W 2008 r. przedszkole przeniosło swoją siedzibę z ul. Brzozowej 1 na ul. Brzozową 9. Zmiana ta spowodowała nieporównywalne poprawienie warunków lokalowych. Dzieci mogły rozpocząć edukację przedszkolną w jasnych i przestronnych salach dydaktycznych. Mamy też gabinet logopedy.

Na podkreślenia zasługuje fakt, że posiadamy salę gimnastyczną  do zajęć ruchowych. Ponadto wokół przedszkola znajduje się duży ogród z placem zabaw, w którym dzieci mogą się bawić  oraz obserwować przyrodę w różnych porach roku.

Przedszkole jest placówką z wieloletnią tradycją, kulturą oraz klimatem przyjaznym dziecku i jego rodzinie. Kochamy nasze dzieci takimi, jakie są i nie szczędzimy wysiłku, aby każdemu stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości.

Co jest dla nas ważne?

• dbamy o odpowiednie warunki dla harmonijnego rozwoju uczuć, myślenia, umiejętności społecznych, fantazji i wyobraźni dziecięcej,
  • rozwijamy dbałość o własne zdrowie i higienę osobistą ,
  • dbamy o bezpieczeństwo dzieci,
  • wyrabiamy zwinność i sprawność ruchową,
  • rozwijamy umiejętność zgodnego współżycia i współdziałania w grupie,
  • kształtujemy podstawowe powinności moralne,
  • dostarczamy doświadczeń do nabywania umiejętności rozumienia, słuchania i mówienia,
  • kształtujemy umiejętności logicznego myślenia i zdobywania orientacji w zakresie podstawowych pojęć matematycznych,
  • rozwijamy wrażliwość muzyczną i plastyczną,
  • ukazujemy piękno przyrody i uczymy dostrzegania, odkrywania, odbierania i przeżywania wrażeń estetycznych.

Nasz wychowanek:

• jest aktywny, dociekliwy, kreatywny i ambitny,
  • jest przygotowany do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami,
  • zna i szanuje tradycje rodzinne, przedszkolne, regionu i kraju,
  • dba o zdrowie oraz bezpieczeństwo swoje i innych,
  • rozumie świat i wartości w nim nagradzane,
  • jest wrażliwym odbiorcą literatury i sztuki,
  • ma poczucie własnej wartości,
  • zna swoje prawa i obowiązki,
  • rozwija swoje zainteresowania,
  • szanuje środowisko przyrodnicze,
  • jest przygotowany do obowiązku szkolnego.

Kompetentna i wykształcona kadra pedagogiczna wspomaga rozwój emocjonalny dzieci, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa oraz własnej wartości.

Wychowawca w naszym przedszkolu to taki:

„który nie wtłacza, a wyzwala,

nie ciągnie, a wznosi,

nie ugniata, a kształtuje,

nie dyktuje, a uczy,

nie żąda, a zapytuje”.

Przez cały rok organizujemy wiele imprez okolicznościowych, połączonych z występami dzieci, które rozwijają umiejętności recytatorskie, aktorskie i muzyczne oraz budują odwagę i poczucie pewności siebie.

Jesteśmy przekonani, że czas, jaki dziecko spędza w naszym przedszkolu, służy jego wszechstronnemu rozwojowi.

Wicedyrektor – Iwona Bochenek