Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, ładnie uczesani. Dzień ten w sercu nam zostanie bo dziś było pasowanie. 16 listopada dzieci z grupy Kwiatuszki zapamiętają jako ważne wydarzenie w przedszkolu. Wspólnie przywitały przedszkolny personel i panią dyrektor śpiewając piosenkę „Wesoło witamy”. Następnie recytowały wiersze: „Ręce w górze”, „Owoce”, „Kropka, kropka, kreska”. Zatańczyły taniec przyklejaniec i głodny miś. Dzieci poprosiły panią dyrektor o pasowanie na przedszkolaka przyrzekając, że będą zgodnie w przedszkolu się bawić i sprzątać zabawki, zjadać posiłki i zawsze być wesołym przedszkolakiem. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkości przygotowane przez rodziców. Pasowanie w grupie Kwiatuszki zakończyło się pysznym poczęstunkiem.