We wtorkowe popołudnie, 12. czerwca pięcioro dzieci z grupy
,,Motylki” wzięło udział w olimpiadzie sportowej przedszkolaków,
której organizatorem był Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku.
W wydarzeniu uczestniczyły dzieci 6- letnie z przedszkoli naszej gminy.
Hasło zawodów brzmiało „Olimpiada to zabawa, a w dodatku zdrowa sprawa”.

Na dzieci czekało wiele zadań, zarówno sportowych jak i logicznych, m.in. rzucały woreczkiem do celu, układały wyrazy z rozsypanki sylabowej, przeliczały liczebność zbiorów. ,,Motylki” z ogromnym zapałem uczestniczyły w każdej konkurencji, bez trudności i bardzo sprawnie wykonywały poszczególne zadania. Na koniec każdy z uczestników otrzymał medal, dyplom i nagrodę, a następnie dzieci wspólnie świętowały podczas poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy organizatorom olimpiady za zaproszenie oraz wspaniałą zabawę! Dziękujemy także rodzicom ,,Motylków”, którzy poświęcili swój czas
i z ogromnym zaangażowaniem kibicowali naszym zawodnikom.