„Przyjaźń kolorów” to ciekawa zabawa, a także fajny sposób na naukę dziecka kolorów podstawowych (niebieski, żółty, czerwony) oraz pochodnych (zielony, pomarańczowy, fioletowy). Poprzez tę zabawę, dziecko zauważy, że woda przemieszcza się do pustych naczyń poprzez papier. Wymaga to trochę czasu i cierpliwości, ale efekt zaskoczy każdego.
Zmysł wzroku jest jednym z pięciu zmysłów człowieka. Mamy bowiem zmysł smaku, słuchu, zapachu, dotyku i wzroku właśnie.
Zabawa w „wędrującą wodę”, zapewnia dzieciom ciekawe wrażenia wizualne.

Wędrująca woda” polegał na zabarwieniu wody, znajdującej się w trzech szklankach, farbami plakatowymi w trzech kolorach (żółtym, czerwonym i niebieskim).
Do każdej szklanki włożyliśmy kawałek ręcznika papierowego i obserwowaliśmy, co będzie się działo z wystającym kawałkiem. Okazało się, że tak jak w nazwie tego eksperymentu, woda „wędrowała” po ręczniku, czyli wchłaniała się w niego zabarwiając tym samym ręcznik.