Babciu, Dziadku,

jesteście najlepsi na świecie.

Serce ode mnie dziś dostaniecie!

A w tym sercu są życzenia:

zdrowia, szczęścia i zadowolenia!

   Styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych poranków i nocy, ale są w nim takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu –  to święto naszych kochanych  Babć i Dziadków. Te dni są pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dzieci z grupy ,,Misie” uroczyście obchodziły w przedszkolu  Dzień Babci i Dziadka. Średniaki przygotowały występy: recytowały wiersz, zaśpiewały i zinstrumentalizowały piosenkę, zatańczyły Krakowiaka. Przeliczały serca dla Babć i Dziadków, a w oparciu o historyjkę obrazkową, odczytywały proste napisy, odpowiadały na pytanie: dlaczego szacunek dla osób starszych jest tak ważny?  Wnuki wykonały też drobne upominki: ozdabiały piernikowe serca. Dzięki tym wszystkim aktywnościom, dzieci, zrozumiały jak ważny jest szacunek, wdzięczność, miłość do dziadków, umiejętność okazywania im tych uczuć, a także nauczyły się jak nieść pomoc osobom starszym w różnych sytuacjach.