26 października dzieci 5 i 6 letnie z grupy „Misie”, „Motylki”, „Kwiatuszki” oraz „Słoneczka” wybrały się do sali teatralno-kinowej MOKSiR na spektakl teatralny pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Był to spektakl edukacyjny w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia będący adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Nasi mali widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Dzieciom spodobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne, ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Spektakl zawierał w sobie prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.