Home z życia przedszkola ROK SZKOLNY 2018/2019
rok szkolny 2018/2019
SŁONECZKA ROBIĄ MYDEŁKA PDF Drukuj Email

„Słoneczka” mieły okazję samodzielnie przygotować mydło. Dzieci dodawały przeróżne ozdoby, barwniki, wybierały kształty. Wszystkim bardzo podobało się tworzenie mydełek, ale najbardziej ucieszył efekt końcowy. Mydełka nie tylko pięknie pachniały, ale też pięknie wyglądały. Doskonały prezent z okazji Święta rodziców.

Dziękujemy p. Bogusi mamie Bartka za pomoc w organizacji zajęć.

Więcej…
 
MOBILNE PLANETARIUM PDF Drukuj Email

W dniu 9.05.2019r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w pokazie Centrum Rozwoju Edukacji EUREKA. Placówkę odwiedziło Mobilne Planetarium ORBITEK. Razem z Gwiazdką dzieci obserwowały narodzenie Słońca i powstanie Układu Słonecznego. Przypomniały sobie nazwy wszystkich planet.

Zajęcia były bardzo interesujące i dostarczyły wielu wrażeń.

Więcej…
 
DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI- KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem"Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego."Oglądając ilustracje dzieci wypowiadały się na temat : czym są śmieci i kto je produkuje,jak sprawić, żeby śmieci było mniej. Wspólnie segregowali śmieci do poszczególnych koszy. Na zajęciach poznały sposoby powtórnego wykorzystania śmieci. Dzieci oklejając plastikowe pudełko wykonały grzechotkę,na której zagrały rytm do ekologicznej piosenki.

Więcej…
 
DBAM O NATURĘ OSZCZĘDZAJĄC WODĘ I ENERGIĘ PDF Drukuj Email

W dniu 26.04.2019 r. w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia edukacyjne w ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda w kranie i energia w gniazdku, do czego potrzebna jest woda i energia elektryczna. Przedszkolaki poznały sposoby oszczędzania wody i energii. Dowiedziały się jakie mogą być alternatywne źródła energii elektrycznej: wiatr, słońce, woda. Elektrownie wiatrowe, elektrownie wodne i baterie słoneczne nie zanieczyszczają powietrza, wody, ziemi – są ekologiczne, a przede wszystkim wiatr, woda i światło słoneczne są odnawialne.

Więcej…
 
Zajęcia edukacyjne „Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?” PDF Drukuj Email

W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” odbyły się w grupie „Biedroneczki” zajęcia, których celem było zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości palenia papierosów. Dzieci dowiedziały się, jakie skutki ma palenie papierosów dla zdrowia dorosłych i dzieci. Przedszkolaki słuchały piosenki o Dinku, który jest bohaterem programu „Czyste powietrze wokół nas”. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały postać Dinka.

Więcej…
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE "PSZCZÓŁKI" PDF Drukuj Email

W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, dzieci z grupy Pszczółki zdobywały wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody. Poznały także zawód ogrodnika, jego pracę wykonywaną w ogrodzie i narzędzia ogrodnicze. Dzieci wspólnie wymieniały elementy niezbędne do życia roślin. Na zakończenie, wspólnie przesadziły do ogródka przedszkolnego kwiaty zasadzone w przedszkolu na początku marca. Mamy nadzieję,  że wszystkie Pszczółki będą chętnie dbały o naszą planetę i rodzinne ogródki.

Więcej…
 
ŻYCZENIA PDF Drukuj Email

Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny

i wiarą w sens życia,
pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wspiera Was swymi łaskami,

da Wam moc pokonywania codziennych trudności

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

Oby skrzydła wiary przykryły kamienie zwątpienia

i uniosły serca ponad przemijanie.

 

 

życzy:

Dyrekcja Samorządowego Zespołu  

Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

                                  w Chełmku

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 

Informujemy, że z dniem 23 kwietnia 2019r. (wtorek) przedszkole

 

funkcjonuje zgodnie z planem.

 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA DZIĘKUJĄ RODZICOM ZA WSPARCIE,

SŁODKI POCZĘSTUNEK I PRZYGOTOWANY POSIŁEK W CZASIE STRAJKU.

 
DZIEŃ ZWROTÓW GRZECZNOŚCIOWYCH PDF Drukuj Email

W przyjaźni wielkiej
są trzy maleńkie słowa

Każdy Kotek przy sobie te słowa nosi,

Znacie je?

Przepraszam, dziękuję i proszę.

Więcej…
 
„PSZCZÓŁKI” ZMIENIAJĄ SIĘ W AKTORÓW PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole realizuje projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Z tej okazji w dniu 26.03.2019 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Aktorzy”. Podczas nich dzieci miały okazję przypomnieć sobie kim jest aktor oraz gdzie można zobaczyć grę aktorów. Przedszkolaki w grupach tworzyły „żywe fotografie” – gestami i minami naśladowały artystów przedstawionych na przygotowanych zdjęciach.

Więcej…
 
PLASTUŚ -SPEKTAKL TEATRALNY PDF Drukuj Email

W poniedziałek 25 marca, obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Plastuś" w wykonaniu Teatru SKRZAT z Krakowa. Tym razem główny bohater Plastuś miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Było dużo śmiechu i strachu zwłaszcza wtedy gdy pojawił się rozbójnik. Ale jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze.

Więcej…
 
BIEG PO WIOSNĘ PDF Drukuj Email

PRZEDWIOSNIE

Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci,

Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

Joanna Guściora

Więcej…
 
ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny to w naszym przedszkolu zielony dzień. We wszystkich grupach, od samego rana, dzieci biorą udział w konkursach i zabawach związanych z powitaniem wiosny. Przedszkolaki samodzielnie przygotowują „zielony poczęstunek”, na który składają się zdrowe owoce, warzywa i soki. Na poszukiwanie śladów wiosny dzieci wyruszyły do pobliskiego lasu. Tam obserwowały zachowanie ptaków, szukały wierzbowych kotków oraz pierwszych pąków liści na gałązkach drzew. Nie zabrakło także ludowego zwyczaju pożegnania zimy topieniem marzanny.

Więcej…
 
„PSZCZÓŁKI” SEGREGUJĄ ŚMIECI PDF Drukuj Email

W dniu 19.03.2019 r. w ramach projektu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Recykling”. Podczas nich dzieci dowiedziały się po co segregujemy odpady i dlaczego jest to takie ważne. Wspólnie wymyślały korzyści, jakie przynosi segregacja odpadów, m.in.: ograniczenie ilości śmieci, odzyskanie surowców naturalnych, zmniejszenie zużycia energii. „Pszczółki” przypomniały sobie, jakie kolory mają pojemniki na śmieci i co wolno, a czego nie wolno do nich wrzucać.

Więcej…
 
"PSZCZÓŁKI" DBAJĄ O ROŚLINY I ZWIERZĘTA PDF Drukuj Email

Nasze przedszkole bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Z tej okazji w dniu 14.03.2019 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia pt. „Dbam o rośliny i zwierzęta – nawet te najmniejsze”. Rozpoczęły się one listem, w którym Kubuś wyjaśniał dzieciom co to jest natura, jak o nią dbać, a przede wszystkim jak zostać prawdziwym Przyjacielem Natury. Podczas zajęć „Pszczółki” miały okazję m.in. sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą zwierząt.

Więcej…
 
KONCERT MUZYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 12.03.2019r. przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzycznej zorganizowanej przez Łódzkie Biuro Koncertowe „WIRTUOZ”.        

Kwartet „FLAMENCO” zaprezentował program w formie bajki muzycznej pt. „Cygańska księżniczka”. Najmłodsi słuchacze wraz z prowadzącą tancerką wędrowali przez różne krainy: radosną, smutną i głośną. Podczas tej wędrówki dzieci poprzez zabawę poznały utwory i kulturę Hiszpanii.

Więcej…
 
DBAMY O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ PDF Drukuj Email

Dnia 28.02.2019r w ramach projektu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w grupie Motylki zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o temacie "Dbam o aktywność fizyczną". Przedszkolaki dowiedziały się jak ważny dla prawidłowego rozwoju jest ruch, a także aktywne spędzanie czasu wolnego. Dzieci również prezentowały swoje ulubione ćwiczenia, a na koniec stworzyły własne układy ćwiczeń. Na zajęciach nie brakowało przedszkolakom energii i świetnych pomysłów, co widać na zdjęciach.

Więcej…
 
"SŁONECZKA" W BANKU PDF Drukuj Email

6 marca przedszkolaki z grupy “Słoneczka”, wybrały się z wizytą do Banku Pekao, by poznać pracę bankowca I instytucję jaką jest bank. Dzieci zwiedziły m.in. salę operacyjną Zespołu Rachunków Bankowych i Zespół Kredytów. Dzieci z zaciekawieniem testowały liczarki banknotów jak i bilonu. . Na koniec, na dzieci czekał słodki poczęstunek. Do przedszkola wracały uśmiechnięte i zadowolone.

Więcej…
 
SPOTKANIE Z ALPAKAMI PDF Drukuj Email

Niezwykłe spotkanie „Słoneczek” z alpakami. Dzięki uprzejmości p. Agnieszki Jasińskiej właścicielki Ośrodka Hipoterapeutyczno - Rehabilitacyjno - Jeździeckiego „Ikarion” z Bobrka, przedszkolaki miały możliwość spotkać Aramisa i Olafa. Dzieci podchodziły do zwierząt, głaskały i karmiły je. Alpaki jadły im z ręki tartą marchewkę i specjalny granulat. Zachwytu ze spotkania nie było końca.

Więcej…
 
CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS- MOTYLKI PDF Drukuj Email

25 lutego 2019 r. w ramach projektu „Czyste powietrze wokół nas”, dzieci z grupy „Motylki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Co i dlaczego dymi?”. Głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy przedszkolaków na temat różnych źródeł dymów, określanie rodzajów dymów, a także przyczyn pojawiania się smogu w atmosferze. W oparciu o plansze tematyczne dzieci rozmawiały również o tym, w jaki sposób ludzie mogą przeciwdziałać zanieczyszczeniu atmosfery, czym są filtry i katalizatory zakładane na kominy czy rury samochodowe. Podczas zajęć przedszkolaki poszerzyły także wiedzę na temat szkodliwości wdychania dymu papierosowego. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej pt. „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»