22 kwietnia przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Celem tego dnia było promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamiania przedszkolaków w jaki sposób możemy pomóc Naszej Planecie.

Dzień Ziemi podejmowany był w różnych krajach, lecz stał się naprawdę globalny w 1990 roku. W 2000 roku głównym tematem stały się zmiany klimatyczne. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Ciekawostki na temat Dnia Ziemi:

  • Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia, ale pierwszy, amerykański dzień ziemi obchodzono 21 marca 1970 roku i według ONZ to oficjalny Dzień Ziemi. Miesiąc później 22 kwietnia 1970 odbyła się manifestacja ekologiczna w której wzięło udział 20 milionów amerykanów! Aby uczcić ten dzień obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi wyznaczono na 22.04.
  • Wiele krajów i miast zamiast Dnia Ziemi obchodzi Tydzień Ziemi – dzięki temu można więcej zrobić dla naszej planety.
  • Największe do tej pory obchody Dnia Ziemi odbyły się w 2007 roku. Według oficjalnych danych wzięło w nich udział około MILIARDA ludzi.
  • Do Polski Dzień Ziemi trafił dopiero w 1990 roku, po upadku komunizmu. Od tej pory co roku jest obchodzony w całej Polsce.

KOTKI

SÓWKI

PSZCZÓŁKI