W ramach realizowanej tematyki kompleksowej „Książka mój przyjaciel – Bajki, baśnie i legendy”, przedszkolaki z grupy „Motylki” odwiedziły szkolną bibliotekę, aby zapoznać się z zawodem bibliotekarza, a także z zasadami korzystania z zasobów bibliotecznych. Dzieci obejrzały przygotowaną przez p. Izabelę Tołwińską prezentację pt. „Jak powstaję książka”. Z bibliotecznego regału przedszkolaki   wybrały  dla siebie pozycję pt. „Miś Uszatek” Cz. Janczarskiego.

Teraz codziennie poznajemy ciekawe  przygody naszego ulubieńca.  W kolejnych dniach odwiedziła nas pani bibliotekarka i dzieci wzięły udział w „Spotkaniu z baśniami”. Było czytanie baśni, bajkowe zagadki i wiele radości.

Dziękujemy p. Izie Tołwińskiej za cierpliwość, ciepłe przyjęcie w szkolnej bibliotece, a także za wyjątkowe spotkanie z baśniami, które utwierdza nas w przekonaniu, że książki są nie tylko źródłem wiedzy ale także bywają magiczne…