Długo oczekiwana wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego 14. marca dzieci z grupy ,,Motylki” rozpoczęły przygotowania do nadchodzącej pory roku. Omawiana w tym tygodniu tematyka kompleksowa obejmuje zagadnienia związane ze zwiastunami wiosny. Zainspirowane przedszkolaki podjęły się odpowiedzialnego zadania – założenia własnej hodowli w kąciku przyrody. Z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do prac z pomocą nauczyciela – przesadziły sadzonki kwiatów do większej doniczki, a także zasiały koperek.

Nasi mali ogrodnicy dbają o roślinki i z niecierpliwością czekają na efekty. Zajęcia dostarczyły dzieciom  wiele radości i satysfakcji
z wykonanych prac. Kolejnego dnia, we wtorek przedszkolaki świętowały Dzień Motyla – poznały etapy rozwoju tego owada, improwizowały ruchowo z kolorowymi chustami do utworu ,,Taniec motyli” , a na zakończenie zajęć wykonały piękną pracę plastyczną.