14 września grupa „Biedroneczki” udała się na wycieczkę do Zakładowej Straży Pożarnej „Synthos” w Oświęcimiu,
gdzie została zapoznana z trudną i odpowiedzialną pracą strażaka.
Na początku odwiedziły centrum dowodzenia i dowiedziały się, że są różne typy sygnałów alarmowych oznaczających inny rodzaj niebezpieczeństwa.

Następnie dzieci zobaczyły pełne umundurowanie, sprzęt strażacki oraz różne typy wozów strażackich przeznaczonych do akcji ratunkowych. Dowiedziały się, do jakich akcji ratunkowych wzywani są strażacy. „Biedroneczki” mogły zobaczyć pokaz umiejętności bojowych strażaków: rozwijanie węża, gaszenie ognia gaśnicą. Dzieci poczuły się, jak prawdziwi strażacy polewając wodą z węża gaśniczego. Wizyta u strażaków dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę na temat pracy straży pożarnej oraz zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dziękujemy Zakładowej Straży Pożarnej „Synthos” za umożliwienie dzieciom wizyty.