29. marca przedszkolaki z grupy ,,Motylki” gościły
swoich rodziców na zajęciach otwartych.
Dzieci odczytywały z pomocą nauczyciela krótkie wyrazy
składające się z poznanych już liter, a następnie rozwiązywały zadania
tekstowe poprzez dodawanie i odejmowanie pisanek.
Każdy przedszkolak otrzymał również ćwiczenie matematyczne
polegające na przeliczeniu elementów i zaznaczeniu przy pomocy klamerki
odpowiedniej cyfry – wszyscy wspaniale wykonali to zadanie,
wykazując się wiedzą i umiejętnościami.

Następnie ,,Motylki” przystąpiły do zaprezentowania inscenizacji, do której przygotowywały się w przedszkolu już od pewnego czasu. Każde dziecko odnalazło się w swojej roli znakomicie – za równo w części wiosennej – była Pani Wiosna i jej przyjaciele – drzewa, ptaki, kwiaty, pszczółka, motylek, żuczek, żabka, miś oraz słońce, jak i w części wielkanocnej,
gdzie występowały pisanki, zając, kurki, baranki i kurczaczki.
Przedszkolaki zaśpiewały także piosenki i zaprezentowały tańce,
a po złożeniu wielkanocnych życzeń swoim najbliższym, przystąpiły do wręczenia przygotowanych upominków.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych – dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wiosennego optymizmu!

wychowawcy grupy ,,Motylki”