7 marca przedszkolaki z grupy ,,Misie” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, wzięły udział w zajęciu pt. ,,Czytelnicze wyzwania” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią bibliotekarkę Izabelę Tołwińską. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki szkolnej oraz dowiedziały się, że w niej znajduje się regał z książeczkami przeznaczonymi dla przedszkolaków. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę pt. ,,Gucio się obraża” oraz fragment książki Rafała Klimczaka pt.,,Baśnie z krainy nudzimisiów”. Po uważnym wysłuchaniu bajek, dzieci opowiadały o swoich ulubionych książeczkach oraz ulubionych bohaterach bajek. Na zakończenie zajęć pani Izabela zachęcała Misie do odwiedzin biblioteki, do jak najczęstszego  wypożyczania bajek i książeczek nie tylko do domu ale też do sali przedszkolnej.

Grupa ,,Misie” bardzo dziękuje pani z biblioteki za interesujące zajęcie.