Przedszkole Samorządowe nr 2 w Samorządowym Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Chełmku przystąpiło przystąpiło do Wojewódzkiego Projektu ekologicznego EKOPRZEDSZKOLE 2021.

Głównym celem Projektu jest poszerzanie wiedzy na temat ekologii, rozwijanie postaw ekologicznych oraz odpowiednie wykorzystywanie odpadów. 

Organizatorami przedsięwzięcia jest  Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partner Projektu: Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.


Uczestnicy Projektu reprezentują trzynaście powiatów regionu: bocheński, brzeski, dąbrowski, gorlicki, krakowski, miechowski, nowosądecki, nowotarski, oświęcimski, proszowicki, tarnowski, wadowicki oraz miasto Kraków.

Dzieci z grupy „Misie” wraz z wychowawcami: Jolantą Wolną i Elizą Pędziałek – Krysta zgłosiły do rywalizacji plakat ekologiczny pod tytułem „DZIAŁAMY EKOLOGICZNIE I ZDROWO” i  zdobyły dla przedszkola WYRÓŻNIENIE.