EMOCJE

Autorki: Renata Zielińska

Jolanta Wolna
W roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynamy w naszym przedszkolu
realizację innowacji pedagogicznej pt. „EMOCJE PRZEDSZKOLAKA”.
Innowacją objęte są dzieci 5-6-letnie z grupy „Kwiatuszki” i ich rodzice.

Realizacja zadań będzie odbywała się poprzez działania praktyczne w salach przedszkolnych na terenie przedszkola.

Głównym założeniem innowacji jest rozwijanie u dzieci umiejętności rozpoznawania i właściwego
nazywania emocji oraz radzenia sobie z nimi.

Innowacja jest uzupełnieniem treści podstawy programowej i bazuje na naturalnej spontaniczności i aktywności dzieci,
ich ciekawości w poznawaniu świata oraz otwartości na nowe doświadczenia.
Innowacja polega na prowadzeniu różnorodnych zajęć dotyczących emocji dzieci, opartych na tekstach bajek, wierszy, rymowanek; historyjkach obrazkowych, ilustracji, kartach pracy, technikach plastycznych; zabaw: dydaktycznych, ruchowych, badawczych, relaksacyjnych, integracyjnych itp.

Zajęcia innowacyjne  odbywać się będą w ramach zajęć dydaktycznych oraz w każdym sprzyjającym momencie dnia codziennego w ranku, podczas swobodnych zabaw, zajęć popołudniowych i codziennych rytuałów.

Zrealizowane zadania publikowane będą na stronie internetowej przedszkola.

W miesiącu wrześniu realizujemy temat:

Razem jest weselej – poznajemy świat emocji w przedszkolu.