W czwartek, 3.lutego dzieci z grupy ,,Motylki” brały udział w zabawach badawczych. Prowadzone eksperymenty miały na celu wzbudzenie
w dzieciach ciekawości poznawczej oraz zachęcić do samodzielnego badania otaczającej nas rzeczywistości. ,,Motylki” odkryły właściwości wody, zauważając, że nie ma ona smaku ani zapachu, jest bezbarwna oraz przybiera kształt naczynia, w którym się znajduje. Przedszkolaki formułowały hipotezy dotyczące rozpuszczania się cukru, soli, mielonego pieprzu w wodzie, a następnie sprawdzały poprawność swojego rozumowania, wykonując doświadczenie. Przedszkolaki uczestniczyły również w eksperymencie 
„Co tonie, co pływa?” oraz ćwiczeniu matematycznym wg prof. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej – liczyły ile kubków wody mieści się w butelce. Zajęcia te dostarczyły naszym małym odkrywcom wiele radości!