Nastały dni coraz krótsze i bardzo, bardzo chłodne. Coraz częściej pada śnieg i czuje się nadchodzącą zimę. Dzieci z grupy „Motylki” obserwują zimową aurę i to jak ptaki poszukują pokarmu. Wspólnie podjęły się zadania pomagać ptakom w tym trudnym dla nich czasie. Przygotowały karmnik dla swoich podopiecznych, który został umieszczony na jednym z  drzew w ogrodzie przedszkolnym. Od teraz nasze „Motylki” będą dbały o to, aby skrzydlaci goście zawsze znajdowali w nim coś do jedzenia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie ptaki pozostają z nami w zimie i których możemy się spodziewać w naszej ptasiej stołówce. Wiedzą już jak wygląda gil, sikorka i wróbelek. Teraz będą rozpoznawać i nazywać ptaki odwiedzające  przygotowany dla nich karmnik.