Przedszkolaki z grupy ,,Motylki” zrealizowały temat ,,Dźwięki wokół nas”
w ramach innowacji pedagogicznej ,,Aktywny przedszkolak – zabawy stymulujące zmysły”.
Zajęcia dotyczyły zmysłu słuchu – starszaki wykazały się wiedzą
dotyczącą budowy narządu tego zmysłu oraz wymieniły zasady,
o których trzeba pamiętać, by go nie uszkodzić.

Doskonałą okazją do wsłuchania się w dźwięki instrumentów dętych była odbywająca się w naszym przedszkolu lekcja muzyki. Chętne dzieci miały również możliwość usłyszenia bicia swojego serca z wykorzystaniem stetoskopu, nie zapominając przy tym o zasadach higieny i bezpieczeństwa. ,,Motylki” spacerowały też po ścieżce sensorycznej, którą doświadczały nie tylko zmysłem dotyku i wzroku, ale również słuchu. Niewątpliwą atrakcję stanowiło dla dzieci nucenie naszych przedszkolnych muzycznych przebojów usłyszanych przez słuchawki, tworząc tym samym zagadki dla innych – niczym w teleturnieju ,,Jaka to melodia”. Kolejną aktywność stanowiło kreślenie liter i wzorów na tacce z ryżem oraz masa sensoryczna, którą mogły pobawić się starszaki – tym razem był to wykonany przez nich ,,slime”. Proponowane zabawy rozwijające zmysły przyniosły dzieciom wiele radości.