ochrona danych osobowych

 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

KONTAKT

Samorządowy Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 2
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 2
Chełmek, ul. Brzozowa 9
 tel./fax 33 846 12 97
kadry@szspchelmek.pl 

konto bankowe
Bank PKO BP
77 1020 2384 0000 9202 0218 3556 

Inspektor Danych Osobowych

668 620 696

 

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Home
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

     dzien misia24 listopada 2017r. dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie - maskotki, ponieważ tak, jak na całym świecie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasze przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zabawach i konkursach razem ze swoimi ulubionymi przytulankami. Dzieci słuchały opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka, Misia Uszatka oraz innych „misiowych bohaterach” bajek. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku!

Więcej…
 
"MISIE" ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ MISIA Z RODZICAMI PDF Drukuj Email

      22 listopada 2017 roku w grupie Misie swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Tego dnia, przedszkolaki z rodzicami, przyniosły do przedszkola puchate niedźwiadki, z którymi wesoło się bawiły, pląsały, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały przedstawienie z zakresu bezpieczeństwa pod tytułem „Tik-Taki”.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email

     dzien misia 20 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji dzieci rozmawiały o przepisach Konwencji o prawach dziecka, które przypominają ponadczasowe myśli Janusza Korczaka. Ze szczególną uwagą musimy wszyscy słuchać to, co dzieci chcą nam powiedzieć.

 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach.

Więcej…
 
GÓRA GROSZA PDF Drukuj Email

gora grosza Drodzy Rodzice!

  

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” na terenie naszego przedszkola. Akcja trwa od 27.11.2017r. do 02.01.2018r. Przez ten czas dzieci w każdej grupie zbierają groszówki aby usypać jak największą Górę Grosza. W ten sposób pomogą potrzebującym dzieciom.

Za udział w akcji każda grupa przedszkolna otrzyma nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

 
"KWIATUSZKI" Z WIZYTĄ W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

  21.11.2017r. grupa „Kwiatuszki” odwiedziła Miejską Bibliotekę, gdzie bardzo miło spędziła czas. Panie przypomniały dzieciom historię pluszowego misia, przeprowadziły zabawy z różnymi misiami. Dzieci układały obrazek misia z części i zjadły słodki poczęstunek. Na pamiątkę tego spotkania przedszkolaki otrzymały kolorową zakładkę do książki. „Kwiatuszki” obiecały, że jeszcze nie raz odwiedzą bibliotekę i wypożyczą kolorową książeczkę do czytania.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GRUPA KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

W dniu 16.11.2017 w grupie „Kwiatuszki” odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy, które dla nich recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Złożyły też uroczyste ślubowanie, że będą dzielnymi przedszkolakami. Pani dyrektor zaczarowanym piórem pasowała dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Dumne dzieci przyjęły dyplomy i prezenty przygotowane przez rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku i na pewno na długo zostanie w pamięci.

Więcej…
 
ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE „MOTYLKI” PDF Drukuj Email

    21 listopada 2017r. w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem zajęć dydaktycznych było zdrowe odżywianie. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania I. Salach, wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek tematycznych oraz ćwiczeniach słuchu fonematycznego. Dzieci wykazały się wiedzą na temat wartości odżywczych wybranych produktów i umiejętnie wskazywały te, które służą zdrowiu.

Nasze 4-latki dobrze znają znaczenie warzyw i owoców w codziennej diecie. Podczas zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych z muzyką.

Więcej…
 
DZIEŃ TOLERANCJI W GRUPIE KWIATUSZKI PDF Drukuj Email

16 listopada dzieci z grupy „Kwiatuszki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ramach bliżejprzedszkolnego projektu edukacyjnego "Poszukiwacze przygód - W krainie tolerancji". Hasłem przewodnim tego dnia było zdanie „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Podczas zajęć dzieci przekonały się, że każdy z nas jest inny, ale każdy z nas jest wyjątkowy. Od dziś przedszkolaki wiedzą, że każdego człowieka należy obdarzać szacunkiem i życzliwością. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych postaw społecznych oraz mechanizmów empatii i tolerancji wobec innych ludzi.

Więcej…
 
MISIE I BIEDRONECZKI W FABRYCE BOMBEK CHOINKOWYCH PDF Drukuj Email

W dniu 16.11.2017 r. dzieci z grup „Biedroneczki” i „Misie” odwiedziły wytwórnię szklanych ozdób „ARMAR” w Bęble, gdzie produkowane są zarówno tradycyjne bombki choinkowe, jak i formy o różnych kształtach, np. bałwanki, mikołaje, aniołki, zwierzęta itp. Wszystkie ozdoby łączy bogata, ręczna dekoracja i niepowtarzalne wzornictwo.

Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach, podczas których każdy uczestnik mógł samodzielnie pomalować bombkę. Własnoręcznie pomalowane bombki będą niezwykłą dekoracją choinki na święta Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
STOKROTKI ROBIĄ DRUGIE ŚNIADANIE PDF Drukuj Email

W dniu 14 listopada 2017 r . dzieci z grupy Stokrotki samodzielnie wykonywały kanapki, które później spożywały na drugie śniadanie. Przedszkolaki dowiedziały się wcześniej jakie produkty są najzdrowsze i czego należy unikać. Podczas robienia kanapek zadbały o higienę ich wykonywania oraz estetycznego podania. Wszystkie kanapki były piękne i bardzo smaczne.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA- GRUPA SŁONECZKA PDF Drukuj Email

Dzień 9 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4-letnich z grupy „SŁONECZKA” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec.

Więcej…
 
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GRUPA PSZCZÓŁKI PDF Drukuj Email

pszczoly

 

7 listopada 2017 roku w grupie „Pszczółki" miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Była to pierwsza uroczystość dla dzieci najmłodszych – „Pasowanie na Przedszkolaka”. Podczas spotkania maluchy miały okazję zaprezentować to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Swoim gościom zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W końcowej części występu dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i za pomocą zaczarowanego ołówka zostały pasowane na przedszkolaków SZS - P nr 2 w Chełmku. Na pamiątkę tej niezwykłej chwili każdy maluch otrzymał dyplom i „rożek obfitości". Po zakończeniu części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek - przede wszystkim "pszczółkowy" tort.

Więcej…
 
ZBOŻA ZJADAMY BO ENERGIĘ Z NICH MAMY PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy „SŁONECZKA” biorą udział w projekcie Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Zachęcenie do jedzenia produktów zbożowych, ponieważ są one źródłem wielu cennych składników odżywczych i dają dużo energii.

Dzieci zapoznały się z drogą jaką pokonuje zboże, które rosło na polu, żeby powstał pyszny chleb.

Więcej…
 
STOKROTKI NA WARSZTATACH PLASTYCZNYCH PDF Drukuj Email

Dzieci z grupy Stokrotki w ramach poznawania zawodów spotkały się z artystą plastykiem. Była to okazja do uzyskania informacji na temat pracy plastyka i jego wytworów wyobraźni.

Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały ekspozycję , przymierzały maski wykonane przez plastyka , później same próbowały stworzyć własna pracę. Galeria prac była imponująca. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Bogusi Mądrali , która przeprowadziła warsztaty.

                                                      Joanna Czarnota i dzieci z grupy Stokrotki

Więcej…
 
SPOTKANIE Z WETERYNARZEM PDF Drukuj Email

Zakończenie akcji Wielka Zbiórka dla Podopiecznych Schroniska w Chełmku.

Spotkanie z weterynarzem.

 

Przedszkolaki i rodzice aktywnie włączyli się w akcje pomocy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Chełmku . Zebrane dary pomagą przeżyć zwierzakom trudne zimowe miesiące.

Na zakończenie akcji, we wtorek 31 października gościem w przedszkolu była weterynarz - pani Ewelina Kołodziejczyk, która na spotkanie przybyła z pięknym Berneńskim Psem Pasterskim. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały informacji o działalności chełmeckiego schroniska i losie jego podopiecznych. Placówka funkcjonuje dopiero od trzech lat. Obecnie znajduje się w nim 550 psów i 150 kotów, które czekają na nowych, kochających właścicieli.

Więcej…
 
SŁONECZKA Z WIZYTĄ W POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OŚWIĘCIMIU PDF Drukuj Email

Dzieci z grup SŁONECZKA wybrały się w odwiedziny do strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Na początku wizyty u strażaków SŁONECZKA poznały zasady bezpiecznego poruszania się po budynku Komendy PSP, a następnie zostały zaprowadzone do pomieszczenia w którym przyjmowane są telefony od osób, które potrzebują  pomocy. Dzieci zobaczyły komputery, telefony i wiele innych urządzeń pozwalających szybko odebrać i przekazać zgłoszenie, by udzielić pomocy potrzebującym. Przedszkolaki dowiedziały się również, że nie wolno bez powodu dzwonić na numery alarmowe.

Więcej…
 
STOKROTKI POZNAJĄ PRACĘ POLICJANTA PDF Drukuj Email

W ramach poznawania zawodów rodziców 30 października 2017r. w grupie STOKROTKI odbyło się spotkanie z policjantami . Tematem wizyty było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci zademonstrowali dzieciom  również sposób zachowywania podczas ataku psa.

Więcej…
 
ACH, TA PIPII PDF Drukuj Email

„Chcesz zobaczyć lepszy świat     

 Stań na głowie tak, jak ja!

W jednej szkole w Himalajach  

 Nauczyłam się grać karty 

A na lekcjach na Hawajach    

Jak wyrabiać wolne żarty ”.

 

  W dniu 25 października 2017r. dzieci 5- i 6-letnie , wraz z wychowawcami, wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Obejrzały tam przedstawienie pt. „ach, ta Pippi” zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu.

Przedszkolaki  poznały ciekawą historię małej Pippi. Dziewczynki, która nie ma rodziców, inaczej wygląda i czasem nieco dziwnie się zachowuje. Mimo to, nie jest wcale gorsza od innych. Wręcz przeciwnie. Dzięki jej odwadze wiele osób uniknęło poważnych kłopotów.

Więcej…
 
KOLORY JESIENI -ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Kolory Jesieni- zajęcia otwarte dla rodziców

26.10.2017r. Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wzięły udział w zajęciach otwartych dla rodziców na temat „Co nam daje jesień- kolory jesieni ”. Głównym celem zajęć było kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się na temat jesieni na podstawie własnych doświadczeń, a także poszerzenie wiedzy na temat środowiska przyrodniczego. W ramach zajęć dzieci wzięły udział w ćwiczeniach z zakresutworzenia zbiorów wg określonej cechy, liczenia, przeliczania, porównywania wielkości zbiorów oraz analizy i syntezy wzrokowej.

Więcej…
 
PRZEDSZKOLAKI ZBIERAŁY KASZTANY I ŻOŁĘDZIE PDF Drukuj Email

Przedszkolaki z Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku, nawiązały współprace z kołem łowieckim „Daniel”. Postanowiły zorganizować zbiórkę pokarmu dla zwierząt leśnych. Udało się zebrać kasztany, żołędzie oraz szyszki. Dziękujemy bardzo rodzicom za zaangażowanie oraz poświęcony czas.

Więcej…
 
SAŁATKA WARZYWNA W GRUPIE BIEDRONECZKI PDF Drukuj Email

Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców. Przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" miały okazję odwiedzić ogródki działkowe i posmakować warzyw i owoców. Podczas zajęć wykonywały samodzielnie sałatkę warzywną, którą degustowały podczas drugiego śniadania.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314następnaostatnia»

Strona 13 z 14