Jako, że październik to miesiąc bibliotek szkolnych oraz promowania czytelnictwa nasze przedszkole postanowiło dołączyć do akcji „Przerwa na czytanie”. Z tego też względu pod koniec miesiąca dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w wyżej wymienionym projekcie. Była to już VII edycja akcji organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim, w czasie której dzieci oraz młodzież biły rekord w czytaniu w czasie przerw. Celem akcji jest szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książki w wolnym czasie. 

Tego dnia nauczyciele w czasie zajęć dydaktycznych organizowali dzieciom przerwy, podczas których czytano książki, wiersze oraz opowiadania znanych autorów. Nauczyciele wszystkich grup przedszkolnych oraz pracownicy przedszkola chętnie zaangażowali się w projekt i w czasie różnych sytuacji dnia codziennego w przedszkolu starali się robić przerwy na przeczytanie chociaż krótkiego fragmentu książki. Dzieci mogły posłuchać utworów literackich między innymi w salach przedszkolnych, na sali gimnastycznej, w przedszkolnym ogrodzie, w czasie wycieczki do parku, w szkolnej bibliotece czy na spacerze na skwer przy Miejskiej Bibliotece w Chełmku. 

Dla dzieci była to fantastyczna odmiana od zajęć – z chęcią i uwagą słuchały o losach różnych bohaterów z bajek, baśni i wierszy. Wszyscy mamy nadzieję, że uda nam się pobić zeszłoroczny rekord w czytaniu! 

PSZCZÓŁKI

SÓWKI

KWIATUSZKI

ZAJĄCZKI

SŁONECZKA

MISIE,

BIEDRONKI,

MOTYLKI