„…I rzecz ważna, najważniejsza,

chcę, żebyście to wiedzieli:

bez emocji to by ludzie

kochać siebie nie umieli.”

W grupie „Sówki” realizowana jest innowacja pedagogiczna
pod tytułem: „Nazywam, rozpoznaję i akceptuje emocje”.
Przedszkolaki w miesiącu marzec oraz kwiecień
realizowały temat: „Detektywi” oraz „Jestem, więc czuję”

Aby poradzić sobie z emocjami, trzeba wykazać się wieloma umiejętnościami. Niestety, ale większość emocji zaskakuje nas i nie pozwala się na nie przygotować. Sposób w jaki odpowiemy na tę zaskakującą sytuację jest kluczem do sukcesu
w ich akceptacji i poradzenia sobie z nimi. Jednak, aby nasza odpowiedź była zawsze właściwa i zgodna z przyjętymi normami, potrzebujemy wiedzy i doświadczenia. Przedszkolaki w zadaniu z detektywem mieli za zadanie rozszyfrować
jaka emocja właśnie się u nich pojawiła. Dzieci miały sytuacje takie jak: „Właśnie miała zacząć się twoja ulubiona bajka, ale zepsuł się telewizor”, „Dostałeś wymarzonego zwierzaka”, „Rodzice powiedzieli ci, że są z ciebie dumni i bardzo cię kochają” oraz „Odwiedził mnie mój ulubiony kolega/koleżanka”.