1 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się Spartakiada Przedszkolaków, która organizowana jest od kilkunastu lat. Spartakiadę rozpoczął organizator, przypominając dzieciom o zasadach sportowej rywalizacji i życząc przedszkolakom wesołej zabawy. Zmagania rozpoczęły się okrzykiem Hip,Hip,Hura! Konkurencje odbywały się w dwóch grupach wiekowych: dzieci starsze i dzieci młodsze (3,4,5 latki). Każdą grupę reprezentowały drużyny wybrane przez wychowawczynie. Kibice głośno zachęcali okrzykami kolegów do rywalizacji.

Wśród konkurencji były między innymi:

1. WYŚCIGI  POCIĄGÓW.
  1. BIEG INDYWIDUALNY.
  2.  „PO WĄSKIEJ DRÓŻCE CZYLI STOPA ZA STOPĄ TIP TOPEM…”
  3. „TOCZ PIŁKĘ DO METY”
  4. „KELNERZY”
  5. SKOKI KANGURÓW.
  6. BIEG Z WORECZKIEM NA GOWIE.
  7. BIEG Z PRZESZKODĄ:PRZEJDŹ POD KSZTAŁTKĄ (INDYWIDUALNIE)
  8. RZUTY DO CELU.
  9. PRZEJDŹ PO ŁAWECZCE.
  10. PRZECIĄGANIE LINY.

Dzieci biorące udział w spartakiadzie otrzymały słodkości a drużyny, które wygrały w swoich kategoriach: Puchar. Zabawa przebiegała w miłej i przyjemnej atmosferze. Wszystkim przedszkolakom składamy życzenia Wszystkiego Najlepszego z okazji Święta Dziecka.

Eliza Pędziałek-Krysta