Dziecka prawa – ważna sprawa!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 18 listopada nasze przedszkole świętowało ważny dla każdego dziecka dzień. 

Wspólnie, wszystkimi grupami wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Kolejna już rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. 

W tym dniu, w naszym przedszkolu zrobiło się niebiesko, gdyż to właśnie ten kolor łączony jest z uchwaleniem Konwencji o Prawach Dziecka.

W czasie zajęć dydaktycznych przedszkolaki szczegółowo omówiły prawa oraz obowiązki dzieci, uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach poświęconych temu dniu, a także przygotowywały tematyczne prace plastyczne. 

Wspólnie także zgromadziły się na sali gimnastycznej, by świętować swój dzień! 

#unicefpoland#WorldChildrensDay

SÓWKI

PSZCZÓŁKI

KWIATUSZKI

MISIE

SŁONECZKA

MOTYLKI

BIEDRONECZKI

ZAJĄCZKI