MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA!

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,

a każde dziecko prezent dostanie”.

W dniu 6 grudnia 2022r. najmłodsze dzieci w placówce przy ul. Brzozowej odwiedził niecodzienny gość. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Chełmka – Pan Andrzej Saternus. Pan Burmistrz wcielił się w rolę Świętego Mikołaja. Zawitał do nas z  workami  pełnymi prezentów – pięknych książek, pluszaków, gier edukacyjnych, zabawek i słodyczy. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, które mogły osobiście spotkać się z gospodarzem naszego miasta. Podarunki i słodycze z pewnością umilą czas przedszkolakom i uczniom klas I-III.  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz najmłodsze dzieci  z Samorządowego Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 2  w Chełmku serdecznie dziękują Panu Burmistrzowi za pamięć  i wspaniałą niespodziankę. 

GOŚĆ SPECJALNY W GRUPIE MISIE

     05.12.2022 roku grupę „Misie” odwiedził tatuś Jasia Lenarta – pan Patryk, pracownik kopalni KWK Janina Libiąż. Nasz gość opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Przedszkolaki słuchały w jaki sposób wydobywa się węgiel i jak bardzo jest potrzebny w codziennym życiu każdego człowieka. Starszaki utrwaliły takie pojęcia jak: czako, kilof, kombajn, spąg, ocios. Pan Patryk odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego i oczywiście swojego stroju. 

czytaj »

MIKOŁAJKI

„Święty Mikołaju, prosimy Cię grzecznie,

w dniu Twojego święta, przyjdź do nas koniecznie.

My już od tak dawna na Ciebie czekamy,

co dzień być grzecznymi wszyscy się staramy.

Kiedy przyjdziesz do nas, będzie dzień wesoły,

a więc nie omijaj progów naszej szkoły!”;

czytaj »

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „ZAJĄCZKI”

24 listopada 2022r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka”. Bohaterami były dzieci 3-4 letnie z grupy ,,Zajączki”, które dopiero zaczęły przygodę z przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz wicedyrektor Iwona Bochenek.

czytaj »

PORANKI ZE SZTUKĄ

W listopadzie dzieci z grup ,, Misie ” oraz ,, Biedronki” zagościły w Centrum Kultury w Chełmku
i uczestniczyły w warsztatach, które miały na celu
popularyzowanie sztuki poprzez bezpośredni kontakt z twórcami i ich pracami.
Projekt zatytułowany ,,Poranki ze sztuką” został zorganizowany
przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku
oraz Galerię  Epicentrum.

czytaj »

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE „SÓWKI”

29 listopada przedszkolaki z grupy „sówki” zaprosiły rodziców na swoje pierwsze przedstawienie z okazji pasowania na przedszkolaka. Dzieci dzielnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Nie zabrakło części oficjalnej na której sówki złożyły w obecności rodziców, Dyrekcji i swoich Pań przyrzeczenia super przedszkolaków. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne prezenty od swoich rodziców. Spotkanie przepełnione było uśmiechem, radością i gromkimi brawami dla dzieci.

czytaj »

MISIE W KRAINIE ELFÓW

28 listopada Elfy, na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły dzieci z grupy ,, Misie” po zakamarkach Jego Wielkiej Fabryki. Misie wzięły  udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomagały Elfom odnaleźć zaginione karty Ósmej Legendy. Podczas bajecznej podróży, na przedszkolaki, czekały punkty z atrakcjami, aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta była zwieńczona spotkaniem ze Świętym Mikołajem! Dzieci w doskonałych nastrojach wróciły do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana. Już planują następną…  

czytaj »

DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dziecka prawa – ważna sprawa!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 18 listopada nasze przedszkole świętowało ważny dla każdego dziecka dzień. 

Wspólnie, wszystkimi grupami wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Kolejna już rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. 

czytaj »

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GRUPA „SŁONECZKA”

W dniu 10 listopada 2022r. dzieci z grupy SŁONECZKA uczestniczyły
w uroczystym Pasowaniu na Przedszkolaka.
Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.
Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ.

czytaj »