieciom legendę TORUŃSKIE PIERNIKI i bajkę PIERNIKOWY LUDZIK.

Po wysłuchaniu legendy i bajki, dzieci wspólnie z p. Bogusią przygotowały słodki lukier do posmarowania pierniczków.

Gdy już wszystko było gotowe, dzieci samodzielnie i według własnych pomysłów dekorowały pierniki. W czasie wesołej pracy, dzieciom najbardziej smakowało, oblizywanie słodkich paluszków.

Więcej…
 
SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE W GRUPIE PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

W dniu 13.12.2018 r. dzieci z grupy „Pszczółki” zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie jasełkowe. Oprócz Jezuska, Maryi i Józefa na scenie można było zobaczyć śnieżynki, pastuszków i aniołki. Występ uświetniły piosenki świąteczne, kolędy i taniec uroczych śnieżynek. Tuż po złożeniu życzeń, dzieci obdarowały rodziców małymi upominkami.

Życzymy, aby święta przyniosły spokój oraz radość. Wiara niech codziennie dodaje sił i energii. A szczęście i pomyślność niech Państwa nie opuszczają!

Więcej…
 
SPOTKANIE WIGILIJNE- MISIE PDF Drukuj Email

Tradycją naszego przedszkola są spotkania bożonarodzeniowe, które wprowadzają w nastrój świąt Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt.

12 grudnia 2018 w grupie „Misie” odbyło się spotkanie wigilijne. Przedszkolaki przedstawiły swoim rodzicom program artystyczny: wiersze, tańce, zaśpiewały kolędy oraz zaprezentowały bajkę „ Dziewczynka z zapałkami”.

Więcej…
 
WYRAŹNI NA DRODZE PDF Drukuj Email

6 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w tegorocznej edycji projektu

„WyRaźni na drodze”.

W ramach projektu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Jestem widoczny -jestem bezpieczny”. Przedszkolaki utrwaliły podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego: poruszanie się chodnikami, wzdłuż jezdni, przechodzenie przez ulicę w miejscach oznakowanych . Poznały jak prawidłowo korzystać z odblasków, aby być widocznym na drodze. Omówiły pozytywne oraz negatywne zachowania pieszych w ruchu drogowym.

Więcej…
 
MIKOŁAJ PDF Drukuj Email

10 grudnia 2014 roku, w naszym przedszkolu, był dniem pełnym radosci i wrażeń dla wszystkich przedszkolaków. Do naszego przedszkola przybył Mikołaj wraz z aktorami teatru "SKRZAT" z Krakowa, którzy przygotowali spektakl zimowy, a bohaterka pomagała leśnym przyjaciołom. Za pomoc spotkała ja nagroda od Mikołaja.

Po spotkaniu z Zosią, Krasnalem, bałwankiem i drwalem, dzieci okrzykami i piosenkami zaprosiły Mikołaja do siebie.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA -SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie „Słoneczka”odbyła się 05 grudnia. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromnym piórem „Słoneczko”.

Więcej…
 
WIEM CO JEM- ZAJĘCIA W GRUPIE SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Słoneczka” uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, uzasadniając swój wybór. Każde Słoneczko już wie co jest zdrowe a co nie.

Więcej…
 
BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK ZNA POJAZDY RATUJĄCE ŻYCIE- ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PDF Drukuj Email

W dniu 03.12.2018r. w Przedszkolu nr 2 w Chełmku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego- technicznego pt. „Bezpieczny przedszkolak zna pojazdy ratujące życie i numery alarmowe”

Konkurs skierowany był do dzieci 3-6 letnich i ich rodziców.

Wpłynęło 78 różnorodnych prac plastycznych - pojazdów, które cechowała ogromna realność, estetyka i solidność wykonania. Prace zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej Przedszkola nr 2.

Więcej…
 
KWIATUSZKI W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

W czwartek 29 listopada dzieci z grupy „Kwiatuszki” wybrały się do biblioteki szkolnej. Przedszkolaki dowiedziały się czym różni się biblioteka od księgarni, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak się w niej zachowywać   oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci w skupieniu wysłuchały bajkę pt. „Miś Paddington”.

Więcej…
 
PODRÓŻ DO KRAINY ZDROWIA KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „Kwiatuszki” uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „Podróż do krainy pełnej zdrowia”. Przedszkolaki przypomniały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania, ułożyły piramidę żywienia z rozsypanych puzzli, a następnie omówiły jej budowę oraz dowiedziały się się jaka jest zasada ułożenia pięter piramidy. Na zakończenie zajęć dzieci segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, uzasadniając swój wybór.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA w gr. "KOTKI" PDF Drukuj Email

mis 13     

„PRAGNIEMY, ABY DZIECI WYRAŻAŁY SWOJE EMOCJE POPRZEZ TWORZENIE A NIE NISZCZENIE, BY NAZYWAŁY NIE NAZWANE, MALOWAŁY NIE NAMALOWANE, WYŚPIEWAŁY NIE WYŚPIEWANE…”

     21 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Brały w niej udział dzieci 3-letnie z grupy „Kotki”, które rozpoczęły przedszkolną edukację. W tej ważnej dla dzieci uroczystości uczestniczyła pani dyrektor Iwona Bochenek oraz zaproszeni przez dzieci najbliżsi.

Więcej…
 
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tegodnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym misiem. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: czytanie opowiadań Wandy Chotomskiej „Dzionek szalonek i inne przygody Kubusia Puchatka”, ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały misiowe ciasteczka oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.

Więcej…
 
Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email

mis 13      20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci poznawały swoje prawa ale również i obowiązki. „Jechały pociągiem” do krainy swoich praw. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkursach oraz zabawach. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem brały w nich udział.

 

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w "Misiach" PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:42

mis 13      W dniu 21.11.2018r. grupa „Misie” wraz z rodzicami uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem Misiem. Najpierw było przywitanie, wspólna zabawa. Następnie dzieci przedstawiły inscenizację pt. „Z bajką bezpieczniej”.

     Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Zadaniem było napisanie tekstu literackiego nawiązującego do ulubionego misia. Każde dziecko wraz z rodzicem przedstawiło publiczności swój wiersz, tym samym ujawniając talent aktorski.

   Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Ostatnim punktem było odśpiewanie „Misiowi” 100 lat i degustacja pysznego tortu w kształcie „misia”.

Więcej…
 
„PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:28

plastus      20 listopada 2018r. nasze przedszkolaki z grup „Motylki” i „Kwiatuszki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”, a potem wzięły udział w lekcji teatralnej w formie spaceru z przewodnikiem po budynku Teatru Dormana pt. „teatralne zakamarki” . Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda praca nad przedstawieniem od momentu pisania sztuki po jego premierę . Zobaczyły jak powstaje scenografia, rekwizyty i kostiumy. Dzieci miały okazję stanąć na scenie i zajrzeć za kulisy, przyjrzały się garderobie i pracowniom plastycznym. Przewodnik ujawnił im co dzieje się za lalkowym parawanem, a także pokazał przedszkolakom różne rodzaje lalek teatralnych.

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2018 14:21

      Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 09 listopada 2018r dzieci 3-letnie z grupy „Kotki” uczestniczyły w zajęciach „Kto ty jesteś? Polak mały”. Zajęcia miały na celu budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych. Po krótkiej prezentacji i pogadance przy tablicy tematycznej odbyła się prezentacja filmu pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Na zakończenie dzieci wykonały według podanego wzoru kartę pracy pt. „Flaga Polski”.

Więcej…
 
„Misie” w Krakowie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 11:17

krakow
16 listopada „Misie” wraz z rodzicami pojechały do Krakowa. W programie był: Klockoland. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Cztery żywioły”. Poznały zagrożenia ze środowiska naturalnego, wykonywały proste doświadczenia, dzięki którym odkrywały zagadki otaczającego świata. To była świetna zabawa. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się do teatru „Groteska” na przedstawienie wg scenariusza J. Brzechwy pt. „Czerwony Kapturek”. To niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci i dla rodziców. Po obejrzeniu spektaklu przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach teatralno –plastycznych. Wykonały przepięknego „Czerwonego Kapturka”.

Był to udany wspólny wyjazd.Pełni wrażeń, zrelaksowani i trochę zmęczeni po całym dniu wróciliśmy do domu.

Więcej…
 
Listonosz w odwiedzinach w grupie "KOTKI" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 11:01

 listonosz
     W dniu 13 listopada dzieci z gr. Kotki gościły Pana Daniela Walentyńskiego, który jest pracownikiem Poczty Polskiej w Chełmku. Nasz gość przekazał dzieciom wiele informacji na temat drogi listu, pracy listonosza jej charakteru i znaczenia dla ludzi. Ukazał także konieczność znajomości swojego adresu, a także adresu osoby do której dzieci chcą wysłać list czy kartkę pocztową. W sposób bezpośredni dzieci poznały akcesoria potrzebne do wykonywania zawodu listonosza. Pan Daniel wręczył także dzieciom koperty w których była niespodzianka. Dzieci po pokolorowaniu obrazków i naklejeniu znaczków na koperty wyślą je do swoich domów.

    Bardzo dziękujemy Panu Danielowi za wizytę w naszej grupie.

Więcej…
 
Projekt Edukacyjny w grupie "SÓWKI" PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 10:59

08.11.2018 roku przedszkolaki z grupy „Sówki” w ramach uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, wzięły udział w zajęciach mających na celu zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi. Dzieci poznały - godło, flagę oraz hymn. Miały również możliwość poznania barw narodowych. Dzieci w ramach projektu układały puzzle, które były w kształcie dużego godła oraz kolorowały flagę polski.

   Międzynarodowy Projekt Edukacyjny jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków -100 rocznicę odzyskania niepodległości. Prowadzone w ramach projektu zajęcia mają na celu kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.

Więcej…
 
ZABAWA LUDOWA PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 10:42

W ramach Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” dzieci z grupy „Kotki” w dniu 9 listopada uczestniczyły w zajęciach podczas których poznały zabawę ludową pt. „Zajaczek”. Tradycyjne zabawy ludowe wywodziły się najczęściej ze starych obrzędów, zwyczajów, i nawiązywały do wydarzeń historycznych. Opierały się głównie na naśladownictwie. Z czasem wzbogacono je o nowe elementy twórcze i rekwizyty. Dawniej w zabawach uczestniczyli wszyscy mieszkańcy wsi – dorośli, dzieci, młodzież. Z czasem stały się one domeną tych najmłodszych.

 

 

Więcej…
 
ZAWODY SPORTOWE „BIAŁO-CZERWONI” PDF Drukuj Email

      W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości” dzieci z grup „Biedroneczki” i „Kwiatuszki” wzięły udział w zawodach sportowych pod hasłem „Biało-Czerwoni”. Celem tych zawodów była integracja grup przedszkolnych, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji i wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Dzieci starsze z grupy „Biedroneczki” dzielnie zmagały się w konkurencjach sportowych, a dzieci młodsze z grupy „Kwiatuszki” dopingowały swoich starszych kolegów. Atmosfera na zawodach była wspaniała, jak na prawdziwym turnieju sportowym. Dzieci pokonywały konkurencje zgodnie z zasadami fair play. Na zakończenie otrzymały medale za udział w tym wydarzeniu sportowym.

     Wszyscy bawili się znakomicie, zarówno zawodnicy, jak i kibice.

Więcej…
 
„BIEDRONECZKI” Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ PDF Drukuj Email

strazak5     06.11.2018 r. grupa „Biedroneczki” uczestniczyła w wycieczce do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Dzieci mogły uczestniczyć w szkoleniu na temat bezpiecznego zachowania w przypadku pożaru. Obejrzały multimedialną prezentację, która przybliżyła w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób zagadnienia bezpieczeństwa. Przedszkolaki poznały bohaterów Iskierkę i Płomyka, którzy towarzyszyli im w poznawaniu zasad bezpiecznego zachowania w domu i w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się o znaczeniu znaków ewakuacyjnych i pożarowych, poznały prawidłową procedurę wzywania straży pożarnej i sposoby reagowania w przypadku pożaru.

Więcej…
 
100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.POKAŻ RADOŚĆ, PRZEDSZKOLAKU! PDF Drukuj Email

maly mis       Dzieci z grupy „Pszczółki” biorą udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Z tej okazji przez 39 dni przedszkolaki zgłębiały swoją wiedzę historyczną wspólnie z Misiem Tadziem. Wysłuchały między innymi legendy o Lechu, Czechu i Rusie, kolorowały kokardy narodowe, czy wyjaśniały słowo „patriota”.

       9.11.2018 r. „Pszczółki” zaprosiły rodziców na wspólne świętowanie wielkiego dnia, jakim była setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Występ rozpoczęło zaśpiewanie Hymnu Polski. Uroczystość uświetniły piosenki oraz wiersze patriotyczne. Na zakończenie występu dzieci pochwaliły się swoimi pracami, dotyczącymi naszego kraju.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, a także wszystkim rodzicom za obecność na naszej uroczystości!

Więcej…
 
"BIEDRONECZKI" ROZMAWIAJĄ O ZWIERZĘTACH DOMOWYCH PDF Drukuj Email

pies york
      Dzieci z grupy "Biedroneczki" w ramach tematyki "Nasi ulubieńcy" rozmawiały o zwierzętach domowych i sposobach opieki nad nimi. Z tej okazji Milenka wraz ze swoją mamą przyprowadziła swojego pupila - pieska rasy York. Dzieci mogły dowiedzieć się, czym charakteryzuje się rasa York i jaka jest jego pielęgnacja i prawidłowe żywienie. Yorki posiadają miękkie i delikatne włosy zamiast sierści. Psy te muszą być regularnie czesane, przycinanie włosów następuje zazwyczaj dwa razy w roku. Yorki zachowują włosy na zimę, gdyż chronią je przed zimnem. Jednak pieski te są bardzo wrażliwe i delikatne, dlatego ważne jest zaopatrzenie jego garderoby w ciepłe ubranka, które pozwolą im przetrwać mrozy.

Więcej…
 
WYCIECZKA AUTOKAROWA SŁONECZEK PDF Drukuj Email

30.10.2018 „SŁONECZKA” wyruszyły na wycieczkę do Parku Family Fun w Oświęcimiu. Dla niektórych Słoneczek, był to pierwszy wyjazd bez rodziców. Naturalną potrzebą dzieci są ruch i zabawa, dlatego w tym miejscu czuły się jak ryby w wodzie! Pokonywanie przeszkód dawało chłopcom i dziewczynkom wiele radości. Zjazdy na zjeżdżalni, skoki na trampolinach, jeździki, tory przeszkód...zabawom nie było końca!

Więcej…
 
POCZYTAJ MI ... KOTKI PDF Drukuj Email

W piątek 26. października w grupie Kotki gościła dh. Barbara Kania. Przeczytała ona dzieciom kilka utworów polskich pisarzy  min. Wiery Badalskiej, Wandy Chotomskiej i Danuty Gellner. Dzieci uczestniczyły w zabawie ortofonicznej podczas której naśladowały odgłosy wydawane przez ptaki i zwierzęta występujące w przeczytanych utworach. Wielką atrakcją dla dzieci był również strój naszego gościa czyli mundur harcerski. Kto wie może któryś kotek już niedługo zostanie zuchem?

Więcej…
 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- SŁONECZKA PDF Drukuj Email

25.10.2018r. dzieci z grupy „SŁONECZKA”, uczestniczyły w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Na zajęciach, słuchały wiersza Marcina Przewoźniaka ,,Polskie symbole” . Dzieci nie tylko słuchały wiersza, uczyły się go na pamięć oraz wskazywały symbole narodowe w poetycki sposób ukazane w wierszu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 3 z 5