18 października zakończyła się przedszkolna zbiórka kasztanów oraz żołędzi dla leśnej zwierzyny. Przedszkolaki przez ponad tydzień zbierały wraz ze swoimi bliskimi pokarm dla leśnych zwierzątek. Celem akcji jest wykształcenie wrażliwości na los zwierząt.
Kasztany i żołędzie nie tylko symbolizują nadejście jesieni, nie służą tylko do tworzenia ozdób przez dzieci, lecz są również dobrym pokarmem dla zwierząt wolno żyjących.

Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy dużą ilość kasztanów oraz żołędzi. Pokazaliśmy wszyscy, że los zwierząt leśnych nie jest nam obojętny. Mamy ogromne serca i potrafimy się zmobilizować. Nasze zbiory zostały przekazane myśliwemu z Koła Łowickiego „Daniel” w Bobrku. Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą w sezonie zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Dla wszystkich, którzy brali udział w akcji ogromne podziękowania!

MOTYLKI

KWIATUSZKI

SÓWKI

ZAJĄCZKI

MISIE

SŁONECZKA

PSZCZÓŁKI

BIEDRONKI