PIKNIK RODZINNY W GRUPIE „SÓWKI”

Dzieci wraz z rodzicami spędziły wspaniały dzień
na stadionie MOKSiR w Chełmku,
gdzie odbył się rodzinny piknik pełen atrakcji i dobrej zabawy.
Uczestnicy wspólnie korzystali z przygotowanych zabaw
oraz brali udział w konkursach sportowych,
które dostarczyły wielu emocji i radości.

czytaj »

PODSUMOWANIE UDZIAŁU W PROGRAMIE „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W ROKU SZKOLNYM 2025/2026

Nasze przedszkole uczestniczyło w XVIII edycji ogólnopolskiegi programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych, promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej. Program należy do największych inicjatyw ekologicznych skierowanych do przedszkolaków w Polsce i wspiera edukację przyrodniczą poprzez atrakcyjne zajęcia, zabawy oraz działania praktyczne.

czytaj »

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W GRUPIE „BIEDRONECZKI”

Innowacja „W zgodzie z naturą” w grupie Biedroneczki:

Luty:
„Mandale” – wykonanie mandali z wykorzystaniem starych płyt CD, kolorowej plasteliny i produktów spożywczych ( ryż , makaron, goździki, soczewicy, kukurydzy, fasoli, makaronu, słonecznika, pestek dyni).

Marzec:
„Kalkografia” – wykonanie obrazu z surowców spożywczych i nasion. Odbijanie go za pomocą kalki maszynowej.

czytaj »

SMERFNE POWITANIE LATA W GRUPIE „MOTYLKI”

Dziś w grupie ,,Motylki” odbyło się „Smerfne Powitanie Lata na Sportowo”- z tej okazji dzieci przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko. Starszaki chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu – pokonywały tor przeszkód podczas ,,Biegu Osiłka”, przeskakiwały przez ,,Smerfną rzekę”, trenowały rzucanie do celu oraz wzięły udział w grze, w której pokonały Gargamela.

czytaj »

MALI ODKRYWCY W BIBLIOTECE

W Bibliotece szkolnej odbyły się
zajęcia adaptacyjne
pt. „Mali odkrywcy w bibliotece”,
które poprowadziła pani Izabela Tołwińska.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grup „Sówki”, „Zajączki”
oraz kilkoro sześciolatków z grupy „Biedroneczki”.

czytaj »

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA W GRUPIE „SÓWKI”

17 czerwca to data, która na długo zostanie w pamięci dzieci i rodziców z grupy „Sówki”. To wyjątkowy dzień – pełnym radości, dumy, wzruszeń i wspomnień. Tego dnia nasi najstarsi przedszkolacy oficjalnie pożegnali przedszkole, kończąc ważny etap swojej edukacyjnej przygody.

czytaj »