We wtorek, 22. lutego nasze ,,Motylki” zamieniły się w małych kucharzy. W tym dniu bowiem w ich grupie odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci wspólnie wykonały sałatkę z egzotycznych owoców. Po starannym umyciu rąk i założeniu specjalnych fartuszków,
przedszkolaki z wielkim zapałem rozpoczęły pracę – obierały oczyszczone już owoce, a następnie kroiły w plasterki
i wrzucały do miski. Przygotowywanie tego deseru przyniosło dzieciom dużo radości, podobnie jak sama degustacja pełnych witamin smakołyków. Zajęcia te miały na celu propagowanie zdrowego odżywiania się, a także wielozmysłowe poznanie wybranych owoców pochodzących z dalekich krajów, takich jak: kiwi, banan, pomarańcza – jako że omawiana aktualnie tematyka kompleksowa obejmuje podróże.