12 maja 2022r. przedszkolaki z grupy „sówki” wybrały się na wycieczkę do Indiańskiego Wioski „Arapaho”. Na miejscu dzieci przywitali Indianie, którzy zorganizowali dla przybyszy mnóstwo atrakcji, zawodów i konkurencji. Przedszkolaki poznały indiańskie przedmioty, sposoby przywitania, pożegnania oraz zwoływania. Miały także możliwość strzelania z łuku, łowienia ryb, łapania bizona a nawet chodzenia po rozgrzanych szyszkach. Na miejscu dzieci same przygotowały sobie posiłek – kiełbaski na ognisku. Z wycieczki dzieci przywiozły drobne pamiątki a przede wszystkim mnóstwo wspaniałych wspomnień. Na zakończenie wycieczki cała grupa wybrała się jeszcze na lody. Dzień ten był pełen uśmiechów, radości i szczęścia.