W par­ku, wko­ło ja­kie­goś nud­ne­go po­pier­sia
za­kwi­tły bzy je­dwab­ne, cięż­kie – cała Per­sja!
Po­sąg szep­ce do sie­bie! Bzy kwit­ną. Je­stem wieszcz.
Żału­ję bar­dzo. Cze­go? Wio­sno, ty już wiesz…

M.Pawlikowska-Jasnorzewska

Spragnione słońca i zieleni dzieci z grupy ,,Misie” już wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Zmieniła się dekoracja w przedszkolnej sali, a podczas zajęć przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Kiedy dopisywała pogoda ,,Misie’’ wychodziły na spacer aby szukać pierwszych oznak i zwiastunów wiosny. W salach dzieci śpiewały wiosenne piosenki oraz uczyły się wierszyków o wiośnie. Powstało wiele prac plastycznych o tematyce wiosennej. 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w radosnych nastrojach, większość z nich  ubrana była na zielono. Zaraz po śniadaniu ruszyły witać wiosnę. Kolorowy orszak przeszedł ulicami, słoneczko przyświecało radośnie, choć temperatura nie była za wysoka. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła. Misie mają ogromną nadzieję, że nowa pora roku zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy…